Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bilt Hamber szczerze mówiąc trochę droga jest :D

 

Pewien jesteś? Tamtej glinki jest 100g za 33, a BH 200g za 70. 4PLN to tak duża różnica? :o A dostajesz też plastikowe pudełko ;)

 

Auto będzie na weekendowe wypady. Nie chcę wydawać sporo - przynajmniej na początku póki jestem dość wypłukany po zakupie. Auto w domyśle będzie głównie na weekendy / wakacje. Większość czasu będzie spędzało w ogrzewanym garażu. Nie ma problemów by raz na miesiąc je porzadnie umyć.

 

W zamyśle chciałem zrobić prewash, potem mycie zasadnicze i nałożyć wosk. Glinkowanie i polerowanie póki co wydaje się dla mnie zbyt trudne.

Dość późno już i ciężko o światło ale zrobiłem kilka zdjęć. Ciężko mi te swirle dostrzec. Każde zdjęcie to inny element.

 

Oczywiście nie linczujcie proszę jeśli się gdzieś mylę.

 

Nie przejmuj się poszczególnymi komentarzami, niektórzy poprostu się nie wyspali;)

 

Wygląda na to że kupiłeś piękne E39 :)

 

Ja proponowałbym pomysł: im mniej będziesz jeździł, tym więcej czasu poświęć na prep. Opłaci się. Zrobisz raz a porządnie oczyszczanie.

Dlatego z glinki bym nie rezygnował.

 

Na taką akcję przeznaczyłbym dwa dni. Bez pośpiechu pierwszego dnia dobre mycie i glinkowanie. Powoli i spokojnie. Zależnie od własnych oczekiwań mycie zakamarków.

Później cleaner, czy też glaze? Kto wie, jeśli auto rzeczywiście używane okazyjnie [przyjemny luksus] to najlepiej jakbyś się wybrał do sklepu z kosmetykami i wybrał te zapachy które Ci się podobają.

To samo z woskiem, z tym, że szedłbym w używane sample z ebaya. Tym tropem możesz wyrwać piękne perełki w śmiesznych cenach, oraz zapoznać się z własną preferencją.

A jak kupisz dużą puszkę, to po prawdzie będziesz się z nią kisił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, najpierw niech sie nauczy nakłądać wosk itp itd a nie kupować nie wiadomo jakie woski na początek na ebayu, o ile wogóle ktoś świezy zauważy różnice pomiędzy woskami bo umówmy sie nie raz i nie dwa różnica jest prawie nie widoczna. Co do rozłożenia roboty na dwa dni to też jestem tego zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem napisać o czymś takim. Gdzieś kiedyś widziałem, ze też "golić" można takie smechy ręczną, jednorazową maszynką do golenia, heh

Z grubsza duże możesz ręczną a potem wygładzić tą do ubrań. Też takie mam i jakieś nitki na fotelach strzygłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałeś kiedyś ten sealant czy chcesz kupić w ciemno ? bo o ile aplikacja i wygląd jest ok to zjazd wody jest bardzo mizerny, wręcz bardzo kiepski i krótkotrwały. Ale jeśli ci to nie przeszkadza to po za tym pracuje sie z nim dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś czym mógłbym wyczyścić brud z okolic zawiasów klapy bagażnika itp tzn miejsca gdzie zwykle się człowiek nie tyka. Czy pędzelkując zwykłym szamponem też doczyszcze to zadowalająco czy tylko APC to robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałeś kiedyś ten sealant czy chcesz kupić w ciemno ? bo o ile aplikacja i wygląd jest ok to zjazd wody jest bardzo mizerny, wręcz bardzo kiepski i krótkotrwały. Ale jeśli ci to nie przeszkadza to po za tym pracuje sie z nim dobrze

 

Chcę spróbować cały zestaw Wolfganga, czyli cleaner Paintwork Polish Enhancer, sealant Deep Gloss Paint Sealant 3.0 i właśnie Spiritz'a jako warstwę "wierzchnią" (podobno bardzo fajny i trwały zestaw). Używałem już zestawu od BF, a Wolfgang'a porównują do BF - z tym, że Wolfgang ma wygrywać trwałością. Jeśli nie znajdę nigdzie Spiritz'a, będę musiał szukać czegoś w zastępstwie - choć celem jest zastosowanie kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Tylko nadal nie wiem, gdzie można nabyć Spiritz'a... W zagranicznych sklepach jest - jednak cena zakupu + koszty wysyłki powodują, że taki zakup jest nieopłacalny. W PL był kiedyś u Mariusza z SCS - jednak teraz "wisi" tylko w ofercie jako niedostępny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.