Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

@marcineke kurcze ale przy takiej maszynie za duże nie ma co wymagać. 

Ja jej za bardzo nie dociekałem, prowadziła się ok. I tak na koniec roku dołożę HDQ21. Razem stworzą zestaw który się będzie ładnie uzupełniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem trochę wątku i mam mętlik w głowie 😜

Co wybrać do odświeżenia lakieru w domowych warunkach. Hobbistycznie tylko swoje samochody. Najtwardszy lakier to będzie czarny audi. Dużo osób poleca ADBL 9mm ale czy ona ogarnie lakier audi ? Myślałem nad Yato ale trzeba dokupić talerz 125. Meec z Jula też byłby, ale znów fajnie było by móc założyć talerz 75mm, a to tylko ADBL. Najtrudniejszą robotę jaką mam do ogarnięcia to błotniki w audi ze skórką pomarańczy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, cysiek18 napisał(a):

Co wybrać do odświeżenia lakieru w domowych warunkach. Hobbistycznie tylko swoje samochody.

 

10 godzin temu, cysiek18 napisał(a):

skórką pomarańczy

to juz nie jest odświeżanie lakieru 🙂 jak masz czysto hobbystycznie sie bawić to roller powinien wystarczyć, przy twardym lakierze audi i 15mm moze byc za mało także kup na poczatek rollera a jak bedzie za słaba siłą ciecia to po czasie dokup jule i bedziesz mial fajny zestaw 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Streat napisał(a):

 

to juz nie jest odświeżanie lakieru 🙂 jak masz czysto hobbystycznie sie bawić to roller powinien wystarczyć, przy twardym lakierze audi i 15mm moze byc za mało także kup na poczatek rollera a jak bedzie za słaba siłą ciecia to po czasie dokup jule i bedziesz mial fajny zestaw 🙂 

No i pewnie się tak skończy jak mówisz 🙂

Fakt skórka to poważna sprawa. Jak nie wyjdzie to oddam do ponownego malowania 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej dla poczatkujacego:
ADBL Roller (470zl) (dwa talerze, mniejszy skok)

czy
Jula (349zl)

https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/pielegnacja-samochodu/srodki-do-woskowania-i-polerowania/polerki-elektryczne/polerka-oscylacyjna-014139/

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się nad zakupem pierwszej maszyny do polerowania.

Ogólnie temat dużo wałkowany i mam wybrane dwie maszyny.

ADBL roller 9 mm, albo Evoxa HDF12 i tutaj moje pytanie czy warto dopłacać drugie tyle i wybrać Evoxę czy na początek do nauki roller mi wystarczy?

Głównie będę chciał ogarnąć swoje auta one stepem, później cleanery pod wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maazur miałem obie, sprzedałem rollera że względu na to że szybciej stawał pod małym dociskiem, miał dla mnie gorsza ergonomię. Różnic jest bardzo mało. Ja robię kilka aut w roku i budżet pozwolił na HDF 12 , teraz dokupiłem hdp10 potem hdq21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maazur To jak swoje auta i onestepy oraz cleanery to jak najbardziej polecam Rollerka 9 🙂 
Moja pierwsza zabawka do korekt lakieru. Jest fajna bo założysz talerz 125 i 75, więc praktycznie wszędzie dojdziesz (a talerze są w zestawie). 

 

P.S. Jak by co to mam na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

@maazur To jak swoje auta i onestepy oraz cleanery to jak najbardziej polecam Rollerka 9 🙂 
Moja pierwsza zabawka do korekt lakieru. Jest fajna bo założysz talerz 125 i 75, więc praktycznie wszędzie dojdziesz (a talerze są w zestawie). 

 

P.S. Jak by co to mam na sprzedaż.

odezwę się na priv 🙂

Dziękuję wszystkim za pomoc, wybiorę jak doradzacie Rollera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Wszystkich.

Zastanawiam się nad jakąś maszyną do swoich 2 aut i jeszcze kilku z rodziny. Skłaniał bym się raczej chyba do rotacji bo w grę wchodzą również szyby.

Co byście polecili w miarę niedrogiego? A może ktoś ma coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libero

@Libero miałeś kiedyś polerkę w ręce?

Jeśli nie to zapomnij o rotacji...albo omiziasz auto bez efektu albo jak jesteś ambitny to zepsujesz lakier.Rotacja też taka w prowadzeniu łatwa nie jest.

Na początek to DA, jeśli nie myślisz rozwijać się na komercję to nowa wersja Evoxa HDF12 z tarczami 125 i 75 jest idealna.U Dominika Kaczora można dobry rabat dostać na nią.

Jak ma być tanio to używkę Adbl 9 mm można kupić za 300-350 zł , jak jest flota to Evoxa HDC15 jako pełnoprawną polerka.

Na dzień dzisiejszy od siebie polecam Flexa XCE ale to już droga zabawka.

O polerowaniu szyb zapomnij, roboty mnóstwo efektu mało.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke Oczywiście że miałem i jakiś czas temu robiłem kilka aut. Ostatnio nawet szyby robiłem tyle że nie swoim sprzętem i nie swoje auto. Efekt bardziej niż zadowalający.

DA raczej szyb nie wytnie a kupować 2 maszyny to na razie nie mam funduszy.

Evoxa HDF12 też nie jest tania. 

Co do ADBL 9mm to nie za mały skok aby coś zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDF12 można kupić za 800 zł choć ja kupiłem sporo taniej, czy to dużo porównując do 15 mm?

Najtańsze 15 mm markowe 1000-1100 .

Adbl sporo osób ma i robi, mocnego cięcia nie zrobi ale jako amatorski sprzęt jest ok.

Ja rotacji się boje na lakierze, można dużo krzywdy zrobić.Rotacje takie za 200-300 zł chińskie kupują początkujący którzy nie do końca maja pojęcie co z nią robić.

Jak masz doświadczenie to kupuj dotacje ale zwróć uwagę że jakość pracy chińskich a markowych to dwa różne światy....lepiej poszukać używaną Evoxe niż Masnera czy tym podobne sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja poproszę o poradę.

Mam aktualnie Hamrona z Juli 15  i tak naprawdę dla własnych potrzeb tzn. trzy auta w domu plus dwa szwagra i od czasu do czasu jakiegoś znajomego wystarcza  dla takiego amatora jak ja,chociaż cały czas się rozwijam i nabywam doświadczenia. Dlatego chciałbym kupić taką maszynę żebym mógł założyć talerz 75 mm. W Hamronie się nie da,a przydałby się wielokrotnie. Nie potrzeba mi maszyny profesjonalnej. Ostatnio patrzyłem na rollera 12075,którego można kupić poniżej 400 zł (dziwne,że nieraz tańsze są od 9mm) albo polecaną wcześniej przez @marcineke evoxa hdf12, którą można kupić trochę poniżej 800 zł,ale z dwoma talerzami.

A może macie jakieś inne propozycje?

Może ktoś ma używaną w dobrym stanie?

Zbliża się Black friday może będą jakieś promocje😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek71 jak masz 15 mm i używasz okazjonalnie to może Vanroc mamy 50 i 75 mm?

Teraz zdrożały ale ok 200 zł można było kupić.Opinie mają dobre, ja poluje na taką ale na razie ceny w porównaniu sprzed kilku miesięcy kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.