Skocz do zawartości

Dual Action vs. Rotacja małe porównanie


bienek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pozbyłem się DA na rzecz właśnie rotacji. Fajnie- wycinka czy Polish i finish o ile jest to np VAG, ale jak trafisz na delikatny lakier fajnie mieć DA.

NP. z ostatniego tygodnia, przykład. Odświeżałem ostatnio czarnego Outlandera (tylko usunięcie oksydacji i najdelikatniejszych zarysowan), po samym antiholo i miękkim padzie żółty flexi zostawały holsy (całe szczęście miałem jeszcze czarnego wafla, który akurat był wystarczająco miękki), ale gdybym miał DA użył bym jej tylko i wyłącznie, bez obaw o pozostawienie holsow...

Najbezpieczniej zawsze wziąć DA, co najwyżej będzie trzeba poświęcić więcej czasu by osiągnąć porównywalny efekt.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]hamilton[/ref], Mam te same odczucia i poszedłem tą sama drogą,pierwszy był krauss 5800 którego mam do dziś i jestem zadowolony jednak do wycinki jest P7 został dokupiony po pierwszym aucie krauss DA sobie poradził ale czas, czas, czas a jego zawsze brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po pół roku roku korzystania z DA Vander doszedłem do wniosku doszedłem do wniosku że czas na lepsze DA . Co mi zaproponujecie do +- 1200zł ? Sprzęt do nakładania cleanera , przygotowywania szyb pod NW (i dobrego ich doczyszczenia) no i do korekty ale typowo amatorsko sobie może komuś raz za czas .

 

Zależy mi żeby maszyna jak najmniej wibrowała i hałasowała da się tego wymagać przy tej kwocie ? Bo jak pracuje DA Vander każdy z nas wie :D

 

warto kupić KRAUSS Shinemaster S15 ? Czy lepiej coś z mniejszym skokiem żebym mógł założyć raz za czas bp 75mm a normalnie pracować na 125mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czytam czytam temat i w planach miałem na początek do okazjonalnej korekty kupić k2 masner rotacje, ale ze jestem totalnie początkujący to chyba warto dopłacić do kraussa DA? Mój lakier nigdy nie miał korekty, ma 6 lat i pierwsze 4 lata był głównie myty na szczotach ;/ Lakier to panther black, w tym wypadku DA na pastach menzerny sobie poradzi? Np polishujaca 6/10 lub ta mocniejsza 8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam temat i w planach miałem na początek do okazjonalnej korekty kupić k2 masner rotacje, ale ze jestem totalnie początkujący to chyba warto dopłacić do kraussa DA? Mój lakier nigdy nie miał korekty, ma 6 lat i pierwsze 4 lata był głównie myty na szczotach ;/ Lakier to panther black, w tym wypadku DA na pastach menzerny sobie poradzi? Np polishujaca 6/10 lub ta mocniejsza 8/10

 

Pod DA ja polecam polecam pasty które sam testowalem kochemie np heavy cut, sonax np 04-06, i koch antichologram do wykonczenia,

Albo megs 101 dedykowane pod DA ....do tego pady z welny, mikrofibry i gabki....ktorych potrzeba calkiem sporo bo jak sie zapcha to tylko pranie pomaga ....ja mam od jakiegos czasu krauss db 5800 i ogólnie jestem zadowolony moze mniejsza sila ciecia ale napewno bezpieczna....i oczywiście duzo cierpliwosci przy pierwszej korekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

684120 bo jak sie zapcha to tylko pranie pomaga

 

Oj tam,wystarczy kompresorem postraszyć i "włoski" same się znów nastroszą ;)

Tu masz racje...tylko trzeba miec kompresor heh:):):)

 

Dodane po 6 minutach 20 sekundach:

Tzn pasty menzerny nie pasują do DA ? Znalazlem po prostu fajny zestawik - http://showcarshine.pl/maszyny-polerski ... ipads.html .

Dlatego pytam czy warto doplacic do DA, bo najpierw chcialem brać k2 masnera ;)

 

Ja tylko ocenilem ci prace z maszyna DA na podstawie tych past jakie sobie dobralem po przeczytaniu wielu tematów ,jezeli chodzi o rotacje to oczywicie pasty menzerna spisza sie super....tylko ze jak dopiero zaczynasz przygode z cieciem lakieru to moze sie okazac ze jak uda ci sie zrobic fajnie korekte rotacja to mozesz miec problem z fajnym finishem i wykonczeniem co na rotacji nie zawsze jest takie proste i czeba miec juz troche wprawy....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

'mamy' tzn :D ?

Chce sobie skompletować zestawik i narazie wygląda to tak :

 

Maszyna - Krauss DB5800S 900W (DA) + talerz 125mm

Dodatkowy mniejszy talerz flexipads 75mm ultra soft

 

Pady

135mm - flexipads (biały,pomaranczowy,zolty)

80mm - flexipads (biały,pomaranczowy,zolty)

 

Pasty

Koch 8,02 Heavy Cut 250ml - ciecie

Sonax 04-06 250ml - polishing

Koch Antihologram - wykonczenie

 

Ma to ręce i nogi ? To będzie moje pierwsze podejście do polerki dlatego wybrałem DA i bedzie pracowane na fordzie panther black ( nie wiem ale raczej miękki lakier). Powiedzcie może nie potrzeba mi brać tej środkowej pasty i środkowych padów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

686910 czyli z pominięciem 2 kroku?

Tak.

686910 A mniejsze pady myślisz że jest sens brać?

Do części paneli będę niezbędne. Weź póki co pady 135mm chyba, że kasa i tak się zgodzi to dobierz 80mm. NAT wszystko ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Mam podobny problem jak wielu z was ale jak to bywa na forach internetowych każdy ma swoje zdanie lub każdy chce przepchnąć swoje racje.

 

Może jakaś firma wymyśli maszynę polerską typy: Włącz/Wyłącz DA i będzie po sprawie.

 

Jako, że nie mogę zakładać nowego tematu, a też mam dylemat jaką maszynę kupić zadam to pytanie tu. Sam jestem posiadaczem DA od BASS Polska, która kosztowała mnie 350 zł i muszę powiedzieć, że pracuje nią ponad 1.5 roku i zrobiłem jakieś 30 aut. Teraz chciałem kupić nową maszynkę rotacyjną z tego powodu, że na DA schodzi się z ogarnięciem auta 9-10h i to jest bardzo długo. Z tego co czytałem i słyszałem na rotacji da się to zrobić w połowę tego czasu. Jak kupowałem pierwszą maszynę polerską to przeczytałem tu na forum, żeby brać DA bo to maszyna głównie dla amatorów, która nie pozwoli uszkodzić lakieru. Teraz poczytałem wątek i orbita co do DA się odwróciła.

 

Zrobiłem rozeznanie w polerkach rotacyjnych i w moim kapitale wychodzi tylko brać albo Lare albo Kraussa.

 

Ja oceniacie te firmy? Czy to typowe chińczyki tylko pod brendowane marką? Czy to już jest tzw średnia półka polerek nie chińczyków.

 

Jak to wygląda z serwisem i gwarancją.

 

Krauss P7

 

Lare PRO LR21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.