Skocz do zawartości

Dual Action vs. Rotacja małe porównanie


bienek

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne porównanie. Tylko trzeba wziąć pod uwage, że dzisiaj technologia jeśli chodzi o pasty i pady dostępne do maszyn DA też jest trochę bardziej zaawansowana i owszem w przypadku zastosowania takich samych padów na obu maszynach wynik będzie taki jak w twoim tescie, ale przy dostosowaniu odpowiedniej pasty, pada i techniki pracy można osiągnąć zbliżone rezultaty.

Powtórzę po raz kolejny do znudzenia, że najlepiej kierowac się zasadą "odpowiednie narzędzie do odpowiedniej roboty" i tak naprawdę trzeba mieć i rotację i da jeżeli chcemy działać w miarę profesjonalnie.

Do czystej amatorki i tak bym brał DA :)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predzej czy pozniej trafi sie na auto, gdzie polerujac DA zejdzie nam 2x tyle czasu...

Do tej pory uzywalem do ciecia Menzerna 400 i Lake Country MF Cutting Pads na maszynie DA 21mm i malych padow na maszynie DA 8mm. Po cieciu tym kombi i tak trzeba robic co najmniej drugi przejazd, bo mamy (szczegolnie) na ciemnym Haze.

Po zakupie Flexa oczekuje (oczywiscie nie od razu) nieco szybszej korekty.

ONE Step pewnie tez da rade nieco szybciej Flexem zrobic....

Zobaczymy. :)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fg400 i pady z mf moim skromnym zdaniem nie współpracują ze sobą za dobrze. Tak jak lubię fg400 to przy mf i DA zbija się w grudki i robi właśnie straszny haze. Sa dużo lepsze mocno tnące pasy do MF np megs 101.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zalezy od lakieru. Do tej pory uzywalem tylko na BMW/Audi. Na czarnym bmw bylo calkiem przyzwoicie. 21mm DA, Predkosc 4,5-5, bez docisku, sam ciezar maszyny i powolutku, potem oczywiscie szczotkowanie. Mi sie ta pasta nigdy nie zbijala w grudki. Tzn jak najbardziej mozliwe, ale wtedy redukcja predkosci i jest ok. Ja jezdze tylko i wylacznie na MF Cutting od Lake Country. Niektorzy maja z nia problemy, fakt, ale mi sie jeszcze nie zdarzylo. Choc powiem szczerze, ze doswiadczenie moje jeszcze nalezy rozbudowac. 

Jako nastepna wyprubuje ClearCut. :) 

Tak sie sklada, ze nie jestem jedyny, ktory uzywa tej kombinacji. Na fahrzeugpflegeforum.de jest to dosc popularne combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to dwie różne maszyny to prawda ale zadanie maja takie samo. Koledze @BiałyGTi chodziło również chyba żeby nam przedstawić że rotacja nie jest taka straszna jak zawsze ludzie pisali. Nie wiem czy pamiętacie jak zawsze pisano że tyle krzywdy co można sobie narobić rotacja itp. Powiem szczerze że sam w to uwierzyłem i od razu co zrobiłem to kupiłem DA, nawet nie patrząc na rotacje. A teraz czuje że czegoś mi brakuje. Więc czuję że wkrótce do kolekcji wpadnie flex, pomimo posiadania rupesa duetto i rupesa lhr 75 8-)

  • Okay 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, jestem na etapie zakupu maszyny polerskiej rotacyjnej dla własnych hobbistyczno-pedantycznych celów. Posiadam od dwóch lat zwykłego rotacyjnego chińczyka za 150 złotych i polerkę dual-action Krauss 5800s

Chciałbym prosić o poradę czy bardziej opłaca się kupić maszynę Krauss P7 czy Krauss R3 wraz ze wszystkimi dodatkami do dopieszczania małych elementów? Starając się kompletować zestaw R3 osobno do P7 trzeba zapłacić więcej, a same maszyny według mojego amatorskiego oka różnią się tylko obudową i mocą maksymalną 300W na korzyść P7. Na którą opcję się zdecydować ze względu na opłacalność? Może nie decydować się na tę firmę? Dodam, że z 5800s jestem bardzo zadowolony, a zestaw do R3 "kręci mnie" ze względu na moje umiłowanie do gadżetów i myśl, że może kiedyś się przydać :biggrin:

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, menior napisał:

A ktos wyjasni o co chodzi z lubryfikacja padow przed uzyciem? Nigdy tego nie robilem czy pominelem cos waznego ?

Są 2 szkoły. Przed pierwszym użyciem pada musisz zaimpregnować go, żeby na początku nie pracował "na sucho" zanim pasta rozprowadzi się po całości.

Klasyczny sposób to wetrzeć pastę równo w całą powierzchnię a potem podczas pracy klasycznie tylko dodawać "groszki".

Drugi sposób to na początku psiknąć QD na pad. Osobiście wolę pierwszą metodę, bo jak za dużo qd się psiknie i obroty złapie to potrafi chlapnąć. Kwestia wprawy. Obie metody stosowane przez duże firmy.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Moderator

Jakiś czas temu robiłem tutaj w tym temacie porównanie DA 9mm (Lare 09) do Rotacji (Flex pe14-2) pare użytkowników uznało ze to bez sensu ze min to 15mm zeby cos bylo widać. I przyznaje mieli po czesci racje

Wiec postanowiłem zrobić porównanie 15mm oraz rotacji a głownie chodzi i sile ciecia w podobnym czasie pracy maszyna

@ghostty chyba chciałeś zobaczyć ? dobrze pamiętam ?

 

Maszyny użyte podczas porównania:

Rotacja - Flex PE14-2

Dual Action - Flex XFE

Maszyny.jpg

Porównanie będzie polegać na tym ze zarówno maszyna Rotacyjna czy tez jej konkurent Dual Action dostana takie same gąbki w tym przypadku będą to "Żółte Nat-y" oraz taka sama ilość pasty tym razem porównanie będzie na dwóch rodzajach past.

 


 

Pasty:

1. KochaChemie H8”

2. Meguair’s M101

Pasty-Strony.jpg

Ilość przejazdów będzie sie równać Pięciu (od prawej do lewej, od dołu do góry, od lewej do prawej, od góry do dołu oraz ostatni przejazd z mniejsza prędkością od lewej do prawej)

Poligon doświadczalny wygląda jak zwykle wspaniale (Zmatowienie jest po papierku 1500)

Kazdego z pada impregnuje pasta oraz daje 2 groszki

Lewa strona Flex PE14-2, zółty Nat oraz Kocha H8

RH8-groszki.jpg

H8R1.jpg

H8R2.jpg

Lewy środek Flex XFE, zółty Nat oraz Kocha H8

DAH8-groszki.jpg

H8DA1.jpg

H8DA2.jpg

Prawy środek Flex XFE, zółty Nat oraz Megs M101

DA-101-groszki.jpg

M101DA1.jpg

M101DA2.jpg

Prawa strona Flex PE14-2, zółty Nat oraz Megs M101

R101-groszki.jpg

M101R1.jpg

M101M2.jpg

Strona po KochaChemie H8

Strona po Meguair’s M101

Całosc


 

Wnioski:

Żeby wyciąć te ryski do stanu jaki wyciela Rotacja z tego lakieru DA potrzebowało by jeszcze jednego dołożenia pasty i jej wypracowania, co kosztuje nas dodatkowy czas spędzony z maszyna. DA z pasta m101 od Megsa sobie totalnie nie poradziło, typowa pasta pod rotacje tam już pokazała pazur i mimo ze można by było nia zrobić kolejne 5 przejazdów bez jej dokładania (tu się ograniczaliśmy do 5 przejazdów zeby było sprawiedliwie). Te porównanie miało wam (tym co sie wahają bądź myślą co kupić) pokazać ile można czasu zaoszczędzić przy pracy z maszyna, czy to one step czy tez pełna korekta 3 etapowa. Wolny czas proponuje spędzić z rodzina bądź na forum . I zachęcam do nie zamykania się tylko z jedna maszyna tylko mieć i DA i Rotacje


 

Pozdrawiam

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 5
  • Super 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, BiałyGTi napisał:

DA z pasta m101 od Megsa sobie totalnie nie poradziło, typowa pasta pod rotacje tam już pokaza pazur

 M101 bardziej lubi się z padami mikrofibrowymi i futrem gdy latamy na DA 😉  To tylko luźny komentarz, wiem, że test tyczył czego innego.

43 minuty temu, BiałyGTi napisał:

ile można czasu zaoszczędzić przy pracy z maszyna, czy to one step czy tez pełna korekta 3 etapowa.

O ile dobrze wychwyciłem na ujęciach, po stronie rotary jest delikatnie większy haze. (To akurat lepiej oceniać na żywo) W przypadku 2-3 etapów albo bardzo twardych lakierów tak. W przypadku one step zależnie od lakieru trzeba się zastanowić czy rotacja zapewni nam wystarczające wykończenie.

43 minuty temu, BiałyGTi napisał:

zachęcam do nie zamykania się tylko z jedna maszyna tylko mieć i DA i Rotacje

Bardzo trafne podsumowanie 🙂 

 

Przyznam, że zamknietokomórkowe żółte naty totalnie mi nie pasują do cięcia. Szybko tracą sztywność pracy. Otwartokomórkowe pomarańczowe one stepy Royala aż po bardzo twarde otwartokomórkowe cuttingi fajniej jakoś współgrają w tej dziedzinie. Za to żółty nat jest spoko do finishu na twardych i średnich lakierach.

 

Dzięki za wkłąd pracy 💪

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, ghost napisał:

M101 bardziej lubi się z padami mikrofibrowymi i futrem gdy latamy na DA

tak wiem  😛 nie chciałem dołączać już furta ani Pada z MF bo by miejsca zabrakło hehe. Lubie ta paste bo ma ona sile ciecia ale wlasnie futro i 101 badz 105 i jest ogień. Ale 101 lubi tez przypylic z futerkiem

11 minut temu, ghost napisał:

O ile dobrze wychwyciłem na ujęciach, po stronie rotary jest delikatnie większy haze.

dokładnie rotacja po sobie cos zostawiła to fakt ale skoro tyczy sie to Cięcia to wiadomo ze po tym wleci kolejny etap. Liczylem sie z tym ze po rotacji cos zostanie 😉

11 minut temu, ghost napisał:

Otwartokomórkowe pomarańczowe one stepy Royala

bardzo fajne pady 😛 sam ich używam i również polecam maja bardzo fajna wytrzymałość i nie robią sie tak szybko miękkie podczas pracy  🙂 tutaj użyłem żółtego dlatego żeby to i jakoś cielo i jakoś wykończało jak by to miało byc takie grubsze ciecie to bym brał twarda gąbkę, pada z MF lub Futerko. Przyznam sie ze akurat w domu miałem akurat żółte 4 szt bo reszta padów jest gdzie indziej a juz nie chialo mi sie jechac po inne dlatego tez żółte na maszynach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam troche inne spostrzeżenia. Jeśli chodzi o rotacje to od niej uczyłem się korekty i strasznie ciężko było mi się przekonać do maszyn typu DA. Praktycznie cały czas testuje co sprawdzi się w danych warunkach lepiej. Jeśli chodzi o czas pracy to z tym róznie bywa, bo jeśli wezmiemy M101 plus pad z mikrofibry na DA 15 to swietnie wytniemy lakier i możemy zazwyczaj przechodzić do finishu. Zamykamy się w dwóch etapach. Natomiast jak wezmiemy rotacje  z futrem i pastą typu cutting no to zazwyczaj na dwóch etapach nie skonczymy. W takim wypadku jednak praca DA idzie szybciej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, co prawda jeszcze korekty nie robiłem, ale z tego co czytam i oglądam na YT, to do szybkiego one stepu lepsza jest DA z fibrą + do tego ew. finish, a jeśli chcemy robić już korektę taką 99% to najlepiej zacząć od rotacji i mocnego cięcia, a później ostatni etap DA na miękkim padzie żeby się pozbyć hologramów.

Fajnie gdyby ktoś mógł zrobić takie porównanie, typowo do one stepa, powiedzmy DA z fibrą i pastą cuttingową i do tego rotacja z padem i pastą one stepową. Interesuje mnie różnica pomiędzy hazem zostawionym przez DA, a holosami po rotacji, oraz ogólne wrażenia wizualne.

Bo wiadomo, przy tej samej kombinacji padów i past rotacja zawsze wygra przy sile cięcia, a DA zostawi mniej syfu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej WTN napisał:

Osobiście mam troche inne spostrzeżenia. Jeśli chodzi o rotacje to od niej uczyłem się korekty i strasznie ciężko było mi się przekonać do maszyn typu DA. Praktycznie cały czas testuje co sprawdzi się w danych warunkach lepiej. Jeśli chodzi o czas pracy to z tym róznie bywa, bo jeśli wezmiemy M101 plus pad z mikrofibry na DA 15 to swietnie wytniemy lakier i możemy zazwyczaj przechodzić do finishu. Zamykamy się w dwóch etapach. Natomiast jak wezmiemy rotacje  z futrem i pastą typu cutting no to zazwyczaj na dwóch etapach nie skonczymy. W takim wypadku jednak praca DA idzie szybciej 🙂

 

14 minut temu, barto125 napisał:

Otóż to, co prawda jeszcze korekty nie robiłem, ale z tego co czytam i oglądam na YT, to do szybkiego one stepu lepsza jest DA z fibrą + do tego ew. finish, a jeśli chcemy robić już korektę taką 99% to najlepiej zacząć od rotacji i mocnego cięcia, a później ostatni etap DA na miękkim padzie żeby się pozbyć hologramów.

Fajnie gdyby ktoś mógł zrobić takie porównanie, typowo do one stepa, powiedzmy DA z fibrą i pastą cuttingową i do tego rotacja z padem i pastą one stepową. Interesuje mnie różnica pomiędzy hazem zostawionym przez DA, a holosami po rotacji, oraz ogólne wrażenia wizualne.

Bo wiadomo, przy tej samej kombinacji padów i past rotacja zawsze wygra przy sile cięcia, a DA zostawi mniej syfu.

należy pamiętać o czasie pracy 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio punktowo wycinalem jakies pierdoly na Fordzie Fusion 2016. Lakier ori, czarne Uni. Krausik R3, pomaranczowy pad z zestawu plus Herrenfahrt X cut 2000. Nie wychodzilem powyzej 1,5 obrotow wg skali, pasta daje odpowiednie sygnaly kiedy sie konczy. Efekt: zero balaganu, zero rys, efekt niesamowity. Potem lecialem cale drzwi na Makicie PO 6000C z żółtym padem Honeya w wersji Square. Wiem, ze znow sie powtorze, ale poki co nie widze sensu pchania sie w DA 15mm ;)

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.