Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

@Bocian1994 Zazwyczaj ciężko w okolicach lusterek dojść z 125mm, do tego zależy od wypukleń,  załamania na aucie mają znaczenie... ja ogólnie większość aut tak robię,  a koło lusterek na początku robiłem ręcznie i też grało 😉 Wszystko zależy od lakieru i modelu auta. Z mniejszym talerzem jest oczywiście łatwiej,  szybciej,  mniej stresu i uwagi... ale jak już wspomniałem ja większość robię na 125mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bocian1994 na początek Ci wystarczy pad 125mm, ale.. Jak Cię "wciągnie" i będziesz chciał robić więcej i lepiej to zaczniesz się rozglądać za innym sprzętem.  Dobra opcja na początek to ADBL Roller z możliwością założenia 125 oraz 75 mm talerza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bardzo dziękuję, widziałem właśnie w tym temacie, że jedni użytkownicy kupowali np Hamrona czy inną maszynę tylko z padem 125 i nic nie wspominali, że mają problem bo pad tylko 125 i byli zadowoleni, a znów inni mówili, że do korekty całego auta potrzebne są przynajmniej 125 i 75.

Nie ukrywam że w sumie polerka potrzebna mi jest do trzech własnych aut, więc na początku wiadomo oblecę wszystko a potem może 2 lata będzie leżała w kącie,  więc jak mam np do wyboru kupić np DA Vonroc za 190zł plus 3 x 3 rodzaje padów 125, 1xfutro,  plus jakieś 2 pasty to pewnie zamknę się w okolicy 500-600zł , a jak zakupię Rollera z drugim BP to wydam koło 500zł na maszynę plus z 400-500zł na dwa razy tyle padów w dwóch wielkościach i końcowo podwoję kwotę, i nie wiem czy po prostu ma to większy sens przy sporadycznym użytkowaniu do odświeżenia lakieru jakimś finishem/AiO/cleanerem  i czasem próby wycięcia jakiejś parkingowej obcierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bocian1994 możesz też zakupic da yato ale ona ma skok 15 mm więc nie da rady założyć małego pb75 a oryginalnie wychodzi na PB 150mm  więc najlepiej kupc dysk 135mm czyli plus około 80-100zl  i zakupy u nas na giełdzie od kogos pady, a hamronn ten problem ze ostatnia edycja ma problem z biciem dysku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2022 o 17:07, audicoupe napisał(a):

@Bocian1994 możesz też zakupic da yato ale ona ma skok 15 mm więc nie da rady założyć małego pb75 a oryginalnie wychodzi na PB 150mm  więc najlepiej kupc dysk 135mm czyli plus około 80-100zl  i zakupy u nas na giełdzie od kogos pady, a hamronn ten problem ze ostatnia edycja ma problem z biciem dysku. 

Dlatego hamrona trzeba sprawdzić na miejscu i jak coś wymienić. Mi też się trafił z biciem to mi wymienili. zakręciłem ręką i to odrazu widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co sądzicie o Evoxa HDP 10? Właśnie przymierzam się do zakupu i polecił mi detailer u którego się szkoliłem. Jako, że to ma być do amatorskiego użytku na własne potrzeby, to biorę ją mocno pod uwagę z uwagi na uniwersalność i przystępny poziom cenowy. Ponoć lepsza od ADBLowych. Na pewno zaletą jest to, że można pracować na talerzach 125 i 75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrewZS mam od dwóch lat , najczęściej używana maszynka. Nic dziwnego się z nią nie dzieje. 

Chociaż zamiast niej wolał bym np Krauss S75 ,skok 12mm.Tylko nie wiem jak on będzie się zachowywać z talerzem 125mm. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Putkowski07 napisał(a):

@AndrewZS sprawdza evoxa hdf12. Tez ma dwa talerze a skok 12 mm 😉 ja ja lubię bo tez lekka jest 

Uwaga! W polerce tej nie ma aktualnie możliwości zamiany talerza na 75mm.

 

Info z opisu z sklepu internetowego, przed zakupem lepiej się dokładnie zorientować. Dystrybutor informuje, że można używać 75 i 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mancini Ta, którą mam upatrzoną ma standardowo talerz 75, 125 muszę sobie dokupić. Z tego co wyczytałem na stronie dystrybutora, to pasuje tylko jeden talerz 125, bo musi być odpowiednio wyważony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mancini napisał(a):

Uwaga! W polerce tej nie ma aktualnie możliwości zamiany talerza na 75mm.

Info z opisu z sklepu internetowego, przed zakupem lepiej się dokładnie zorientować. Dystrybutor informuje, że można używać 75 i 125.

Akuratm posiadam te polerkę. Podobno zaraz po premierze polerka ta nie miała możliwości założenia dwóch talerzy, lecz po "aktualizacjach" jest już dostepna z dwoma talerzami w opakowaniu. Warto więc przed zakupem dopytać sklep czy w opakowaniu są dwa talerze czy jeden. Ja miałem dwa, a z samej polerki jestem bardzo zadowolony i polecam. @AndrewZS

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mancini napisał(a):

Uwaga! W polerce tej nie ma aktualnie możliwości zamiany talerza na 75mm.

 

Info z opisu z sklepu internetowego, przed zakupem lepiej się dokładnie zorientować. Dystrybutor informuje, że można używać 75 i 125.

Na początku tak było a potem evoxa to zmieniła. Widać jak sprzedawca dba o informacje i produktach 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, przyznam sie, że nie znam sie zupełnie...

chciałem pierwszy raz podjąć próbę zrobienia lekkiej polerki pastą AIO

jaka maszynę wybrać na poczatek? będę wdzieczny za podpowiedz...

Jula Polerka oscylacyjna Ø125 mm 230 V 720 W

vs

Vonroc PM504AC 650 W

vs

Vonroc PM501AC 1050 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 minut temu, Rafal9304 napisał(a):

i zastanawiam się czy duża różnica jest miedzy skokiem 9mm a 15mm.

Duza 🙂 15 to taka uniwersalna maszyna którą wytniesz i wykończysz lakier, przy 9mm na miekkich lakierach zrobisz fajnego one stepa ale przy twardych lakierach to tylko sie pobawisz i za wiele nie usuniesz 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 w skoku polerek DA chodzi o agresywność samej maszyny.

9mm skoku - "delikatna"

15mm skoku - "lekko agresywna"

21mm skoku - "agresywna"

Proszę nie traktować tego jako wyznacznik, po prostu chciałem zobrazować mniej więcej skok polerek DA. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś maszyne dla początkujacego  Dual Action ze skokiem 8-9mm(?) którą ciężko zepsuć lakier do 300zł. Istnieje taka?
W tym budżecie zdecydowanie Vonroc

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 Kolega @t.sienkiewicz91 wyjaśnił pokrótce o co chodzi ze skokiem.  Mimo wszystko maszynę kupujesz na lata,  jeśli potem zmienisz auto to możesz żałować że nie dasz rady czegoś ogarnąć.  Wybór oczywiście należy do Ciebie,  tak tylko podpowiadam przyszłościowo 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndrewZS napisał(a):

W tym budżecie zdecydowanie Vonroc

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Andrzeju, wydaje się to byc fajna propozycja. Czy Warto dokładać powiedzmy 200 zł do ADBLA ROLLER 9mm DA??

 

42 minuty temu, penkus5 napisał(a):

@Tedek564 Kolega @t.sienkiewicz91 wyjaśnił pokrótce o co chodzi ze skokiem.  Mimo wszystko maszynę kupujesz na lata,  jeśli potem zmienisz auto to możesz żałować że nie dasz rady czegoś ogarnąć.  Wybór oczywiście należy do Ciebie,  tak tylko podpowiadam przyszłościowo 😉

Czy taka polerka nie sciera klaru? Ile razy mozna wykonac taka operacje na lakierze za pomoca delikatnej polerki 9mm i delikatnych past ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.