Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, penkus5 napisał:

@grycu Ja również posiadam Kraussa s15 i gorąco go polecam.  Jest głośny,  ale jak to z DA, nie ma cichych 😅

Jest… evoxa 🙂

bynajmniej dla mnie poziom hałasu jest bardzo niski. Porównywałem z nowymi Lare i jest przepaść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli rozgladam sie za jakaś pierwsza polerką i mam małe pytanie - opłaca sie nadal czekać na promocje hamrona DA z juli za te 250-300zl, czy jest cos lepszego w podobnej cenie? Typu z wymiennym BP (bo chyba hamron jej nie ma) czy coś. Uzywać pewnie będe głownie do rozkładania cleanerów i jakies polerki finishowej czy tam one stepa, bo głownie na japońskich lakierach będe pracował wiec tam nie ma co szaleć raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@penkus5 Dzieki za info - coś mi nie pasowało, bo na stronie po zalogowaniu sie mialem ze 417, ale na incognito jest za 380 v: Co na tym sklepie kupuje to jakies błedy znajduje - raz do nich napisałem z podpowiedzia nawet gdzie może być problem to mnie zlali, no ale co zrobisz. Poczekam jeszcze na opinie innych i może sie szarpne

Przy okazji zakupów, polecacie jakieś pady do tego dokupić? Jak mówiłem, lakiery raczej miekkie. Z pastami jeszcze zgłebie temat co i jak, ale to raczej mi zleci wiecej czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonax 0406 i perfect finish albo menzerna 3800 i pady z nata (żółty i niebieski do małego cięcia) adbl do finiszu tak robiłem korektę swojego bez jakiegoś większego cięcia w zeszłym roku. Jak szybka akcja to jak @DZIADZIA na filmikach sonax 0406 + adbl one step i finish menzerna 3800 i nat czarny (adbl u mnie też się sprawdził) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie, ten adbl 9mm poradziłby sobie w razie W z jakimś finiszem ew dwuetapówka na twardszych lakierach bez zmarnowaina na to tygodnia? DA 9mm juz podobno są strasznie łagodne i jak przy kladzeniu cleanerów czy tam ogarnieciu mojego auta to dla mnie raczej na plus, to nie wiem jak sprawa by wyglądała na czyms bardziej wymagajacym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje maszyny DA w kwocie około tysiąca złotych. Nie wiem czy brać 15mm czy 12mm bądź może 9mm. Głównie do onestepa i to delikatnego liźnięcia. Jeśli chodzi o grubasy to wjeżdżam rotacja ale czasem chciałbym coś zrobić lekki finisz i wosk dlatego zastanawiam się nad DA. Coś polecicie ? 
wztepnie ma evoxa 12mm zastanawiam się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Putkowski07 ja mam 9mm adbl ale poluje na rupesa 15 mm. 15 mm adbl też spoko podobno, evoxa, krauss też się cieszą powodzeniem. Moim zdaniem warto trochę dolozyc i mieć frajdę z pracy - przecież to choroba która postępuje 😂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, marcelus said:

Rollera na BF dalo sie kupić poniżej 300 zł.

Jak przetrzepywałem forum pozniej widziałem wląsnie że szło go kupic za ok 300, z zakupem mi sie jakoś nie pali wiec bede na jakies okazje lepsze polował bo widze ze 380 to taki standard jezeli o promke chodzi. Narazie ciagle mysle czy iść w tego rollera, czy jednak w jakies 15mm inwestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,przymierzam się do zakupu maszyny DA do początku profesjonalnych działań.Do tej pory pracowałem na rotacji ,używając zwykłych padów Bolla oraz past menzerna oraz profix.Chciałbym podejść do tematu profesjonalnie więc prosiłbym o porady doświadczonych użytkowników.Budźet na maszyne to około 1000 zł.Rozważałem nad :

-KRAUSS Shinemaster S15 

-Evoxa HDC15

a może coś innego.Co do skoku wydaje mi się ten najbardziej optymalny.

Dodatkowo pasowało by do tego dobrać jakies pady oraz pastę.Budżet około 300 zł

Sporadycznie będą na niej wykonywane one stepy, a przedewszystkim 2-3 etapowe korekty.

 

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich użytkowników ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym wypolerować czarny lakier w samochodzie i z tego tytułu szukam odpowiedniej maszyny.

Niestety pozostaje mi jedynie opcja z akumulatorem i dlatego też zainteresowałem się Ryobi One+ R18P-0, oraz Einhell ce-cp 18/18. 

Karoseria ma na jednym z boków po długości lekkie rysy jakby od krzaków i chciałbym to w jakiś sposób usunąć.

Dodatkowo interesuje mnie, której maszynki mógłbym przy okazji użyć do woskowania samochodu.

P.S posiadam na masce nieco kropek / odprysków, które jakby bardziej się uwidoczniły po nałożeniu pasty polerskiej. Nie wiem, czy dałoby się to doczyścić, a jeżeli nie za bardzo, to idzie to zniwelować jakąś czarną pastą polerską?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, chciałbym kupić jakaś maszynę polerska na początek do nauki, szukałem harmana z juli ale nigdzie nie mogę znaleść, znalazłem takie cudeńko na promocji https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/pielegnacja-samochodu/srodki-do-woskowania-i-polerowania/polerki-elektryczne/polerka-014140?gclid=Cj0KCQjw6J-SBhCrARIsAH0yMZj1BH0osbNqn4_hpyAHHIBIRic4FluAsH9O-cuJqWWqNjg66aY8N_oaAgYEEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

moglby ktoś się wypowiedzieć czy w ogóle jest sens to kupić? Może ktoś pracował tym i się wypowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.