Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@CarlosBlack bardziej mi chodziło o poprawę warunków pracy 😁 aktualnie mam kraussa S15 i zastanawiam się czy taki fkex czy rupes będzie zauważalnie lepszy od poczciwego kraussa i czy jest duża różnica miedzue tymi maszynami, osobiście najbardziej skłaniam się ku evoxa bo to polski producent a ja lubię wspierać polskie marki 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat Różnic zero 🙂 moze jedynie plus dla Evoxa HDD ze ma mocniejszy silnik, wieksze obroty 🙂 na przetloczeniach może sobie radzić lepiej niż konkurencja.

Pracowałem we Wro w Studio i tam była Evoxa HDD21. Z moich odczuć, to maszyna dobra. mocy silnik ale od biegu 1-3,5 w ogole ona "nie pracuje" po prostu "skacze" po lakierze 😄 dopiero od 3,5 w góre jest stabilnie. W Pad Washerze odwirowywała wilgoć z padów aż miło. Potem niestety padła i właściciel kupił RUPES 21mm...... chwile nią popracowałem, ale bez rewelacji... sporo mniejsz obroty, po padwasherze woda z pada jeszcze ciekła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Streat napisał:

mam HDX, wiec bez sensu XCE

XCE pracuje się nieco inaczej niż HDX. Mi np. odpowiada praca XCE, a kumplowi znowu jego HDXmk2. 

Pamiętam na DS, że XFE nawet mi podpasowało. Fajnie się tym operowało. Miałem osobiście Krauss-a S15 i z tego co pamiętam to jednak XFE rzeczywiście było na wyższym poziomie. Nawet utrzymanie prędkości obrotowej było (dla mnie) łatwiejsze na XFE. Ale zastanowiłbym się jeszcze nad Evoxą.

 

Ja poza HDX5 na liście życzeń mam jeszcze Lake Country UDOS 51E. Posiadanie w jednym urządzeniu rotacji lub DA aby niepotrzebnie nie skakać pomiędzy maszynami, niepotrzebnie nie zużywać dodatkowych gąbek, past, słowem w perspektywie oszczędność czasu i $$$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 21.05.2021 o 11:40, xadamx napisał:

XCE pracuje się nieco inaczej niż HDX. Mi np. odpowiada praca XCE, a kumplowi znowu jego HDXmk2. 

Właśnie mam hdx i jakoś nie mogę się do niego przekonać a będąc na DS bawiłem się flexem również i tam było zupełnie inaczej, jakoś lepiej się dogadywałem. Myślałem że tu planeta i tam planeta i będzie to samo a jednak jest różnica w prowadzeniu maszyny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.05.2021 o 11:15, OptimusPrime napisał:

Cześć, pomóżcie w wyborze maszyny do cliner i wosku plus co dokupić bym miał wszystko do tych czynności. 

Stosowane na 1 auto ( Ford mk5 17r, lakier metalic perła) 

Oczekiwania, stosunek jakości do ceny Dobry, jedno urządzenie do wykorzystania (jeśli da się zrobić jakąś drobną korektę lakieru, to super) 

Moj wybór :

EVOXA HDF 8 HEAVY DUTY 125mm+75mm

2 ADBL Roller D09125-01

3 Heckmann N6800 czy S15 15mm

Budrzet do 600 zł ( z uwagi na nie częste stosowanie, nie wiem czy jest sens na droższą maszynę) 

Dziekuje za Twój czas jak i pomoc. 

PS. Mogę kupić używaną, w stanie idealnym 535008886 

Pozdrawiam 

Czy znajdzie się ktoś uprzejmy i coś podpowie ?

Sam ukierunkowałem się na Hackmann N6800 skok 8 mm. Bardziej za kształt maszyny ( wydaje się poręczna).

Co muszę dokupić? Jakaś pasta do mniejszych rys,  jakie pady ( nie znam się na tym kompletnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponawiam pytanie o Krauss R3 mini, z postów wynika że jest/było kilku użytkowników tej polerki. Chciałbym wiedzieć jak z jej jakością, czy do lamp i wycinania grubasów się nada, czy taka mała polerka jako uzupełnienie DA w zupełności wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady są OK ale daaawno się mi skończyły oprócz MF i wełny , bo ich nie używam 😉  Mam Makite po6000c która przy wymuszonym ruchu obrotowym tnie jak głupia więc duża rotacja mi niepotrzebna , zresztą  padem 80mm można obskoczyć całą maskę w Audi A6 jak potrzeba . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.