Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.11.2023 o 11:14, przemas.p napisał(a):

Daje radę . Ja mam Smart Control ale ostatnio używam krótkiego pistoletu . Tak jak @Domel pisał fajnie jest wymienić wąż na elastyczny bo oryginał męczy szczególnie w zimie .

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka emoji12.png
 

A możecie podać namiary na dobry krótki pistolet oraz wąż? Ten pistolet w zestawie ma jakieś kiepskie ciśnienie i mały kąt rozpylania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam 🙂 szukam myjki ciśnieniowej za max 1500 zł. Używana będzie do 4 aut w domu + 100m2 kostki raz w roku. Nadal króluje Lavor Vertigo 28? 

Ogólnie to tak; w pracy mamy myjkę Kranzle 895 i do niej jest pistolet + lance i wszystkie akcesoria na szybkozłącze co jest mega wygodne i takie coś chciałbym w domu 😄 jest w ogóle szansa żeby w standardzie dostać taką myjkę do tych 1500 zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2023 o 18:47, szpara napisał(a):

Znany temat tych myjek - sam posiadam. Generalnie nieudana seria kranzle. Do wymiany ten element https://sklep.techkar.pl/zestaw-naprawczy-mikrowylacznika-cisnieniowego-tl,3,8994,12014

Dzięki - wymieniłem i działa :-) 

To było do wymiany przez za szybkie zużycie częsci czy była jakaś wada fabryczna i ten nowy elememt popracuje dłużej?

Szukałem na necie ale nic nie znalazłem. Dziwne - bo za szyko się to u mnie "zepsuło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś może mi powiedzieć czym się różni PARKSIDE Myjka wysokociśnieniowa PHD 170 D2, 2400 W od PARKSIDE Myjka ciśnieniowa PHD 170 C2, 2400 W, 170 bar ?
Bo C2 jest droższa od D2 o 140zł a w specyfikacji ja nie widzę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pytanie do użytkowników wspaniałego hd 6/15m. Czy moglibyście zrobić mi fotkę myjki od spodu po jej położeniu poziomo? Ułamał mi się króciec wody, ten za filtrem i gwintem do przykręcenia filtra. Nie umiem założyć nowego. Siedzi sztywno, ale po włączeniu wody ciśnienie go wysadza.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Mysza29 Pewnie się dziwisz, ze prawie doba minęła a nikt nie odpowiada. Wiesz dlaczego? Bo nikomu się nie chce odpowiadać na takie same pytania  😉 Wystarczy poszukać. Ale, nie ważne ... z tego co wiem, to w tych  pieniądzach  polecany jest tutaj Lavor Vertigo 26. Ja wcześniej miałem Prakside'a PHD170 i wydawał się ok do płukania auta, ale jak "przesiadłem" się na Vertigo 26 to jest ..... niebo a ziemia. Ja posłuchałem opinii z forum i teraz jestem bardzo zadowolony ze zmiany; tez polecam Vertigo 26. Żeby nie było, ze taki idealny - denerwował mnie waż (sztywny) i "pistolet", który przeciekał. Węża zmieniłem na dłuższego i elastyczniejszego a pistolet na mniejszy; coś w stylu co pokazał   @D@ViD  8-9 postów wcześniej (wszystko kupione w Techkar). Teraz jest super. Tych innych co przedstawiłeś, to nie znam, ale spekuluję, ze jak tańsze niż V26 to cos muszą mieć słabiej 🙂 (zaznaczam, ze się na tym nie znam, to moja subiektywna opinia) .

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przerabiałem temat myjki padło u mnie na Nifelksa... Ale kupiłem lavora vertigo 26. Do ceny lavora należy doliczyć 170 zł za wąż dłuższy i giętki oraz 170 zł za krótki pistolet, i jak dla mnie za około 1500 zł wychodzi zestaw idealny.

Oryginalny pistolet nadaje się do wyrzucenia pierwszego dnia już nie trzymał ciśnienie i trzeba o nim zapomnieć 😃 ja myjkę kupiłem w obi więc jak nie zapomnę to zareklamuje sam pistolet 😃

20240310_102300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Lavora Vertigo 26, miał ktoś tak, że właśnie ciągle leci woda z pistoletu i myjka co chwile dobija ciśnienie? Wystarczy, że tylko odkręce kran nawet na wyłączonej myjce to już puszcza wodę. Wymiana pistoletu pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mati0618 Miałem tak w poprzednim Parkside PHD170 (PDH czy jakoś tak) i od nowości w tym Vertigo26. W zasadzie Lavora tylko raz uruchomiłem w oryginalnym zestawie, zobaczyłem że działa, że cieknie, ze wąż sztywny. Po czym wymieniłem i węża i pistolet. Zmieniłem na takie cos i nie cieknie nic. Zero problemów. A jak padnie to za takie pieniądze to sam pistolet zmienię. Sam pistolet cos koło 70PLN + do tego złączki. Z Chin pewnie będzie  taniej.

pistolet_myjki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PawelKRZ czytałem forum i wiem że polecana myjka  to  Lavor Vertigo 26 ale ten Lavor lvr 5 to nowa seria i ma lepszy osprzęt tylko trochę mniej barów. Ale kupię 26 skoro już jest sprawdzona.Jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Stoję przed wyborem myjki ciśnieniowej gdyż mój karcher K5 wyzionął ducha a koszt naprawy jest prawie równy zakupowi nowej.

Pora zmienić stajnię i przesiadam się na LAVOR

Dylemat mam między Lavor 26, 28 a 28 pro.

Pytanie do użytkowników: LAVOR 26 - czy mocno upierdliwe jest zwijanie węża? W swoim dotychczasowym K5 miałem zamontowany bęben i nie ukrywam że to rozwiązanie mi przypasowało.

Drugie pytanie - czy ten wąż i pistolet w LAVOR 26 jest od razu do wymiany ? z wcześniejszej lektury wiem, że pistolet przepuszcza a wąż jest mało elastyczny , prawda to?

Czy w Lavor 28/ 28 pro wąż i pistolet również z miejsca nadają się do wymiany? jak ze sztywnością tych węży?

 

A może zupełnie coś innego? tylko musiało by mieć bęben na wąż.

Z góry dzięki,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@magal mam vertigo 28 pro - bęben fajna sprawa, w pistolecie nic nie cieknie (dorobiłem tylko szybkozłączki do lanc), wąż w miarę elastyczny i bez problemu zwija się na bęben, ale nie mam porównania do tego w 26. Ogólnie jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

postanowiłem rozpocząć swoją przygodę i kupiłem myjkę lavor vertigo pro 28. - Pytanie do czego jest ten zbiornik ? czy jeżeli chcę płukać samą wodą to zostawiam go pusty czy coś musi w nim być?

Można do niego wlać np szampon i wtedy leci woda z szamponem? pytanie jak go potem opróżnić skoro jest przykręcony na stałe? 

pewnie pytanie jest idiotyczne, ale wolę się upewnić a w instrukcji nic nie znalazłem na ten temat... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , szukam myjki i mam mętlik, chciałem karcher k7 ale dużo złych opini znalazłem lavor Vertikal 28 pro i LAVOR Maine 1409XP ,ta druga niby profesjonal? Czy jednak może karchel K7 WCM , wszystkie w podobnej cenie. Będę używał -mycie auta, mycie tarasu z kostki Ok 100 m2 No i elewacje raz na rok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.