Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
Zostało mi dużo Meguiars SwirlRemover gry robiłem drewno. Czy z połączeniu z Tricolorem będzie dobry żeby wypolerować wnęki i progi?

czy będzie dobry nie wiem ale skoro go masz co szkodzi spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

testuje na klapie trwałość wosków w sprayu, umyłem dziś dany element, przed myciem był deszcz i niezłe kropelkowanie, umyłem w garażu szamponem, spłukałem - tafla wody na całości :shock: myślę po ponad tygodniu coś jest nie tak, wytarłem do sucha, i po chwili znowu polalem wodą, zjazd wody powrócił. Tak ma być że szampon zostawia jakiś film na lakierze i pogarsza zjazd wody czy o co chodzi ? już myslalem że woski padły po często pada albo ich szampon zjadł razem z ciepłą wodą, ale po ponownym spłukaniu suchej klapy zjazd wody się pojawił. Troche mnie to wkurza bo jak na całym aucie będzie po myciu brak sheetingu to troche lipa

 

a jaki szampon? Czasami tak się zdarza była już mowa o tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CG Mr Pink. Od razu wspomne że kropelkowanie jest nadal tyle że po osuszeniu i ponownym spłukaniu, żeby ktoś nie zrozumiał że wosk zjadł, bo to dobry szampon, super mi sie nim myje, jutro sprawdze CG Hybrid czy też tak jest. Z drugiej strony pare razy kiedyś zauważyłem kiepski zjazd wody po umyciu, i jak to będzie wina szamponu to chyba raczej poszukam czego innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
CG Mr Pink. Od razu wspomne że kropelkowanie jest nadal tyle że po osuszeniu i ponownym spłukaniu, żeby ktoś nie zrozumiał że wosk zjadł, bo to dobry szampon, super mi sie nim myje, jutro sprawdze CG Hybrid czy też tak jest. Z drugiej strony pare razy kiedyś zauważyłem kiepski zjazd wody po umyciu, i jak to będzie wina szamponu to chyba raczej poszukam czego innego

w twoich obserwacjach nie ma nic nadzwyczajnego jest to czeste zjawisko, już było opisywane gdzieś na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CG Mr Pink. Od razu wspomne że kropelkowanie jest nadal tyle że po osuszeniu i ponownym spłukaniu, żeby ktoś nie zrozumiał że wosk zjadł, bo to dobry szampon, super mi sie nim myje, jutro sprawdze CG Hybrid czy też tak jest. Z drugiej strony pare razy kiedyś zauważyłem kiepski zjazd wody po umyciu, i jak to będzie wina szamponu to chyba raczej poszukam czego innego

w twoich obserwacjach nie ma nic nadzwyczajnego jest to czeste zjawisko, już było opisywane gdzieś na forum

 

 

aha, nie zauważyłem na forum w gąszczu wątków podobnego problemu, kłopot jest o tyle że pomimo że na lakierze coś siedzi to jest tafla wody i dużo wolniej osusza się auto. Czy sprawcą jest szampon ? jeśli tak to rozważe co innego

 

edit umyłem na szybko CG Hybrid i jest tak samo

 

być może zalezy to od tego co lezy na aucie, pamietam że na collinite nie miałem takiej tafli po myciu chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaką najostrzejszą kombinacje pada i pasty polecacie do lakieru LZ5M tzw nogaro blue, próbowałem już, najtwardszym rupesem, najtwardszym royal pads + menzerna 400 i dalej zostają rysy. Dysponuje polerką rotacyjno orbitalną rupes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaką najostrzejszą kombinacje pada i pasty polecacie do lakieru LZ5M tzw nogaro blue, próbowałem już, najtwardszym rupesem, najtwardszym royal pads + menzerna 400 i dalej zostają rysy. Dysponuje polerką rotacyjno orbitalną rupes :)

 

Bez rotacji z futrem ciężko będzie o w miarę szybkie i dobre efekty.

Musisz mieć co najmniej pada mikrofibrowego.

 

Z past najmocniejsze to Meguiars 101 do wełny i padów mikrofibrowych, do gąbek Koch Chemie Heavy Cut lub Menzerna FG300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opryskiwacz ciśnieniowy K2 1l https://www.google.pl/search?q=opryskiw ... 44&bih=634

nada się do nanoszenia prespraya ? Pranie dla siebie ze 3 razy w roku.

Mam bardzo podobny opryskiwacz tyle, że kupiony w Kauflandzie za 15zł. Nanosiłem nim w ubiegłym roku Nielsena Nap Low Foam przy praniu dywanu domowego i od czasu do czasu używam go do Valet Pro Citrus Prewash. Jak do tej pory nic się z nim nie dzieje, fajna w nim jest ta mosiężna dysza, bo można sobie ładnie regulować strumień od mgiełki aż po jednolity strumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie miałbym umieścić to pytanie dlatego spróbuję tutaj :)

Mam sobie domek, i mam jeden licznik na wodę, w opłacie której mam policzone ścieki (czyli normalnie). Na ogród mam osobny zawór i wyprowadzenie wody do garażu. Gdy myję sobie auto płacę tak jakbym sam się kąpał, a przecież woda idzie w grunt. Pytanie - czy zakładać dodatkowy licznik na wodę ogrodową, bo wiem że taka możliwość jest? Czy wiecie czy są z tym związane jakieś dodatkowe koszta? Bo to, że woda na ogród jest tańsza na m3 niż do użytku "domowego" to już wiem. Dzięki za informacje! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O koszta już się dowiedziałem. W sumie montaż zamknąłby się w granicy 150 zł (około 90 zł formalności z PWIK + licznik (montaż we własnym zakresie)). Koszt odprowadzenia ścieków to 6,7/m3. Zwróciłaby się ta inwestycja po ponad 20 kubikach wody. Pytam czy warto to robić, bo nie mam wyobrażenia ile tej wody na pielęgnacje trawy i drzewek (300m2) i około cotygodniowe płukanie auta idzie. :o

Całe życie w bloku, teraz pierwsza wiosna na swoim podwórku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O koszta już się dowiedziałem. W sumie montaż zamknąłby się w granicy 150 zł (około 90 zł formalności z PWIK + licznik (montaż we własnym zakresie)). Koszt odprowadzenia ścieków to 6,7/m3. Zwróciłaby się ta inwestycja po ponad 20 kubikach wody. Pytam czy warto to robić, bo nie mam wyobrażenia ile tej wody na pielęgnacje trawy i drzewek (300m2) i około cotygodniowe płukanie auta idzie. :o

Całe życie w bloku, teraz pierwsza wiosna na swoim podwórku. :)

 

warto, u siebie zakładałem w tamtym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, tylko nie przyznawaj się czasem, ze do mycia auta potrzebujesz. Tylko do ogrodu ! A licznik pewnie, że oddzielny. Jaki sens jest płacić za ścieki. U mnie np. ZW 3,14 zł a ŚC 4,32 zł, więc ponad 100%.

 

Tommy Lee, ostatnio psikalem ręcznym to trochę ręka się męczyła. Widziałem, że są też jakieś FLO itd ale ten z K2 ładnie wygląda :lol:

A ilość płynu będzie ładnie widoczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki licznik założony i teraz się zdziwiłem jak nie było gościa spisać licznik , a FV przyszła (woda ogrodowa 0 L) , dzwonię więc do "wodociągów" , a tam babka mi mówi że w zimie nie odpisują , bo i tak ogrodu nie podlewa ... nie tłumaczyłem jej że przecież auto myję :D Mówiła że jak po zimie przyjdzie gość odpisać licznik, to to mi się wyrówna . Myjąc auto "kercherem" idzie sporo mniej wody i widać , to nawet po ilości wody na kostce brukowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.