Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Bliżej 5 aut a zazwyczaj to są "handlarskie onestepy" które i Roller 9mm ogarnia 😄 No ale czasami jest coś poważniejszego do roboty i przydałaby się lepsza maszyna, która ma większe możliwości niż Roller. Właśnie jakoś nigdy nie interesowałem się planetarnymi tylko zawsze rotacja lub DA, może to był błąd. Taki Flex czy Evoxa będzie miał taką samą siłę cięcia co rotacja ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 aut miesięcznie to grubo 🙂 ze swojego doświadczenia; z czasem zacznie brakować Ci rotacji (twarde lakiery, szyby), do "kompletu" np. XCE. Później sam ocenisz czy i o co ew. uzupełnić "maszynownie". Przy takim obciążeniu sprzętu warto kupić coś "markowego" z dobrym serwisem w razie co.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siemasz, szukam uzupełnienia dla mojej Evoxy HDF8, budżet ok 1200zl. Sprawdzi się krauss Shinemaster S21 ? Może używana Evoxa HDC ? Problem oczywiście z evoxa i jej cięciem przy lakierach aut niemieckich marek. Zastanawiam się jeszcze czy skok 15 czy 21 będzie lepszy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcialbym uzywac maszyny do nakladania cleanera i wosku. Byc moze z czasem pokusze sie tez o polerowanie. Poniewaz planuje to robic wylacznie na wlasnym aucie, to bede ja wykorzystywal praktycznie ze 2-3 razy w roku. Nie chcialbym wiec wydac wiecej niz 500zl.

Podpowiedzcie co wybrac:

- Jula Mee Tools (kiedsy Hamron) 430zl

- Yato YT-82200 380zl+talerz 50(?) = 420zl

- Heckmann 800 500zl

- Baseus akumulatorowy 270zl
- Chemicalworkz DA9 500zl

- ADBL Roller DA 9mm DUAL ACTION 430zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marx Miałem ten sam dylemat. Po konsultacjach z bardziej doświadczonymi kolegami kupiłem Evoxę HDF 12. Trochę drożej, ale sprzęt z trochę wyższej półki. Do tego w zestawie dwa talerze, 125 i 75 co ułatwia pracę i maszyna bardziej uniwersalna. Też pracuję głównie na swoich autach

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AndrewZS napisał(a):

Czyli standardowa cena jaką idzie znałeś na allegro , myślałem że idzie jeszcze taniej ją wyrwać....

Zadowolony?Muszę kupić coś co przez jakiś czas pozwoli mi pracować 1 maszyną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory męczyłem Masnera rotację i mam jej dość , szukam coś lepszego , z uwagi na ograniczony budżet ma to być na razie 1 polerka z perspektywą zakupu drugiej za kilka miesięcy, plan był kupić Evoxe HDF12 ale w oko wpadł mi model HDX8.HDX wada to tylko 125 więc z małymi elementami problem.

Na dziś będą robione tylko One Stepy

Ech jak zawsze nie jest łatwo....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do  specjalistów. Kupiłem Audi A6 z lakierem czarna perła. Posiadam maszynę Makita PO6000C ale zastanawiam się nad zmianą na coś innego aby sprawniej poradzić sobie z tym twardym lakierem. Możecie mi coś polecić do 1500zł do sprawnej pracy przy tych lakierach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.