Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Jak, to jest z Bp do rollera? jak przeglądam zdjęcia z ofert, to widać kilka rodzajów. O ile 125 widziałem z żółta naklejką i z pomarańczową z dziurami, to w przypadku małego talerza różnice na fotach są duże. Z czego, to wynika i które można stosować? 

DAC9BF55-F97E-49DC-A366-0BFB3FA70FEC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 21:03, largo napisał:

skok 12mm (brak możliwości BP75)
Evoxa HDF12 - cena 770, skok 12mm, moc 850W, obroty 2200-6800, 5m kabla, 2.2kg
Liquid Elements T3000v3 - cena 700, skok 12mm, moc 750W, obroty 2500-5500, 8m kabla, 2.4kg

Od grudnia Evoxa HDF12 ma możliwość pracy na BP75, nawet ma w pudełku oba talerze (125+75)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 23:15, 4dminwhyyyyy napisał:

Jak, to jest z Bp do rollera? jak przeglądam zdjęcia z ofert, to widać kilka rodzajów. O ile 125 widziałem z żółta naklejką i z pomarańczową z dziurami, to w przypadku małego talerza różnice na fotach są duże. Z czego, to wynika i które można stosować?

Zawołajmy producenta i się dowiemy 🙂 Sam jestem ciekaw ale to pewnie jakiś render/zdjęcie poglądowe. Standardowo do zestawu z Rollerem jest dorzucany 75mm ten z prawej strony na Twoim zdjęciu.

@ADBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 07:43, audicoupe napisał:

@nossy nie zgodzę się z twoja teorią że  yato lżejsza wg mnie to ta sama waga albo nie wielką różniąca wagi. Robiłem hamronem a dal siebie kupiłem yato. 

Jaka teoria...2,6 vs 2,2. Dla mnie różnica w wadze wyczuwalna aczkolwiek nie jest to rzecz, która jest najistotniejsza. Po prostu stwierdzam fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK, "nie zdążyłem" kupić Hamrona w Juli w promocji 250PLN (chyba trochę "celowo").

W tym tygodniu już mieć swój sprzęt i jakieś próby robić na starej masce.

Chcę kupić polerkę DA ADBL lub Heckman DF9A. Obydwie są ze skokiem 9mm, co na początek mi wystarczy.

 

 

Co kupić?

Heckman w cenie 400PLN z 2 talerzemi i 4 padami, czy "gołego" ADBL'a w cenie 450PLN i doposażyć go jak trzeba?

https://sklep.lak-auto.pl/maszyny-polerskie-/295-maszyna-polerska-heckmann-df9a-polerka-samochodowa-0075678164125.html

https://allegro.pl/oferta/adbl-roller-da09125-01-da-dual-action-polerka-8970025478

 

Jak wygląda serwis Heckmana, a jak ADBL'a?

Są jakieś problemy z nimi?

 

Maszynę chcę zamówić najpewniej jutro.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co polecacie z maszyn budżetowych do polerowania plastików (motocykle, quady).

Jakie macie doświadczenia w tym zakresie jeśli chodzi o pady i chemie?

Wiem, że ważną sprawąj jest tutaj regulacja obrotów i praca na najniższych możliwych 400, 600.Do tej pory męczyłem to jakąś polerką oscylacyjną :-) Pracy mnóstwo, ale zapotrzebowanie ogromne, więc .... męczyłem. Teraz chciałbym kupić coś dobrego w mozliwie niskiej cenie. Oczywiście posłużylaby również do polerki lakieru samochodowego kilka razy w roku.

Do plastików stosuję papiery wodne1500 do 3000 a potem Farecla G3 lub Sonax Politura -efekty bardzo dobre. Trzeba pamiętać, że plastiki często małe i nie ma się gdzie rozpędzić, z dużą ilością zaobleń.

Ostatnio robiłem quada Suzuki LTZ250 żółtego w oryginale i pomalowanego na ...żółto. Niestety pomimo podkładu farba złazi na ruchomych częściach okropnie. Podejrzewam, żenie był dany primer na plastik i szary podkład  epoksydowy niewiele tu pomógł. No, ale cena takich plastików kosmos lub sa niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, powalla napisał:

Polecam Kraussa R3 , a w zestawie masz wszystko na start . 

Zadowoli mnie nawet coś takiego https://allegro.pl/oferta/polerka-samochodowa-szlifierka-5x-gabka-pasta-9625976648 obroty od 500, ale kabelmasakra 2m

lub Bass, aleobroty chyba za wysokie https://allegro.pl/oferta/polerka-samochodowa-oscylacyjna-1200w-gabki-zestaw-9450826623?reco_id=fafad23d-a0f7-11eb-b200-b02628c80a60&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Krauss R3 bardzo fajna, ale zdecydowanie poza moim budżetem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta pierwsza to dosc duza rotacja i jeszcze bez stabilizacji obrotow , no i kak dokupisz 3 przedluzki , 3 male BP (20, 50, 75) i kilkanascie padow z kazdej wielkosci by skompletowac system taki jak jest w R3, to do przodu bedziesz z 100zl max, a porecznosc R3 jest nieporownywalnie wieksza . 
Druga to DA i zmienisz BP na 75mm i dalej nie docierasz tam gdzie rotacja z 20mm padem . 
Piszesz ze roboty duzo , wiec zainwestuj raz, a dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poleci mi ktoś maszynę DA, najlepiej o skoku min. 12mm lub większym. Zależy mi żeby miała wymienny talerz na duży i mniejszy, najlepiej nawet w zestawie z dwoma talerzami. Będzie to moja pierwsza maszyna DA, im taniej tym lepiej, max. 1000. Ktoś coś podpowie czego szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Krykiot napisał:

Czy wie ktoś może jak sprawuje się K2 Massner L5315? Jaką byście polecili polerkę do ok.350zł na początek przygody?

Ta maszyna jest opisana na forum i rozłożona na czynniki pierwsze. Opcja -> szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cel_detailer napisał:

Panowie poleci mi ktoś maszynę DA, najlepiej o skoku min. 12mm lub większym. Zależy mi żeby miała wymienny talerz na duży i mniejszy, najlepiej nawet w zestawie z dwoma talerzami. Będzie to moja pierwsza maszyna DA, im taniej tym lepiej, max. 1000. Ktoś coś podpowie czego szukać?

https://www.evoxa.pl/product-page/polerka-dual-action-evoxa-hdf12

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2021 o 10:40, riznar napisał:

Siemanko, mam pytanie. Zbieram sie do kupna maszyny rotacyjnej i zastanawiam sie nad 3 maszynami. ADBL ROLLER R125-01, Krauss p7 lub SHINEMATE EP801 G2, ktora z nich bylaby najlepszym wyborem? Pozdrawiam

Jedna z tej trójki ma przekładnię jednostopniową a dwie dwustopniowe i wybrałbym jedną z tych 2-stopniowych. W tej cenie masz też inne maszyny na rynku z przekładnią dwustopniową i to z mocniejszym o 50% silnikiem a to przy rotacji jest bardzo ważne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.