Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
620393 Który środek bedzie lepszy do mycia podwozia po zimie w samochodzie osobowym?

NERTA TRUCK CLEANER 2000

TENZI TRUCK CLEAN

Czy może jakiś inny środek będzie lepszy do mycia podwozia? Środek ten chciałbym nałożyć opryskiwaczem cisnieniowym na podwozie.

 

A mi się wydaje, że oba produkty będą zdecydowanie za silne. My używamy zwykłego APC polączonego z pianą z neutralnym PH. Cały brud ładnie schodzi przy użyciu szczotki/pędzelka. Zauważ, że mocniejsza chemia, a taką są produkty w/w z reguły reaguje z delikatniejszymi materiałami, np. gumą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bym proponował poczytać tematy i samemu coś wybrać pod względem oczekiwań i grubości portfela. Do czarnego to pewnie jakiś wosk do ciemnych lakierów itd.

viewtopic.php?f=12&t=121&view=unread#unread

viewtopic.php?f=12&t=1649&view=unread#unread

viewtopic.php?f=12&t=807&view=unread#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że oba produkty będą zdecydowanie za silne. My używamy zwykłego APC polączonego z pianą z neutralnym PH. Cały brud ładnie schodzi przy użyciu szczotki/pędzelka. Zauważ, że mocniejsza chemia, a taką są produkty w/w z reguły reaguje z delikatniejszymi materiałami, np. gumą... :)

 

Dzięki.

Jakie stężenie piany i APC polecasz do opryskiwacza ciśnieniowego?

 

Pianę aktywną mam Autobrite MagiFoam Blue, a APC Meguiar's. Nada się to czy kupić coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareczek720, myślę,ze to leczenie syfa bandażem.Na pewno ktoś z Twoich znajomych posiada odkurzacz piorący i Ci go bez problemu użyczy,a jak nie to wypożycz.Nie wyrwie Cie z butów za 24h, a w tym czasie uda Ci się przeprać całą furkę i jeszcze dywan w domu.Efekt będzie nieporównywalny do ręcznej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Przymierzam się do pierwszej polerki maszyna DA. Wybrałem system megsa na padach z mikrofibry.

Cały czas myślałem o pastach 101 i 205, ale ostatnio zauważyłem coś takiego jak Meguiar's DA Microfiber Correction Compound oraz Meguiar's DA Microfiber Finishing Wax.

 

Mam zatem pytanie czy te pasty są porównywalne z 101 i 205? Czy jest to jakaś ewolucja? Będę wdzięczny za informację.

 

Pzdr, Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, M101 to pasta mocno ścierna a M205 wykończeniowa, po ich nałóż wosk. DA Microfiber System to Correction Compound - pasta ścierna, trochę mniej ścierna od M101, a Finishing Wax to wosk, który też ma lekkie właściwości czyszczące. Jeżeli chcesz wykonać polerkę na padach z mikrofibry to wybierz zestaw Microfiber System, do któego pady z microfibry zostały stworzone. Pasty polerskie M101 i M205 kładź na padach gąbkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przygotowując szybę do położenia powłoki Gtechniq G1 mogę zamiast GTechniq G4 GLASS NANO POLISH (którego nie mam) użyć AUTOGLYM CAR GLASS POLISH (który akurat posiadam) ?? z tego co widzę oba preparaty są z gatunku "polish" czyli powinny tak samo działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że możesz CGP, najlepiej jak masz możliwość to nawet maszynowo z jakimś średnim padem.

Pamiętaj dobrze odtłuścić, czystą ipą nawet czy zmywaczem silikonowym.

A dalej to na przedniej 3 warstwy G1 co 15min i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej sobie rozrobić wody z szamponem ? jak szampon ma dobry poslizg to nie ma lepszej i tańszej opcji, chyba że ktoś chce coś punktowo wyglinkować ale mi na całe auto szło ogrom wody do poślizgu (fakt faktem miałem la lakierze mnóstwo jakiegoś przylepionego syfu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.