Skocz do zawartości

Dual Action vs. Rotacja małe porównanie


bienek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na początek do swojej epl 41 do cięcia kupiłem Royal Pads DA cutting, I powiem że ciężka sprawa z praca na tym padzie- gdy docisnę mocno pad staje, gdy zmniejszam docisk wibruje okropnie, dodatkowo jakby w trakcie pracy pad rozrzuca na około drobne fragmenty gąbki, nagrzewa się. Aktualnie spróbuje chyba MF FLEXIPADS, chyba że możecie polecić coś innego.

 

Wysłano z mojego G4S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

viewtopic.php?t=9527

Menzerna FG 500 jak się pracuje z ta pastą przy użyciu DA

 

Dodam jeszcze pięć groszy od siebie. Pracowałem wczoraj na cutting mikrofibra flexi i fg400 (lare epl 41). I muszę powiedzieć że na fiescie '08 przy dwóch wolnych przejazdach i 3 szybszych na większej prędkości usunęła większość rys. Przy czym ten sam zestaw na mojej Borze juz tak dobrze sobie nie radził. Inna sprawa ze ciężej czyścić MF niz gąbkę :-/ no i pod koniec prac pad jakby nie chce wypracować pasty do Końca nie wiem czy to wina jego zbyt mocnego zawilgocenia czy mojego błędu.

 

[mod=]Używaj "Edytuj" jak dopisujesz.[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Audi robiłem Kraussem DB5800S na padach MF Megsa i pastą M101 i spokojnie ten zestaw radził sobie z twardym lakierem. Oczywiście trzeba było powoli jeździć i solidnie dociskać ale poziom korekty była naprawdę bardzo dobry. Faktycznie tylko czyszczenie pada jest kłopotliwe i trzeba to często robić ale na szczęście zawsze miałem drugi czysty pad pod ręką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pad MF FLEXIPADS po wykonaniu Fiesty jest niestety praktycznie już zużyty. Dodatkowo gdy założyłem gąbkę flexi polishing polerka całkowicie przestała wibrowac, normalnie niebo a ziemia. Następny zakup to będzie flexi cutting klasyczna gąbka w rozmiarze 135 (chyba nie ma co kombinować z MF, czy gabkowym padem Royal pads które bija bardzo mocno)

 

Wysłano z mojego G4S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam, a żałuję że nie kupiłem meguiars od eazu- pytałem na forum o flexi ale bez odzewu.

Na jakim biegu pracowałeś? U mnie pad dość mocno bije, tak jak mówię gdy przesiadłem się na gąbkę polishing to normalnie nie to polerowanie praktycznie brak wibracji i czysta przyjemność pracy.

 

Wysłano z mojego G4S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie używałem 5 biegu ale momentami wchodziłem nawet na 6 i żadnego bicia nie wyczułem. No warunkiem jest oczywiście prawidłowe osadzenie pada na BP. Szczerze mówiąc to mi właśnie lepiej się pracowało na padzie MF Megsa niż na piankowych padach Flexi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Poszukuje maszyny do polerki lamp feld itd i teraz pytanie co byscie polecili? Mam juz rupsa 15 i teraz rozgladac sie za rotacja czy za jakas mini a rotacje sobie odpuscic? Jest cos godnego polecenia poza rupsem 75?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Mam polerkę Lare DA Epl-42 o skoku 8mm od dwóch lat. Polerki robiłem sporadycznie używałem past Scholla S3 Gold i S17 + pady Scholl niebieski/pomarańczowy i ostatnio Flexipads żółty/pomarańczowy.

 

Zamierzam teraz zająć się polerowaniem na poważnie więc trzeba nową maszynę..

Wybór padł na Rupes LHR 21 ES Big Foot, czy to dobry wybór ?

 

Jakie pady i pasty polecacie pod tą maszynkę bo rozumiem, że pasty i pady scholl/flexipads odpadają ?

 

Z góry dziękuje za konkretną odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem zakupić dodatkowo rotację do już posiadanego Kraussa DB, ale po ponownym przeczytaniu tego wątku oraz tego tutaj http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=30 doszedłem do wniosku, że przetestuję pad z MF oraz FG400, następnie PF2500 na czerwonym Urbanie i SF4000 na czarnym Urbanie (chyba ?). Lakier twardy akryl LA5G, rok temu męczyłem go UC i jest tak jak w przytoczonym przeze mnie linku, ktoś również polerował twardym padem na DA i ciężko mu się pracowało u mnie było identycznie. Biały flexi + DA według mnie katorga i dodatkowo narobiłem rysek, po przejściu na pad średni czy to flexi czy żółty Urban super ale efekt również niezbyt zadowalający (zapewne przez brak finishu).

 

Pozostaje jedynie kwestia wibracji i ich wpływu na zdrowie (dłonie) tzw. HAVS (Hand-Arm Vibration Syndrome). Jak patrzą na to osoby, które niemal na codzień zajmują się polerowaniem maszynami DA ? Zauważyłem na zagranicznych forach, że coraz więcej osób używa maszyn DA do robienia korekt. Nawet w tym wątku można przeczytać o osobach zajmujących się detailingiem na codzień i używają DA Rupesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Posiadam Lare rotacje i Krausa DA i cały czas zadaje sobie pytanie, czy iść w stronę wygodniejszej rotacji, czy mocniejszej DA ? Na chwilę obecną udało mi się uzyskać równowagę Lare wycina grubaski, a DA wręcz idealnie wykańcza powierzchnię. A może po prostu to tylko niepotrzebne kaprysy by mieć coś nowego :x Nie mówię, że któraś z nich nie spełnia swoich wymagań, ale też nie mówię, że są idealne.

 

Co Wy o tym sądzicie, którą drogą iść ? Czy może przysiąść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

350 za 3 dni :)

 

Chyba juz bardziej nic mnie dzisiaj nie rozbawi :) zacznij sie szanować to inni tez może zaczną.

 

350 to dniówka raczej :)

 

Co by nie siać offtopu to ja używam obecnie 2 kraussów. Cześciej w użyciu jest rotacja. Przy doborze odpowiednich padów i past przeważnie nie trzeba sięgać po "wibrator" DA :) chociaż myśle coraz bardziej nad rotexem festoola. Przyda sie i do polerki i do prac stolarskich wiec same plusy :) tylko jest dylemat czy 125 czy 150 i jaki skok.

 

Może ktoś używa i coś podpowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stoje przed wyborem maszyny do polerowania. Interesuje mnie tylko maszyna DA. Na codzien pracuje na maszynach RUPESA, nie mam porownania z innymi firmami, bo nigdy na zadnej innej praktycznie nie pracowalem. Rupes, niestety kosztuje dosc sporo bo ponad 2tys (chodzi mi o 15-nastke) a na obecne zapotrzebowanie, az tak drogiej maszyny mi nie trzeba.

 

Bylem praktycznie zdecydowany na model Krauss Shinemaster S21, ale pomyslalem, ze zapytam jeszcze Was. Co sadzicie?

Czy sa inne maszyny w podobnej cenie a lepsze? Badz lepsze od Kraussa podanego wyzej a nieznacznie drozsze? Badz takie jak Krauss a tansze? ;)

Ciekawi mnie czym tak naprawde rozni sie RUPES od pozostalych o tej samej mocy? Czy tysiac wiecej to doplata za nazwe firmy czy rzeczywiscie warto zaplacic tyle za ta maszyne bo jakosc pracy i skutecznosc w wycinaniu jest nieporownywalnie lepsza?

 

dodam, ze doswiadczenie mam spore, maszyna nie musi byc "dla poczatkujacego"

cutting na pewno bedzie robiony na futrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.