Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czy gdzieś znajdę listę zakupów od A do Z w temacie polerowania maszynowego? Słabo się przebija przez forum po roku przerwy, a nie wiem co teraz warto kupić w kwestii BP, past, padów i akcesoriów :dontknow:

 

ostatnio zatrzymałem się na padach 3M (zestaw trójkolorowy) i pastach Menzerny (fg500 i sf4000), plus takie gadżey jak szczotka do czyszczenia padów czy IPA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Do niflisk c120.6 Ta PA będzie dobra?

https://sklep.techkar.pl/pianownica-pa- ... ,3584,2703

 

Z końcówką nr.4?

 

Końcówka nr 5. (NILFISK)

Napisz w komentarzu do zamówienia, że do myjki firmy Nilfisk.

 

Zastanów się czy nie lepiej odrazu kupić baniak 5l. (również dostępny w techcar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nr. 5 mi chodziło nie to napisałem :).

5l mam Fruit Snow Foam Natural PH dostałem pod choinkę ;). a 1l chce Perfect Active do mycia aut bez wosków. Ale musze przemyśleć czy nie brać 5l bo wtedy PA wychodzi 100zł odliczając cenę piany.

Dzięki wielkie.

 

 

A nie wiesz czy dla forumowiczów w techkarze jest jakiś rabat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz pianę typowo do mycia nienawoskowanych samochodów, to rozważyłbym zakup takiego zestawu: 5184686423 (numer aukcji allegro).

Sklep godny polecenia, osobiście kupowałem tam swoją PA.

Wybór należy do Ciebie, poczytaj opinie nt. obydwu pian i wybierz tą która Ci bardziej odpowiada.

Ja sam mam zamiar kupić 5l baniak SG fruit i coś mocniejszego dla aut bez nałożonego wosku.

 

Nie ma chyba rabatu dla forumowiczów w techcar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje dobre wypranie foteli samochodowych??? Dziś dzwoniłem do firmy zajmującej sie takimi rzeczami i powiedzieli około 20zł za fotel. :Piorą odkurzaczami piorącymi (wyciągają fotele na zewnątrz) Czy mozliwe ze za taką cenę bedzie to dobrze zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chris18404, w Krakowie widziałem gości co komplet za stówkę robią (przedni stołki + tylna kanapa) - power steam czy coś takiego. Mój znajomy ceni się od 150-250 ( widełki związane ze względu na stan zabrudzenia).

 

Ciężko oceniać czy za tą cenę co znalazłeś będzie dobrze zrobione- rozsądek podpowiada, że za tanio, ale z drugiej strony może to fanatycy i lubią się namęczyć przy praniu foteli i wziąć za to pare dych :D mimo wszystko obstawiałbym, że możesz być 'niezadowolony'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu praliśmy A4 kombi to komplecik (fotele, wykładzina, podsufitka, plastiki, szyby, bagażnik) za 180zł z dojazdem do klienta ;) foteli nie wyciągał, coś tam widziałem jak prał, bonetował podsufitkę.. nie miałem czasu przy nim siedzieć no i też nie chciałem go irytować patrząc na jego pracę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

624566 Dziś dzwoniłem do firmy zajmującej sie takimi rzeczami i powiedzieli około 20zł za fotel. iorą odkurzaczami piorącymi (wyciągają fotele na zewnątrz) Czy mozliwe ze za taką cenę bedzie to dobrze zrobione?

Zdecydowanie idą na ilość a nie na jakość. Ja bym się bał oddać za te pieniądze. Mogą używać taniej mocnej chemii, która często może uszkodzić tapicerkę np. Truck.

 

624570 Mój znajomy ceni się od 150-250 ( widełki związane ze względu na stan zabrudzenia).

Jeżeli używa dedykowanej dobrej chemii i robi jak trzeba to uczciwa cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie rys na plastiku. Chcę usunąć rysy na plastiku i zmatowienie powierzchni, wybrałem autosol, ale nie wiem który się lepiej sprawdzi:

allegro.pl/autosol-pasta-polerska-do-plastiku-renowacja-i5837210203.html

https://www.mpm-24.pl/mobile/pl/p/AUTOS ... -75ML/1298

I mam polerować fibrą czy mogę padem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie) - jakiś sprawdzony sposób usunięcia/zamaskowania rys na plastikowym kufrze z BMW R1150RT? Ma mat + tekstura, więc przychodzi mi do głowy tylko opalarka, żeby chociaż trochę to wyciągnąć (pilnując, by nie przegrzać tekstury).

A niestety jeszcze nie widziałem dokładnych uszkodzeń na żywo, bo kufry są parę tys km ode mnie ;-)

 

Normalnie kufer wygląda tak: http://i.ebayimg.com/images/g/kwcAAOSwn ... s-l500.jpg

 

Malowanie to ostateczność, jeśli nic alternatywnego z względnie dobrym efektem nie wpadnie do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzelkiem może być za słabo, ja używam szczotki drewnianej z miękkim naturalnym włosiem, coś jak do butów.

 

Jak nie masz szczotki to mikrofibrami próbuj. Stężenie na początek daj 1:25-1:30, jak nie zejdzie to mocniejsze. Tylko nie przemocz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadam pytanie inaczej w takim razie - lepiej kupić np. po 4 pady taniej marki (jeżeli tak to jakiej) czy po 2 pady droższej (jak 3m)? starczy/nie starczy?

Kwestia po prostu czym Ci się lepiej pracuje - zacznij może od tanszej marki (np. RoyalPads, NAT), bo to naprawdę dobre do pracy pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.