Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

@Tedek564 Jak dla mnie są tej samej klasy, a różnicę warto zainwestować w zestaw padów, może starczy jeszcze na jakąś pastę. Polerka ściera klar, na tym polega korekta lakieru, 2 razy na pewno można wykonać, później warto zaopatrzyć się w miernik lakieru. Polecam MX Nowicki na Youtube, można się dużo nauczyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 ADBL jest promowany jako markowy, stoi za nim firma produkująca dobrą chemię detailingową, jest też promwany przez studia i sklepu współpracujące z ADBL, jednak większość studio pracuje na Evoxa, Flex i Rupes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamiast pada przyczepisz papier ścierny to do szlifowania, ale to tak do drobnych prac. Właściwie od szlifierki różni się głównie zakresem obrotów, typowe szlifierki mają większy zakres obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafal9304 mam hdc15, bardzo przyjemna maszyna i jezeli masz dobra oferte to mysle ze warto. Nie mam 9mm maszyny, wiec trudno mi o porownanie. W zasadzie nie widzę zastosowania logicznego 9mm poza cleanerem.

Ps: Mam tez hdc21 i wole 15 nawet do one stepa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Właśnie mam Rollera 9 mm i miękkie lakiery jeszcze idzie zrobić ale do twardych jest za słaba. Do HDC15 może da rade założyć talerz 75 ? Jeżeli nie to w sumie i tak nic się nie dzieje bo do 75 zostawię sobie Rollera, ale jakby się dało to kolejny plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości założenia mniejszego talerza, chyba hdf12 ma taka możliwość. Dla mnie DA to do lekkiego ciecia i onestep. Powazne ciecie rotacja. Rozwaz jeszcze hdx8, chociaż mi sie zle ta maszyna pracuje. Majac rollera jednak bym myslal o mocniejszej maszynie (planeta, rotacja, da21). 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kilka (naście) maszyn i - moim zdaniem - niezbędnym minimum, zapewniającym uniwersalny komfort prac z lakierami, jest posiadanie co najmniej trzech maszyn: rotacji /planetarnej, DA 15 mm i mini. Zaczynałem od maszyny Bass, potem była rotacja i DA Lare, potem wymiana na Krauss-y, póżniej uzupełnianie arsenału o Makitę, Flex-y, DeWalt-y, LE i Proxxon... Nie jestem profesjonalistą i zawodowcem, ale subiektywnie uważam po tych kilku latach, że nie ma sensu zaczynać od najtańszych maszyn - te droższe, poza znaczkiem/napisem, cechuje mniejsza waga, mniejsze wibracje, lepsze wyważenie, mniejsze generowanie hałasu podczas pracy - generalnie wyższy komfort i wygoda pracy. Nieważne, czy użyjemy takich maszyn 3-4 razy do roku, czy 30-40 razy - to zakup na lata i lepiej zapłacić od razu więcej za sprzęt lepszej jakości, którym pracuje się lepiej, niż za pół roku-rok szukać kupca na używkę maszyny, która (z czasem) okazała się sprzętem niezadowalającym, lub mało przyjemnym w pracy. Oczywiście istnieje ryzyko, że jednak zapał do detailingu opuści kogoś po kilku miesiącach - wtedy jednak na dobrą i markową, niezarżniętą  maszynę w sensownej cenie kupiec znajdzie się szybciutko.

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecacie maszynę DA która jest w miarę cicha, ma dobrą kulturę pracy (mniejsze wibracje) dodam ze to będzie moja pierwsza maszyna da. Zastanawiam się nad evoxa hdf12  ?
Mam podobny dylemat. Do 12 nie założysz mniejszego talerza, ja myslalem o hdf10, ale czytam, że mimo, że najbardziej uniwersalna, to jednak słabo sprawdzą się przy twardych lakierach że względu na skok. W tym budżecie skłaniam się ku ADBL 15 i Vonroca z talerzem 75. Chętnie posłucham bardziej doświadczonych co W na to.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Posiadam kilka (naście) maszyn i - moim zdaniem - niezbędnym minimum, zapewniającym uniwersalny komfort prac z lakierami, jest posiadanie co najmniej trzech maszyn: rotacji /planetarnej, DA 15 mm i mini. Zaczynałem od maszyny Bass, potem była rotacja i DA Lare, potem wymiana na Krauss-y, póżniej uzupełnianie arsenału o Makitę, Flex-y, DeWalt-y, LE i Proxxon... Nie jestem profesjonalistą i zawodowcem, ale subiektywnie uważam po tych kilku latach, że nie ma sensu zaczynać od najtańszych maszyn - te droższe, poza znaczkiem/napisem, cechuje mniejsza waga, mniejsze wibracje, lepsze wyważenie, mniejsze generowanie hałasu podczas pracy - generalnie wyższy komfort i wygoda pracy. Nieważne, czy użyjemy takich maszyn 3-4 razy do roku, czy 30-40 razy - to zakup na lata i lepiej zapłacić od razu więcej za sprzęt lepszej jakości, którym pracuje się lepiej, niż za pół roku-rok szukać kupca na używkę maszyny, która (z czasem) okazała się sprzętem niezadowalającym, lub mało przyjemnym w pracy. Oczywiście istnieje ryzyko, że jednak zapał do detailingu opuści kogoś po kilku miesiącach - wtedy jednak na dobrą i markową, niezarżniętą  maszynę w sensownej cenie kupiec znajdzie się szybciutko.
Masz 100% racji, jednak przy amatorkim dłubaniu duża rolę odgrywa budżet. Każda profesjonalna maszyna to min. 1000 zł, nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek przy garażowym dłubaniu, a jak wiadomo jedna maszyna, nawet najlepszą ciężko będzie zrobić całe auto.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od grudnia 2020  evoxa hdf12 jest sprzedawany z dwoma padami  75mm 125mm
Znalazłem na alledrogo jedną ofertę starszego modelu, w obecnym wypuście Mark II nie ma już możliwości wymiany talerza.
https://allegro.pl/oferta/maszyna-polerska-mimosrodowa-dual-action-skok-12-11850834659


Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrewZS nie wprowadzaj forumowiczów w błąd - aktualnie sprzedawana evoxa hdf12 ma w opakowaniu 2 talerze tj 75mm i 125mm więc kolega @Dejv 88 ma rację.

Tylko trzeba mieć na uwadze, że sprzedawcy z allegro itp mogą mieć jeszcze sprzęt z pierwszych wypustów gdzie nie było dwóch talerzy w zestawie - trzeba więc dopytywać o ten aspekt sprzedających. Zresztą tymi opisami też nie ma się co do końca tak sugerować, w sklepie co kupowałem powyżej wspomnianą evoxe to w opisie też była wzmianka jedynie o jednym talerzu, a dopytując sprzedawcę ten potwierdził mi, że w opakowaniu są dwa talerze... także sami widzicie jak to jest 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2023 o 08:39, mancini napisał(a):

Uwaga! W polerce tej nie ma aktualnie możliwości zamiany talerza na 75mm.

 

Info z opisu z sklepu internetowego, przed zakupem lepiej się dokładnie zorientować. Dystrybutor informuje, że można używać 75 i 125.

@belzebiasz Sorki, zasugerowałem się tym co mi pisano gdy sam o to dopytywałem, później zweryfikowałem to na opisach aukcji, że już nie można zmieniać talerzy. Miło słyszeć, że jest inaczej. W takim razie nie mam już wątpliwości co do wyboru maszyny i będzie HDF 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.