Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Karcher mxs 720. Gdy kupowałem go parę lat temu był to najwyższy model z myjek domowych półprofesjonalnych. Zapłaciłem za niego ok 2500zł. Nie używałem go za dużo, bo poszło ok 10l piany. Nie miałem warunków do mycia, więc stał sobie w ogrzewanym warsztacie. Trochę żałuję, że ją kupiłem, bo za takie pieniądze można świetną używkę profesjonalną kupić, ale cóż pośpieszyłem się, tak jak z "lancą pianującą" Karchera ostatnio.

Chciałem się go pozbyć, ale serwisanci Karchera odradzili mi, gdyż jest to myjka z mosiężną pompą i wszelkie pseudo-myjki z marketów nie mają szans przy niej.

Korci mnie jednak konkretne Kranzle z ciepłą wodą i dużą mocą i trójfazowa, bo mam już gdzie myć. Rozważę więc sprzedaż swego Karchera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogo jak nie zależy Ci na mega hiper ciśnieniu to:

 

Myjka ciśnieniowa KRANZLE K 1132 (można mieć za 2200 zł., mosiężna pompa, ceramiczne tłoki, 130 bar, 600 l/h)

 

Jeśli ciśnienie jest priorytetem, któryś Karcher z serii HD.

Np. Karcher HD 5/15 C Plus (za ok. 2700 zł.,ciśnienie 150 bar, przepływ 500 l/h)

 

Jak i to mało, to trzeba szukać używek Karchera na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś była próba B&D+PA, w sumie poleciałem po całości i umyłem 3 auta. Nie żałowałem piany i na jedno auto szedł jeden pojemnik z pianownicy. Piana to SG Fruit, co mogę powiedzieć, leciał śnieg jak nie wiem, rewelka po prostu. Piana sama w sobie taka se bo bardzo szybko spływa i nie domywa tak jak chciałem, nie używałem żadnych miksów z APC+Prickbort bo mam na próbę położony colli na BH i nie chciałem żeby to spłynęło. Ostatnie auto po nałożeniu piany przeleciałem rękawicą zanim spłynęła i efekt naprawdę dobry. Jak będę robił konkretne odszczurzenie to do piany wmiksuję Tenzi i uzyję piany o innym Ph, jeśli chodzi o działanie myjki póki co jest ok i oby tak zostało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogo jak nie zależy Ci na mega hiper ciśnieniu to:

 

Myjka ciśnieniowa KRANZLE K 1132 (można mieć za 2200 zł., mosiężna pompa, ceramiczne tłoki, 130 bar, 600 l/h)

 

Jeśli ciśnienie jest priorytetem, któryś Karcher z serii HD.

Np. Karcher HD 5/15 C Plus (za ok. 2700 zł.,ciśnienie 150 bar, przepływ 500 l/h)

 

Jak i to mało, to trzeba szukać używek Karchera na siłę.

 

Mój Karcher ma 150bar i 500l/h, ale nie był war tych pieniędzy, jakie wydałem na niego. Nie polecam wydawania takiej kasy na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta myjka B&D nada się do mycia autobusów? Czy raczej szybko padnie?

Potrzebuje przyzwoitego zestawu myjka + pianownica. Produktów jest mnóstwo, a opinii jeszcze więcej i sam już nie wiem w co celować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz będę kupował myjke, doradzilibyście coś do kwoty 800 zł?

Znajde w tej kwocie coś ciekawego?

 

Kilka miesięcy na iboodzie była dobra promocja : http://pl-pl.forum.ibood.com/45363-myjk ... tnia_gwar/

 

Ta myjka byłaby ok, bo opinie ma dobre, ale gdybym dołożył troche więcej to miałbym coś lepszego. Tylko co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję myjki do ok.500 zł ale z dość dużym ciśnieniem. Wiem że nie można mieć wszystkiego ale z drugiej strony warto zasięgnąć opinii posiadaczy takich myjek zamiast wywalić pół tysia w błoto. Myjka będzie mi potrzebna do mycia maszyn rolniczych i poważnie zastanawiałem się nad kupnem lavora stm 150 i już prawie wcisnąłem kup teraz ale po przeczytaniu niektórych opinii zwątpiłem. Co o nich sądzą posiadacze i czy ewentualnie polecilibyście coś lepszego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przyszedł w piątek Lavor Advanced- po pierwszych 10 minutach testów idzie do zwortu. Jakość hmm nie powala, ale też nie jest jakoś drażniąca, natomiast moc jaką oferuje ta myjka nawet z turbo lancą nadaje się do spłukania zakurzonego roweru ;)

 

Odpuszczam sobie tanią maszynę na ciepłą wodę i będę próbował NILFISK ALTO POSEIDON 5-61 czyli ok 200bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasiek tak na prawdę to ta myjka nie będzie jakoś często używana. Autobus jest myty raz na 2 tygodnie. Czasami raz na miesiąc - dopiero jak wróci z wyjazdu. Autobusów jest kilka. Dojdą pewnie do tego 2 osobówki i tyle.

Jeśli ta B&D się nie sprawdzi to co polecisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać maszynę z 200 barami po to by ją mieć to szkoda kasy, 200 bar przy nie umiejętnym obsługiwaniu się przy aucie może zniszczyć pewne elementy w aucie.

150-160 bar wystarczy do mycia, a 180bar to max, no chyba że ktoś chce piaskować elementy auta.

Przy 100-120 barach i dobrej chemii można bardzo zawalone felgi wymyć bardzo dobrze. Nie mówiąc o aucie.

No chyba że ktoś ma wymagania by mieć napisane 200 czy 250 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-michelin-130bp-1700w-210-bar-ew-i4152402752.html a co sądzicie o tych myjkach? Bo firma wydaje się solidna, maszyna tania a i ciśnienie dobre.

 

Wygląda prawie że identycznie jak B&D pw1700 !

 

Czyżby michelin był B&D w zmienionej obudowie ? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja dorzucę dwa słowa odnośnie testów B&D SPM 1700 zakupionego w Castoramie.

 

Moim zdaniem do zastosowań domowych jest jak najbardziej OK. Dość fajnie wykonany - szczególnie pistolet i lance (wydaje mi się, że lepiej niż Nilfisk i tanie Karchery serii K2).

 

Przez ostatnie lata miałem Karchera najniższej serii K2 i wydaje mi się, że mimo teoretycznie mniejszej mocy dawał podobne ciśnienie jak ten B&D.

Na korzyść B&D: jest cichy i bardziej "kulturalny" w trakcie załączania niż K2.

 

Do amatorskiego mycia auta i klamotów koło domu jest zupełnie wystarczający.

 

Z osprzętu tylko pianownica jest po prostu kiepska, nawet znacznie gorsza niż Karcherowa.

 

Dziwię się, że nikt jej do tej pory nie przerobił (bo się rozbiera i można wepchnąć tam filce, kawałek gąbki lub jakieś inne sitko). Niestety nie zdążyłem przetestować po przeróbce, ale myślę, że powinno być lepiej.

 

BTW. Zapytanie do szanownych Moderatorów - nie wiem czy jest to teraz technicznie wykonalne, ale może w przyszłości warto było by rozdzielić takie tematy na myjki typowo amatorskie (takie jak moja) od profi (na gorącą, spalinowych itp.). Bo temat jest "gruby" i mieszamy tutaj mnóstwo informacji, a początkujący (patrz niżej podpisany :)) nawet nie wiedzą o czym się do nich rozmawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takich dwóch egzemplarzach myjek za punkty?

Mianowicie:

 

Karcher K 2.130 EU

http://www.vitay.pl/katalog-Vitay/nagro ... a,189.html

 

Karcher K 5.200

http://www.vitay.pl/katalog-Vitay/nagro ... e,860.html

 

Warto w ogóle patrzeć na takie cudeńka? :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takich dwóch egzemplarzach myjek za punkty?

Mianowicie:

K5.200 mogę polecić z czystym sumieniem (używam takiej od ponad roku). Dodatkowo patrząc pod kątem tego co oferuje katalog Vitay to jest to bardzo atrakcyjna oferta.

Dla przykładu Karcher K5.200 w katalogu to 129000 punktów a w sklepie można go kupić za 850-1000zł porównując np z kuponem na paliwo (niektórzy twierdzą ze najlepsza opcja na wykorzystanie punktów) na 80zł za 17700 punktów to z moich obliczeń wynika, że:

1) biorąc 7 kuponów na paliwo po 80zł za 17700 pkt (razem 123900 pkt) otrzymujemy 560zł na paliwo

2) biorąc myjkę za 129000 pkt otrzymujesz minimum 850zł

 

Ja jestem przekonany, że jak padnie mi mój Karcher to następnego wezmę z orlenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.