Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek o maszynach planetarnych na forum. Chciałbym kupić maszynę i poprzestać na jednej - myslę o Flexie XCE. Dobry wybór żeby mieć jedną uniwersalną maszynę do korekt lakieru?
Nie. Tu XFE będzie tą bardziej uniwersalną.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje pomocy w wyborze polerki DA do własnych potrzeb pielęgnacji lakieru, korekt lakieru itd chciałabym też zrobić jakąś konkretną korektę ale to tylko do własnych potrzeb 🙂

Zastanawiam się nad

Yato 82200 

ADBL Roller 9mm

I Krauss skok 8mm

Liquid Element T4000 skok 15

Ogólnie chce przeznaczyć 700/max800 zl licząc w tym polerka i pasty ( jakiś zestaw) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, GhostV13 napisał:

Witam, potrzebuje pomocy w wyborze polerki DA do własnych potrzeb pielęgnacji lakieru, korekt lakieru itd chciałabym też zrobić jakąś konkretną korektę ale to tylko do własnych potrzeb 🙂

Zastanawiam się nad

Yato 82200 

ADBL Roller 9mm

I Krauss skok 8mm

Liquid Element T4000 skok 15

Ogólnie chce przeznaczyć 700/max800 zl licząc w tym polerka i pasty ( jakiś zestaw) 

Bramka nr 2 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.04.2022 o 11:58, GhostV13 napisał:

Witam, potrzebuje pomocy w wyborze polerki DA do własnych potrzeb pielęgnacji lakieru, korekt lakieru itd chciałabym też zrobić jakąś konkretną korektę ale to tylko do własnych potrzeb 🙂

Zastanawiam się nad

Yato 82200 

ADBL Roller 9mm

I Krauss skok 8mm

Liquid Element T4000 skok 15

Ogólnie chce przeznaczyć 700/max800 zl licząc w tym polerka i pasty ( jakiś zestaw) 

W sumie mam w garażu yato i adbl więc jakieś porównanie jest. I chyba ciągle podtrzymuje zdanie, że jeśli już musiałbym zostać z jedną to byłby to roller. Ale trzeba sobie zdać sprawę z pewnych kwestii. Adbl mam ustawionego z małym bp więc duże powierzchnie jadę yato, małe rollerem. Rollera wyciągam jak mam jakiś mały temat np.: przecierki, rysy. Ostatnio ściągałem jakieś grubasy z lakieru toyoty ciemny metalik 2018-szybko poszło rollerem. Po krótce:

-Yato fajny bo walizka , długi kabel, da15. Na płaskim ściąga ładnie, potrafi wstrzymać lekko ruch na przetłoczeniach. Jeśli chodzi o wykończenie to nie widzę różnicy między nim a rollerem tyle, że na da15 leci czerwony nat, a na rollera bp75 daje żółtego. Jak za tą kasę bardzo fajny sprzęt.

-Roller 9mm fajny bo kompaktowy i jak na da9 to jest mocny i dużo zrobi, fajny bo uniwersalny (bp125 i bp75 dedykowane więc zrobisz małe i duże płaszczyzny). Na wibracje nie narzekam, ale trzeba mieć świadomość, że się grzeje więc trzeba dać mu odpocząć między detalami żeby się lekko schłodził. Wg mnie to jego największa wada. Idzie kupić już zestaw z torbą i małym bp75.

Do tego dorzucisz sobie pasty np.: 3d aca510 i 3d one, pady nata niebieski, biały, żółty (czerwony tylko jak trafisz na jakiś miękki lakier) i sporo już zrobisz. Pomijam kasę na całą zabawę z przygotowaniem lakieru bo też trochę pójdzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2022 o 11:58, GhostV13 napisał:

Witam, potrzebuje pomocy w wyborze polerki DA do własnych potrzeb pielęgnacji lakieru, korekt lakieru itd chciałabym też zrobić jakąś konkretną korektę ale to tylko do własnych potrzeb 🙂

Zastanawiam się nad

Yato 82200 

ADBL Roller 9mm

I Krauss skok 8mm

Liquid Element T4000 skok 15

Ogólnie chce przeznaczyć 700/max800 zl licząc w tym polerka i pasty ( jakiś zestaw) 

Bierz Rollera. 

Za jakiś czas sam stwierdzisz, że przyda się:

1. coś większego,

2. jakaś rotacja,

3. coś mini.

 

😆

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam Kraussa DB5800 - warto go zamienić na Rollera 9mm? Poczuję jakąś różnicę jako weekendowy amator? A może od razu iść w 15mm? W domu same czarne samochody, 2 z czarnym UNI. Jakoś boję się rotacji żeby bidy nie narobić...

Jeszcze jeden pomysł - zainwestować w 21mm do cięcia i 9mm do finishu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 16.06.2022 o 23:15, bialas1 napisał:

Jeszcze jeden pomysł - zainwestować w 21mm do cięcia i 9mm do finishu?

21 czy 15 zawsze sie przyda ja osobiscie mam od 8-21 maszyny i przy robieniu auta włąsnie takimi maszynami mozna sobie rotować aby uzyskać najlepszy efekt 🙂 Teraz pracy na jednej maszynie sobie nie wyobrażam 😄 
a tak btw. Jak co mam dwie evoxy na sprzedaż 15 i 21 jak byś był zaintereesowany to myśle ze sie dogadamy 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalna, do użytku własnego . Poza ADBL Roller D09125-01 jest soc sensowego z talerzem oporowym 125 i 75 mm ? Najlepiej pewnie byłoby coś ze skokiem 15mm, ale z możliwością założenie talerza 75mm. Wiem, czytałem, że najlepiej byłoby mieć 3, DA9, DA15 i rotacyjna. Tą ostatnia w zasadzie to mam, Silverl;ineC

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalna, do użytku własnego . Poza ADBL Roller D09125-01 jest soc sensowego z talerzem oporowym 125 i 75 mm ? Najlepiej pewnie byłoby coś ze skokiem 15mm, ale z możliwością założenie talerza 75mm. Wiem, czytałem, że najlepiej byłoby mieć 3, DA9, DA15 i rotacyjna. Tą ostatnia w zasadzie to mam, Silverl;ineC
 
 

Nie ma na rynku 15 z możliwością założenia talerza 75mm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MikeLBN napisał:

@Ari Że niby co uniemożliwia założenie BP75?
Gwint nadal jest 5/16"

Dla mnie to tam możesz wkręcić nawet BP50. Żaden producent nie ma takiej maszyny. Roller D09 posiada taką możliwość z deklaracją producenta i odpowiednio wyważonym talerzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ari @powalla  W starej robocie miałem Krauss (nie pamiętam dokładnie modelu) ze skokiem 15mm, z fabrycznie założonym BP 150mm.

Bez problemu sobie zmieniałem na 125 i 75 z Flexi Pads. Wibracje może były troszkę większe, ale nadal spokojnie jedną ręką dało się maszynę prowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeLBN tez tak myślałem ze to tylko wibracje. Maszyna dostaje w kość. Oznacza to ze łożyska lecą i wałek. Ja sam korzystam ostatnio z Evoxy 12mm z dwoma talerzami i jest bajka dla mnie tym bardziej ze mocna maszyna z niej 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, witek1965 napisał:

Rozumiem. Takim kompromisem może być zatem

EVOXA HDF-12 o skoku 12mm i talerzami 125 i 75mm ?

 

Mam 2 maszyny Evoxy HDX8 i HDC21 i gdybym miał wybierać pomiędzy HDF a na przykład Rollerem to jednak cena/jakość przemawia za Rollerem 9mm. 
Jeśli ktoś koniecznie szuka maszyny z wymiennymi talerzami to szuka oszczędności, więc jak już oszczędzać to konkretnie. 
Prędzej bym sobie dokupił jakąś 15 i masz zestaw 2 maszyn. 
Sam miałem maszynę z 2 talerzami i w wirze roboty łatwiej mi sięgnąć po małą niż się bawić w zmianę talerzy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie będę miał wiru roboty. To ma być urządzenie dla amatora, na jego własny użytek raz w roku, a może nawet i nie. Pewnie, że lepiej byłoby mieć komplet urządzeń. Róznica między tymi maszynami jest spora, bo 799 vs 499. OK, w takim razie rozważę tego Rollera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poradzcie prosze. Rozmyślam nad zakupem DA 15mm by przyśpieszyć prace przy autach. Narazie robie na ADBL 9mm + wspomagam się rotacją. Robie hobbystycznie tylko i zastanawiam się czy warto wykladac w moim przypadku wieksza kase na np evoxe kolo tysiaka czy kupic marketówke typu yato/jula. Czy różnica miedzy tego typu maszynami jest naprawde taka kolosalna?  Używana bedzie max 2x w miesiącu. 

A może macie inne propozycje?! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.