Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym kupic myjke+pianownice w okolicach 400zł, czytalem kilka tematow ze polecacie B&D 1700 ale czy do tego mozna dokupic pianownice? Teraz pianownice mam EPOCA - TEC ONE FOAMER ale nie chce mi sie juz tym machac i dlatego planuje zakupic myjke + pianownice.

Polecacie jakis konkretny zestaw w okolicach 400zl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci jak zabezpieczacie myjke na zime? Ja swoja odlaczylem od pradu, spuscilem z niej cisnienie poprzez nacisniecie spustu lancy i poczekaniu az przestanie cokolwiek z niej leciec, zapakowalem i wstawilem do garazu na zime. Robicie cos wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci jak zabezpieczacie myjke na zime? Ja swoja odlaczylem od pradu, spuscilem z niej cisnienie poprzez nacisniecie spustu lancy i poczekaniu az przestanie cokolwiek z niej leciec, zapakowalem i wstawilem do garazu na zime. Robicie cos wiecej?

 

Może nie odniosę się do pytania, ale ja to robie po każdym użyciu:

-odłączam od prądu

-spuszczam ciśnienie poprzez naciśnięcie spustu

-odcinam dopływ wody na zaworze

 

Takim o to sposobem poprzednia myjka marketowa wytrzymała 7 lat bez problemowo, więc dalej to praktykuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 5m. Co daje w sumie 10,5m a to już wystarczająco aby umyć samochód :)

 

zakupiłem tutaj

http://allegro.pl/blackdecker-bosch-lav ... 78708.html

 

2szt z aukcji to ja kupiłem :D

Wąż super, bardzo miękki i elastyczny. 5 lat temu też kupiłem 5m do swojej PW 1400 i jest dużo gorszej jakości niż te obecnie sprzedawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaskra1, kupuj K7 Premium i będziesz zadowolony ;)

 

Właśnie się przymierzam do niej.

1800 można już dostać premjuma, więc w tej kasie nic lepszego pewnie nie będzie. Nie wiem tylko jaką mocą to operuje, w sensie czy zbiera w miarę brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie to dzisiaj muszę zamówić jakieś urządzenie do domu by na weekend już było :)

 

wstępnie nastawiony byłem an Karcher'a K5 - pytanie czy do normalnego użytku domowego wystarczy? mam na myśli mycie 2 samochodów, 1 kombi, jedna terenówka...w cenie 980zł

 

a może K7? tylko czy warto dopłacać kolejne 900zł?

 

głównie mycie auta, czasami kostka koło domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam k5.55 jubile jak wczesniej pisałem i od kilku lat daje rade. Obsługuje kilka aut, 2 motocykle i posesje (polbruk itp) wg mnie jak na domowy nie zarobkowy użytek to świat i ludzie. Do tego dobra Pianownica i jest wiecej niz dobrze :)

 

Chyba ze myjnie chcesz otworzyć to musisz celować wyżej nawet wyżej niz k7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam k5.55 jubile jak wczesniej pisałem i od kilku lat daje rade. Obsługuje kilka aut, 2 motocykle i posesje (polbruk itp) wg mnie jak na domowy nie zarobkowy użytek to świat i ludzie. Do tego dobra Pianownica i jest wiecej niz dobrze :)

 

Chyba ze myjnie chcesz otworzyć to musisz celować wyżej nawet wyżej niz k7 :)

 

Nie, nie chce nic otwierać - ma to być do użytku prywatnego domowego...

Mycie auta po tygodniowych dojazdach do pracy, generalnie mycie 2 aut, no i czasami kostka koło domu, altany...

 

myślałem właśnie o K5 i dokupienie pianownicy PA do tego... K5 przy 145barach da radę zmywać brud z auta?

;pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje rade :)

Nie patrz na cyferki. Ciśnienie robocze to jedno a wydatek wody to drugie. Nic ci po ciśnieniu jesli mało wody bedzie leciec. Niektóre marketowki tez maja niby podobne ciśnienie ale mycie auta to męczarnia. Miałem taka :(

 

Ta naprawde daje rade. I jestem z niej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje dlatego napisałem żeby nie patrzeć na cyferki. Najlepiej jest wypróbować :) Kiedyś w casto mieli takie specjalne zbiorniki z plexi i podłączone kilka myjek i każdy mógł sobie "psiuknac" na próbę :)

 

W ten sposób właśnie można było ocenić jak poprawne parametry podają producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Takie pytanko mam, bo w sumie nie wiem.

Czy te zwykle myjki ciśnieniowe - np Karcher K2 - potrafią zasysać wodę z wiadra ? Czy to musi być szlauch pod ciśnieniem podłączony ?

 

Bo zastanawiam sie nad kupnem myjki spalinowej, żeby można nawet czerpac wodę z jeziorka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.