Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Arbi napisał:

Dla fanów taniego da znalazłem taką pozycję. Nie wiem czy było już coś o tej maszynie i co to za sprzęt, ale cena zachęca. 2 lata gwarancji, miękki start, skok 9mm.

Jest nawet test na youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ma ktoś porównanie rotacji Heckmann?

Znalazłem 3 modele:

Heckmann 920

Heckmann r7

Heckmann 800

Potrzebuję do pracy amatorskiej, mam już obycie z lepszymi maszynami ale szukam czegoś budżetowego dla siebie a nie ciągle pożyczać.

Najbardziej skłaniam się ku 920 z uwagi na najniższą cenę.

Może ktoś miał doczynienia z tymi sprzętami?

Zależy mi na niskiej wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich, przeglądam forum od kilku dni w poszukiwaniu pierwszego zestawu polerskiego dla kompletnego amatora, mianowicie chce podziałać na swoim aucie 😄 chce kupić dwie maszyny duża i mała do zakamarków, wybór padł na Krauss S15 v2 i Kraus R3, niechce wydawać fortuny ale z drugiej strony niechce też kupować byle czego i w przyszłości zmieniać, w większości będzie robione tylko jakieś one step, ale kiedys może i dwu/trzy etapową korekta, co o tym myślicie? Pozdrawiam !

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie i Panowie,  mam pytanie.

Chce kupić polerke DA, budżet do 400 zł.

Zastanawiam się nad maszyną  Yato 15mm, do tego dokupic talerz pod 125. Ale nie wiem czy dołożyć trochę i kupic zamiast tego ADBL rollera 9mm 🤔

Generalnie chciałbym robić one step i podzialać czasem z lampami. 

Ogolnie jakieś BMW e46, A6 c5, vw touran by hyl do roboty 😁

Chciałem kupić Hamrona z juli ale obecnie ciężko znaleźć tą maszynę,  nie wiem czy jej nie wycofali...

Co byście poradzili? 

Nie chce też kupować sprzętu PRO,  bo z polerkami dopiero zaczynam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widziałem jest promka. 

Poczytałem trochę w tym wątku i zdania są różne. Już byłem zdecydowany na yato,  ale coś chyba bardziej roller mnie kusi. 

Zastanawia mnie tylko czy roller z mocą 600w poradzi sobie ze starym vag-owskim lakierem odnośnie one stepa 🤔

Czy raczej może to być meczarnia i nie lepiej wziąć jakąś 15mm?

No i dużo czytałem o wibracjach rollera, ale fakt maszynka wygląda na wygodną i dobrą na początek. 

Są też jakieś wynalazki typu Mectools w juli,  bardzo podobna do Hamrona lub Vonrock 🤔

Byłem zdecydowany na Yato ale ze względu na chyba brak możliwości montażu talerza 75 w takim razie odpada ta i może rzeczywiście roller 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2021 o 12:01, Misieka6 napisał:

Panie i Panowie,  mam pytanie.

Chce kupić polerke DA, budżet do 400 zł.

Zastanawiam się nad maszyną  Yato 15mm, do tego dokupic talerz pod 125. Ale nie wiem czy dołożyć trochę i kupic zamiast tego ADBL rollera 9mm 🤔

Generalnie chciałbym robić one step i podzialać czasem z lampami. 

Ogolnie jakieś BMW e46, A6 c5, vw touran by hyl do roboty 😁

Chciałem kupić Hamrona z juli ale obecnie ciężko znaleźć tą maszynę,  nie wiem czy jej nie wycofali...

Co byście poradzili? 

Nie chce też kupować sprzętu PRO,  bo z polerkami dopiero zaczynam.

Jeżeli chcesz ADBL rollera 9mm to jest w promocji 337,50 zł https://mlody.sklep.pl/skok-09-mm-adbl-roller-da09125-01-maszyna-polerska,c4641,p45411,pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gold_Car napisał:

Jak by miała w zestawie talerz 75mm to była by cena super.

Żaden problem, talerz też masz w promocji, cena bardzo atrakcyjna. https://mlody.sklep.pl/akcesoria-do-maszyn-adbl-roller-75mm-backing-plate-talerz-oporowy-dedykowany-do-maszyny-roller-d09125-01,c4611,p48232,pl.html

Ja w dniu wczorajszym dokonałem tam trochę zakupów, między innymi piana aktywna ADBL w bardzo dobrej cenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Krzynio_spafreak A co znaczy jako druga?

15 bardziej uniwersalna, ale jeśli masz np.: już 9mm to wtedy może 21-więcej wytnie, ale gorsze wykończenie niż na 15.  Mam 9 i 15 i teraz z perspektywy czasu gdybym musiał zostawić sobie jedną to padłoby na 9.  No to pomogłem...😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15mm. zwłaszcza jak już masz np. 8-9 albo rotację. kwestia też auta; o ile na np. RR czy Touareg'u dużo zrobisz 21mm to na np. Bmw 2 zarżniesz się bo "tłoczeń blachy" jest od chu... a krawędzie średnio lubią błędy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To kup planetarke i tłoczenia ci nie straszne.

 

@nossymialem 9 i nadawala sie ona do lizania lakieru 😛 szkoda czasu nia cos ciąć a wiadomo ze czas to pieniądz. Dlatego 15 jest najbardziej uniwersalna maszyna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi no widzisz...a ja ciągle mam, dokładnie adbla rollera i jestem mega zadowolony z pracy jaką idzie tym wykonać. Dużo idzie tym zrobić. Oczywiście dodam, że stwierdziłem, że jeśli miałbym zostać z jedną to byłby roller 9mm ze względu na uniwersalność i moc. Oczywiście szybciej i wygodniej robi mi się na dwie maszynki o czym poniżej...rada z planetarką nie głupia.

@Krzynio_spafreak ja pracuje tak, że na 9mm mam założony małe bp75 i tak też duże płaszczyzny jadę 15mm, a mniejsze 9mm. Robiłem już różne lakiery od japońców przez zajechane dostawczaki po twarde bmw. One step , czy dwuetapówka- no problem. Zarówno na 9mm jak i na 15mm pady i pasty do cuttingu te same. Na finish podobnie. Z perspektywy nie wiem, czy zamiast 15mm nie spróbowałbym szczęścia z rotacją, ew.21. A czy by się to sprawdziło- tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nossy Dzięki, właśnie taka kombinacja chodzi mi po głowie. Też mam tego małego ADBL 9mm i chciałem go na mniejsze elementy bo jest wygodny. Raczej nie potrzeba mi żeby robota szła szybciej bo to zabawa garażowa więc po prostu dla przyjemności, więc czuję że 15 będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No i tu  sie różnimy Panowie ze dla mnie to nie jest zabawa garażowa i nie mam czasu tracic 15h na korekte tylko robie ja  np w 6-8 h i ide do domu spedzic czas z rodzina. Poza tym w 15 h wole dziabnac 2 auta no ale tym sie rozni jak ktos ma czas na zabawe a inny traktuje to jako prace zarobkowa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi korekty nie robię co miesiąc, ewentualnie jakiś cleaner czy finisz co jakiś czas żeby lakier odświeżyć a odpoczynek od rodziny też musi być 😉 ale do pracy na codzień to jasna sprawa żeby szło szybko i sprawnie. Ale za wszystkie opinie dzięki !

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.