Skocz do zawartości

Dual Action vs. Rotacja małe porównanie


bienek

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Ari napisał:

Skoro masz DB5800 to bym zainwestował w mocniejszą siłę cięcia czyli LHR15.
Ja na Duetto trzaskam beemki i idzie jakoś na padach MF.
Mimo wszystko kupiłem ponownie rotację. Co siła to siła :D
 

Ok, pady MF, a pastę do tego jaką używasz? Ja mam Koch Heavy Cut H8.02, Megsa 101. Pytam bowiem przymierzam się do beemki znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pady MF, a pastę do tego jaką używasz? Ja mam Koch Heavy Cut H8.02, Megsa 101. Pytam bowiem przymierzam się do beemki znajomego.
Na 101 szło dobrze. Pady MF od Megsa cięły dobrze, z NAT tak sobie. Wykończenie robiłem Sonaxem 04/06.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, Ari napisał:

Co siła to siła :D

Dokładnie :D wczoraj robiłem DA 8" na padach MF Flexipads i paście 101. Zrobiłem dwa "etapy" i grube sznity zostały. (no ale DA 8" i pad 135 to też inna bajka niż 15" i Pad 150", zresztą im większy skok a mniejszy pad tym większa siła cięcia. Ładniejsze wyniki miałem DA 8" z padem MF 83", dłużej sie robi ale lepiej tnie :) )

Wsadziłem pomarańczowy pad DM na rotację Flexa i usunołem praktycznie "wszystko". Wykończenie Sonax PF.

Rotacja to jednak rotacja :D Praca taką maszyną to bajka. Trzeba uważać na przegrzanie, ruchy - cała esencja polerowania :)

Zauważyłem, że pady MF trzeba często czyścic bo włosie twardnieje od pasty i tworzy charakterystyczny rodzaj swirli. Oczywiście wszystko kwestią praktyki. Nie mam dużego doświadczenia - ale początkujący muszą to mieć na uwadze, żeby potem nie było halo - "bo w internecie robią one step'a a ja wciaż mam swirle ;) "

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ari napisał:

 Wykończenie robiłem Sonaxem 04/06.

 

Godzinę temu, Domel napisał:

 Wykończenie Sonax PF.

04-06 (zarówno EX jak i PF) to pasty polishowe średnio ścierne, domyślam się, że taki wybór padł ze względu na twarde lakiery, ale nie sądzicie, że stosując pastę fishową po tym dało by radę wyciągnąć jeszcze lepszy połysk?

 

Do one-step z założenia 04-06/Megs UC/S20 są spoko, ale w pozostałych przypadkach

osobiście po 04-06 zawsze stosuję koch antihlo i wydaje mi się, że jest lepiej na każdym lakierze, choć nie zawsze łatwo dostrzec.

musiałbym mieć gloss meter na potwierdzenie tego co widzi wzrok, ale z drugiej strony pod tym linkiem są pomiary z wynikami:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ghost napisał:
04-06 (zarówno EX jak i PF) to pasty polishowe średnio ścierne, domyślam się, że taki wybór padł ze względu na twarde lakiery, ale nie sądzicie, że stosując pastę fishową po tym dało by radę wyciągnąć jeszcze lepszy połysk?
 
Do one-step z założenia 04-06/Megs UC/S20 są spoko, ale w pozostałych przypadkach
osobiście po 04-06 zawsze stosuję koch antihlo i wydaje mi się, że jest lepiej na każdym lakierze, choć nie zawsze łatwo dostrzec.
musiałbym mieć gloss meter na potwierdzenie tego co widzi wzrok, ale z drugiej strony pod tym linkiem są pomiary z wynikami:
 

Padło na 04/06 bo Koch Antiholo za dobrze sobie nie radził z poprzednim cięciem a SONAX wykończył elegancko.
Dwuetap w założeniu to dwuetap, rządzi się swoimi prawami.
Najlepiej byłoby trzyetapowo, ale 3-4 dnia nikt mi nie zwróci, a wątpie czy właścicielka owego BMW wychwyciłaby różnice w połysku.
Przyprowadziła grafitowy, wyjechała czarnym.
Do lepszego połysku przymierzam się do metody @AreK i następnym razem, jeśli czas pozwoli trzasne finish rotacją :D
Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 minut temu, ghost napisał:

ale nie sądzicie, że stosując pastę fishową po tym dało by radę wyciągnąć jeszcze lepszy połysk?

ooo i tutaj właśnie uderzasz w coś co męczy mnie od kilku dni. Jestem na etapie testów i opracowania materiałów na temat Glaze'ów - i wydaje mi się, że tą pastą (PF) załatwiłem to co miał robić Glaze - całe testy uj strzelił .... ale o tym nie tu i nie teraz ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ari napisał:

Padło na 04/06 bo Koch Antiholo za dobrze sobie nie radził z poprzednim cięciem a wykończył elegancko.
 

Tego się domyślałem, ale chodziło mi nie tyle o zastąpienie, a o dołożenie etapu. Wiem, że w przypadku usługi to dodatkowe godziny pracy itp. Ale w kontekście pasjonata.

było cut -> polish 04-06

Jak to mówią: 1-2 gloss unity piechotą nie chodzą ;)

a mnie nurtował zysk w takim przypadku  jak by zrobić

cut -> polish (zebrałby wspomniany bałagan po cięciu) -> finish antiholo

myślę, że stosując zarówno PF a po tym m2.01 szło by jeszcze coś ugrać, kwestia tylko czy gra jest warta świeczki przy dodatkowym nakładzie pracy :)

 

17 minut temu, Domel napisał:

ooo i tutaj właśnie uderzasz w coś co męczy mnie od kilku dni. Jestem na etapie testów i opracowania materiałów na temat Glaze'ów - i wydaje mi się, że tą pastą (PF) załatwiłem to co miał robić Glaze - całe testy uj strzelił .... ale o tym nie tu i nie teraz ;)

Odżywienie lakieru, przywrócenie soczystej barwy, maskowanie rys oraz tympodobne funkcje glaze/aio całkiem tracą rację bytu na skorygowanym lakierze.

Po polerce glaze robi zupełnie nic :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ghost napisał:

Tego się domyślałem, ale chodziło mi nie tyle o zastąpienie, a o dołożenie etapu. Wiem, że w przypadku usługi to dodatkowe godziny pracy itp. Ale w kontekście pasjonata.

było cut -> polish 04-06

Jak to mówią: 1-2 gloss unity piechotą nie chodzą ;)

a mnie nurtował zysk w takim przypadku  jak by zrobić

cut -> polish (zebrałby wspomniany bałagan po cięciu) -> finish antiholo

myślę, że stosując zarówno PF a po tym m2.01 szło by jeszcze coś ugrać, kwestia tylko czy gra jest warta świeczki przy dodatkowym nakładzie pracy :)

 

Odżywienie lakieru, przywrócenie soczystej barwy, maskowanie rys oraz tympodobne funkcje glaze/aio całkiem tracą rację bytu na skorygowanym lakierze.

Po polerce glaze robi zupełnie nic :)

Oczywiście tak byłoby najlepiej :D
Ale robię auta tylko znajomym po kosztach środków i ciężko wygospodarować dodatkowy czas zarówno mój jak i zostawiających auto.
Gdybym miał możliwość trzymania auta kilka dni to nawet bym tak wolał. Do tego dochodzi z reguły czas na odstanie powłoki i ciężko nierozgarniętym wytłumaczyć.
Pomijam fakt, że BMW dał mocno w kość prawda @luq92 ??

Wracając do meritum wątku - dlatego mam ponownie rotację, nie stracę tyle sił przy twardych lakierach z DA na cięcie, zostanie więcej na liźnięcie  ;-)
Generalnie najgorzej idą one stepy - ciężko wypuścić auto w stanie takim sobie, pamiętając ile czasu zajęło przygotowanie auta do korekty zawsze stara się człowiek oddać jak by robił swoje. Ale to już mały OT.
 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, Ari napisał:

Wracając do meritum wątku - dlatego mam ponownie rotację, nie stracę tyle sił przy twardych lakierach z DA na cięcie, zostanie więcej na liźnięcie  ;-)
Generalnie najgorzej idą one stepy - ciężko wypuścić auto w stanie takim sobie, pamiętając ile czasu zajęło przygotowanie auta do korekty zawsze stara się człowiek oddać jak by robił swoje. Ale to już mały OT.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Już się zdecydowałem na Rupesa. Ale mam jedno pytanie: czym się różni RUPES LHR 12E DUETTO od Rupes BIGFOOT duetto DELUXE EDITION LHR 12E/DLX Bo kja szczerze mówiąc nie widzę różnicy, nie licząc ceny, chyba że jestem ślepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Już się zdecydowałem na Rupesa. Ale mam jedno pytanie: czym się różni RUPES LHR 12E DUETTO od Rupes BIGFOOT duetto DELUXE EDITION LHR 12E/DLX Bo kja szczerze mówiąc nie widzę różnicy, nie licząc ceny, chyba że jestem ślepy.
DLX to zestaw z papierami ściernymi, torbą, fartuchem i bodajże pastami.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czytam i czytam i wychodzę z założenia, że trzeba maszynę wybrać pod sposób w jaki się pracuje. Nie mam doświadczenia - jestem nowicjuszem, ale "kawał ze mnie chłopa" --  tak mówią i dlatego też nas rotacji ( flex) pracuje mi się lepiej. DA w moich rękach jest za delikatne - nie ma wyczucia. długie godziny ćwiczeń przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.1.2018 o 21:10, JohnyOK napisał:

Pomóżcie Panowie, do tej pory pracowalem na DA, teraz chce nabyć dobrą rotacje. Co powiecie mi o Flex PE13-3 125?

brać? A jak nie ten co?

Jesli Flex Rota, to PE 14-2 150

Obroty: 380-2100

PE 14-3 125

Obroty: 1100-3700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Małe porównanie DA do Rotacji a głownie chodzi i sile ciecia w podobnym czasie pracy maszyna

Rotacja Flex PE14-2

DA Lare LD09-125

Jak wiadomo na forum oraz w życiu pewnie dużo sie słyszy o maszynach polerskich?? Jakie wybrać? czy dla początkującego DA? Rotacja tylko dla profesjonalisty? pytań możemy zadać wiele

Maszyny DA nie sa od zawsze(kiedyś ich nie było)  były tylko rotacje i jakoś ludzie polerowali, odnawiali itd.

Porównanie dwóch maszyn wpadło mi do głowy jak pewien bardzo znany Kolega z tego forum z ogromna wiedza namówił mnie właśnie na flexa pe14-2 (Nie napisze Nicku bo nie wiem czy sie zgadza:D na publikacje). Oraz porównanie dla @Gardor bo zastanawia sie nad kupnem rotacji.

Test czy tez porównanie jak zwał tak zwał będzie polegać na tym ze zarówno maszyna Rotacyjna czy tez jej konkurent Dual Action dostana dwie takie same gąbki w tym przypadku będą to "Royal Pads One Step 135mm Pomarańczowa" oraz taka sama ilość pasty "Sonax ProfiLine EX 04/06". Ilość przejazdów będzie sie równać Pięciu (od prawej do lewej, od dołu do góry, od lewej do prawej, od góry do dołu oraz ostatni przejazd z mniejsza prędkością od lewej do prawej)

Poligon doświadczalny :P wygląda tak

Spoiler

 

Zawodnicy

Prawa strona Flex PE14-2 + Pad

20180209_122951.jpg

Lewa strona Lare LD09-125 + Pad

20180209_123042.jpg

Pasta Sonax ProfiLine EX 04/06

20180209_123320.jpg

Gąbki oczywiście impregnujemy(co jest bardzo ważne) oraz stawiamy 3 groszki i do dzieła

20180209_123532.jpg

Pastę kropkujemy na maskę (sa rożne techniki) rozprowadzamy na elemencie na pierwszym biegu i jazda (Prawa strona) czyli Flex oczywiście 5 przejazdów i oto co uzyskaliśmy

20180209_123601.jpg

20180209_125319.jpg

20180209_125543.jpg

Spoiler

 

Spoiler

 

Teraz druga strona ten sam scenariusz impregnacja, 3 groszki i pięc przejazdów

20180209_124455.jpg


20180209_125323.jpg

20180209_125549.jpg

Spoiler

 

Spoiler

 

odklejamy taśmę i znowu inspekcja

Od strony Flexa

20180209_125659.jpg

20180209_125735.jpg

20180209_130307.jpg

20180209_130320.jpg

20180209_130329.jpg

20180209_130340.jpg

I teraz strona Lare

20180209_130315.jpg

20180209_130335.jpg

20180209_150939.jpg

20180209_150952.jpg

20180209_150959.jpg

20180209_151003.jpg

 

Wnioski:

Pewnie każdy wyciągnie swoje wnioski z tego porównania co robi Rotacja a co robi DA. Zeby wyciąć te ryski do stanu jaki wycielą Rotacja z tego lakieru DA potrzebowało by jeszcze dwa podejścia i w każdym po pięć bądź więcej przejazdów. Nie bójcie sie rotacji to nie jest nóż nie zabije :mrgreen: nie musicie od razu dociskać maszyny bądź ciąć lakier na wysokich biegach. Sadze ze każdy sobie da rade z rotacja i nie twierdze ze DA jest słabe bo wręcz przeciwnie zarówno i DA i Rotacja robi co ma robić. Te porównanie miało wam (tym co sie wahają bądź myślą co kupić) pokazać ile można czasu zaoszczędzić przy pracy z maszyna, czy to one step czy tez pełna korekta 3 etapowa. Wolny czas proponuje spędzić z rodzina bądź na forum :)

  • Lubię to 10
  • Dziękuję 5
  • Super 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@ghost tak myślałem ze ktoś zwróci na to uwagę i napisze ze to tylko 9mm :P niestety na ta chwile posiadam tylko taka ale jak ktoś jest w stanie udostępnić mi swoja maszynę mogę zrobić i na 15 i na 21

sugerowałem sie tez tym ze bardzo dużo osób na swój pierwszy sprzęt kupuje właśnie bardzo mały skok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.