Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono...  Na początku napisze że czytałem to forum jako niezarejestrowany myśląc iż przyniesie mi to odpowiedź. Niestety im więcej informacji otrzymywałem tym większy galimatias w glowie ale może do rzeczy... Chce kupić pierwsza maszynę polerską DA tylko i wyłącznie na swoje potrzeby ewentualnie dla rodziny (2-3 auata w roku) aby zrobić jakieś odświeżenie, one step itp... Budżet jaki chce  przeznaczyć to max 500zl, w związku z tym chce kupić polerkę DA w miarę uniwersalną ze skokiem 15mm. Zainteresowały mnie polerki firmy Heckmann a konkretnie model S15 i model 930 obie  mają bp 125mm. Różnice jaką znalazłem między nimi to moc silnika, pierwsza ma 900W a druga 700W. Czy ktoś z Was może mi coś więcej napisać o tych polerkach... Nasuwa mi się kolejne pytanie związane z wielkością bp 125mm, czy ta średnica będzie na tyle uniwersalna aby wykonać pracę na małych elementach typu zderzaki, lusterka itp...? O maskę, dach, drzwi nie pytam bo rozumiem że 125mm jest ok. Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, alexander.p napisał:

Kup adbl Roller, z dwoma BP, będziesz Pan zadowolony 😉

ADBL z dwoma BP jest dostępny tylko ze skokiem 9mm a mnie interesuje skok 15mm który jest jak najbardziej optymalny. Natomiast ADBL ze skokiem 15mm  już sporo przekracza mój założony budżet. Tak czy inaczej dziękuję za propozycję... 😊

Edit: no chyba że osoby które użytkują (lub użytkowali) Adbl roller D09125 z ręką na sercu powiedzą iż ten sprzęt da radę wyciąć jakieś rysy tak jak Heckmann s15 lub 930 to chętnie się zastanowię nad tym sprzętem bo cena jest w zasadzie taka sama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wszystkim sie da wyciac rysy nawet recznie ale ile czasu to zajmie. Kup 15 i zderzaki oraz lusterka tez oblecisz a z czasem dokupisz sobie 9mm. Dla mnie kupowanie 9mm jako jedyna maszyna to nieporozumienie. Szkoda czasu tym robic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peciu napisał:

@Tores Adbl roller D09125 jest bardziej uniwersalny ze względu na możliwość założenia BP75, lampy tym oblecisz itp.

Jak najbardziej się zgodzę że Adbl roller D09125 jest bardziej uniwersalny ze względu na możliwość założenia BP75 którym lepiej robić małe elementy np. zderzaki, jakieś zaokroglenia itp... Jednak cały czas nurtuje mnie ten problem czy Adbl da radę wyciąć ewentualne rysy w stosunku do skoku 15mm Heckmanna S15 lub 930 o którym wspominałem. Heckmann ma niestety możliwość pracy tylko (chyba, 100% pewności nie mam) z BP 125. Z tego co czytałem to skok 15mm jest najbardziej uniwersalny.  Gdzieś trafiłem na taki opis (porównanie) skoków 9,15,21mm ale teraz nie pamiętam gdzie. Jeśli znajdę to dodam. 

Edit: znalazłem... zaczerpnięte z internetu. 

Różnice pomiędzy skokiem maszyn dual action. 

skok 8mm - mała siła cięcia, bardzo dobre wykończenie, bardzo łatwa w prowadzeniu maszyna

skok 12/15mm - średnia siła cięcia, dobre wykończenie, łatwa w prowadzeniu maszyna

skok 21mm - duża siła cięcia, średnie wykończenie, delikatnie narowista w prowadzeniu maszyna

40 minut temu, BiałyGTi napisał:

Wszystkim sie da wyciac rysy nawet recznie ale ile czasu to zajmie. Kup 15 i zderzaki oraz lusterka tez oblecisz a z czasem dokupisz sobie 9mm. Dla mnie kupowanie 9mm jako jedyna maszyna to nieporozumienie. Szkoda czasu tym robic. 

O właśnie... chyba takiej konkretnej odpowiedzi oczekiwałem. Jeśli tak jak piszesz ze Heckmann 15mm na BP125 da radę oblecieć zderzaki, lusterka i mniejsze elementy to raczej nie będę się zastanawiał. Może podpowiesz mi jeszcze jaka jest różnica między Heckmannem S15 a 930-stką oprócz mocy silnika? (no i  koloru obudowy... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Maszyn nie znam bo mam flexa wiec różnic ci nie wymienię bo ich nie znam. Ale wiem ze mialem 9mm która leżała 2 lata bez używania i poszla do sprzedania bo wszytsko dalo sie zrobic 15mm . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BiałyGTi napisał:

Maszyn nie znam bo mam flexa wiec różnic ci nie wymienię bo ich nie znam. Ale wiem ze mialem 9mm która leżała 2 lata bez używania i poszla do sprzedania bo wszytsko dalo sie zrobic 15mm . 

Ok, dziękuję Tobie oraz pozostałym osobom ktore odpowiedziały na moje pytania. Teraz muszę tylko poszukać tego Heckmanna w dobrej cenie 😊 Może w tym czasie jeszcze ktoś napisze o różnicach bądź podpowie którego brać, S15 czy 930.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, alexander.p napisał:

Detailing! Chyba o tym nie zapominamy....

Moim zdaniem maszynka BP 75mm i 125mm mm będzie najlepszym wyborem 

To prawda, powinno być to robione zgodnie  ze sztuką... 

Co do średnicy  BP to tak sobie myślę że jeśli stwierdzę za jakiś czas iż BP75 jest mi niezbędny wówczas nie pozostanie mi nic innego jak poszerzyć asortyment skromnego sprzętu. Dziękuję... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, alexander.p napisał:

Detailing! Chyba o tym nie zapominamy

Aa to rozumiem ze jak uzywam BP 125 na zderzakach i lusterkach to juz nie jest dobrze ?? Bo trzeba uzyc mniejszej maszyny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako świeży nabywca rollera 9, potwierdzam.

Przyjemnie się pracuje maszyną. Na wiosne jechałem cleanerem recznie całego accorda, szlak mnie trafiał...

Dziś pierwszy raz bawiłem się maszyną i szło fajowo. Trochę ma  ona wibracje, ale dla totalnego amatora używajac jej kilka razy w roku idzie to znieść.

Po samym djlp lakier sporo odżył i minimalnie mam wrażenie, że rysy zamaskował/usunął.IMG_20211016_140143.jpg.01f8c4a2b56a301aac5d5731ced61109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałbym jechać słupki i jakieś mniejsze powierzchnie bp125mm to by mnie szlag trafił. Ciągle będę przedstawiał swoje zdanie i dotyczy one tylko i wyłącznie amatora, który robi coś "od święta" i nie walczy o każdą minutę swojej pracy. Gdybym miał zostać z jedną maszynką byłby to roller da9mm z dwoma bp75 i 125. Ale to tylko moje zdanie. Pewnie, że roller da9mm wibruje i grzeje się więc trzeba dać odsapnąć między elementami, oczywiście że szybciej zrobi się szczególnie dwuetapówkę mając 15 czy 21 plus 9 lub rotacje...no i można tak bez końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Kubalski porozglądaj się po sklepach za trochę będzie Black Friday to możesz coś lepszego w fajnych pieniądzach kupić. Fajnie by było abyś się określił czy to ma być DA i jaki Cię skok tej maszyny interesuje łatwiej będzie Ci pomóc😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym odświeżyć sobie kilka aut.  Honda Civic 2019, Toyota Proace 2019 - japońskie, miękkie lakiery. Kilka drobnych rysek, bez wgniotek. Oraz Peguot 308 rocznik 2015, twardszy lakier, też kilka lekkich przetarć plus odświeżenie reflektorów przednich. 

Czy w domowych warunkach da się to zrobić samemu? Samochodów w rodzinie mamy sporo, więc wole kupić sobie jakiś podstawowy sprzęt i być samowystarczalny. Taką polerkę bym używał pewnie 1-2 w ciągu roku do odświeżenia samochodów, a czasem także by przepolerować jakiś element ze stali chromowanej czy lakierowane na połysk drewno. Więc fajnie jakby to urządzenie było w miarę uniwersalne. Wydajność spada na drugi plan, bo korzystałbym bardzo rzadko i kilka h więcej pracy nic mi nie zmieni. 

Z racji tego, że te dwie marki znam i mam kilkanaście elektro narzędzi to mój wybór kieruje na np.: Dewalt DWP849X lub Makita Makita SA7000C. Wiem, że to nie są marki stricte do pracy z samochodami, może doradzicie coś innego. Budżet jaki mam to ok 750 urządzenie +250 gąbki, pasty - tak by zmieścić się 1 tys złotych. 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafal1111 możesz przyjrzeć się tej ofercie ze znanego portalu 7947673644, taki zestaw na start powinien być dla Ciebie dobry. Oczywiście możesz poszukać innych zestawów. Pasty raczej bym dobierał osobno, jest w czym wybierać np. 3D, Menzerna, CarPro, Sonax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2021 o 10:46, keza napisał:

@Rafal1111 możesz przyjrzeć się tej ofercie ze znanego portalu 7947673644, taki zestaw na start powinien być dla Ciebie dobry. Oczywiście możesz poszukać innych zestawów. Pasty raczej bym dobierał osobno, jest w czym wybierać np. 3D, Menzerna, CarPro, Sonax.

Dzięki wielkie za pomoc. 

Już gdzieś widziałem tą maszynę ADBL ROLLER, jako polecaną na początek. Jak myślisz czy taki Dewalt DWP849X lub Makita SA7000C będą conajmniej tak samo dobre jak ten ADBL ROLLER? Jeśli jakość pracy podobna, to nawet pomimo tego, że są dwa razy droższe, to wolałbym jednak kupić którąś z nich. Mam dużo narzędzi tych firm, nigdy mnie nie zawiodły, mam już sprawdzony serwis, wiem gdzie części zamienne kupować, to dla mnie też duża wygoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie 🙂 wertuje i wertuje ten temat aż głowa boli hehe ale ostatecznej decyzji nie potrafię podjąć. Chciałbym kupić 2 maszyny DA i rotacje (budżet ok 2tys na dwie ) pojęcie jakieś tam mam gdyż kiedyś pracowałem w detailingu. Zastanawiam się na kraussem s15 I p7 ale dużo też się tu mówi o evoxie i innych. Dodam że będą służyły bardziej hobbystycznie (znajomi,rodzina ). Może ktoś podpowie mi co najlepiej kupić? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, grycu napisał:

kraussem s15 I p7

mam obie maszyny i naprawde je lubie 🙂 także z mojej perspektywy bardzo dobry wybór 🙂 evoxa maszyny również mam z tym ze nie mam rotacji bo mam z kraussa i również póki co jestem z nich zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Streat napisał:

mam obie maszyny i naprawde je lubie 🙂 także z mojej perspektywy bardzo dobry wybór 🙂 evoxa maszyny również mam z tym ze nie mam rotacji bo mam z kraussa i również póki co jestem z nich zadowolony 

Mariusz z showcarshine polecił DA liquid elements t4000 zamiast s15 podobno jest bardzo spoko a cenowo taniej. No nic pozostało poczekać na dostawę do przyszłego tygodnia i jechać na zakupy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.