Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do myjki wystarczy wąż 1/2"

 

Wystarczy, od 4 lat używam Lavora Skipper Junior.

 

lepiej brać 3/4 większy przepływ wody jest

 

Ale ciśnienie mniejsze. Ja wybrałem 1/2" do myjki wystarczajacy i używam czasem go w ogrodzie. Kiedyś używałem 3/4" i na 20m długości na laniu z samego węża w porównaniu do 1/2" była różnica. Na 1/2" większe ciśnienie.

 

Nie ma też co przesadzać i trzeba zachować zdrowy rozsądek. Każda myjka jest dostosowana do minimalnego ciśnienia jakie jest w instalacji. Poza tym w instrukcji powinno być napisane o rodzaju przyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się wypowiedzieć na temat dosyć popularnej tutaj myjki LAVOR STM 150. Na papierze wszystko pięknie - przepływ wody 450 l/h, ciśnienie robocze 150 bar a z dyszą turbo 260 bar :lol: Panowie wczoraj podjechałem, bo gość w okolicy miał do sprzedania używaną, półroczną, jeszcze na gwarancji. Mówię no to podłączymy, zobaczymy te 150 bar. To co wytwarza ta "myjka ciśnieniowa" przeszło moje najśmielsze oczekiwania. 150 bar z tego LAVORA równało się ze 100 barami 3-letniego PARKSIDA mojego sąsiada, który kupił ją jako nówkę w lidlu za 200. Naprawdę przestrzegam i radzę omijać toto z daleka. Dzwoniłem, też do sklepu z myjkami u mnie w mieście to powiedzieli, że fizycznie ta myjka może osiągnąć 100 bar maks i że lepiej wziąć KARCHERA za 250 zł ze 100 barami jak tego LAVORA za 500 ze 150. Na pytanie czy możliwe, że producent zawyżył parametry myjki, gość w sklepie odpowiedział, że jak najbardziej.

 

Ja osobiście nie powiem złego słowa na Lavora. Mam skipper juniora, po kilku latach pracy nim uszkodziła się lanca (koszt w serwisie 80zł). A sprzedawca który porównuje 100-barowego karchera z Lavorem STM chyba jest niepoważny. Wg mnie skipper junior bije ten model na głowę, a miałem okazję myć jedną i drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Przeczytałem cały temat na tym forum związany z myjkami i mam problem ;D

Nie mogę się zdecydować, bo jedni chwalą drudzy mówią że są nic nie warte i nie wiem kogo słuchać...

Mianowicie chciałbym zakupić myjkę coś w okolicach 500 zł.

Spodobały mi się następujące -

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-1700-w-blackdecker-130-bar-i4080152668.html

 

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-lavor-stm150-260bar-ew-piana-k2-i4092777175.html

 

Na temat tej myjki nie wiem nic, ale wstawiam bo może coś słyszeliście o niej:

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-lavor-prime165-2500w-l5-piana-i4076784268.html

 

Jeszcze myślałem o tej z Lidla Myjka ciśnieniowa Parkside ale jej aktualnie nie ma nigdzie w sprzedaży..

 

Więc co byście mi poradzili drodzy koledzy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tox_k, jeżeli zależy CI na Parksidzie z Lidla to u mnie dzisiaj rano jak kupowałem bułki były jeszcze 4 jak mi się w oczy rzuciły ;)

 

Ja mam myjkę Nilfisk C120 (promocja teraz w Castoramie jest na nią) i ostatnio ją odpalałem - daje spokojnie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzedawca który porównuje 100-barowego karchera z Lavorem STM chyba jest niepoważny.

Kolego ja tutaj napisałem o własnych odczuciach. Półroczny Lavor STM 150 vs 3-letni Parkside mojego sąsiada za 200 zł = brak różnicy, ale OK, każdy ma swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cocolino, rozumiem, rozumiem. Moja wypowiedź raczej odnosi się do sprzedawcy :)

Nie miałem do czynienia z Parksidem więc nie będę się w tej kwestii wypowiadał. Za to będę bronił marki Lavora, bo to dobra firma, a nie żadna tania chińszczyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem LAVOR SKIPPER JUNIOR przez może miesiąc. umyłem nią może 2 razy auto za każdym razem kląć że to najgorzej wydane 300zł w życiu. Tego ustrojstwa nie można nazwać myjką, wolałem myć z węża. Wydatek wody i cisnienie jak z konewki. Na dotatek ten plastikowy twardy 4m wąż mnie dobijał. Myjka lekka i niestabilna. Znalazłem jelenia i pchnąłem. Ngdy więcej!!! Myjki zaczynają sie nowe od ok 1200zł i nie można się oszukiwać że jest inaczej. W miarę porządna na lata to koszt ok 2tyś

Za 300zł można kupić pianę i pianownicę i może braknąć a nie myjkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś kupiłem nówkę Karcher K5 w obi za 999zł, poskładałem wszystko do kupy, podpinam zgodnie z instrukcją, odpowietrzam, pierwsze uruchomienie i... co się kur.. dzieje, najdokładniej opisze to filmik:

ogólnie było tak że nawet światło podczas spadania ciśnienia przygasało... stwierdziłem że coś z prądem może byś nie tak, próbowałem z inna przedłużką zasilania i innym gniazdkiem i to samo, później bezpośrednio podpiąłem do gniazdka w domu (uziemionego, bo te które wcześniej wpinałem mogły nie mieć uziemienia) i trochę się poprawiło, ale jak długo go trzymałem to po jakimś czasie jakby opadał delikatnie z sił i było wyczuwalne delikatne falowanie. Nigdy wcześniej nie miałem problemu z słabym prądem, różnego rodzaju maszyny prądożerne chodzą bez problemu, czy to wina sprzętu? Prądu? Ciśnienie wody zawsze było dobre i też na różnych poprzednich myjkach nie miałem problemu z ciśnieniem ani z prądem. Oddawać już nową myjkę na gwarancję? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 2500zł kupiłem karcher HD 5/15 ale byłem wczoraj w karcher i ceny wzrosły do 2700zł

W Twoim budzecie jest jeszcze

stihl RE 163 za 2100zł

stihl RE 163 PLUS za 2400zł

 

Dane techniczne

Napięcie sieciowe V/Hz 230

Moc kW 3,3

Ciśnienie robocze bar 10-150

Min. wydajność pompy l/h 570

Maks. wydajność pompy l/h 650

Maksymalne ciśnienie bar 1) 160

Maks. temperatura wody zasilającej °C 60

Długość przewodu wysokociśnieniowego m 12

Ciężar kg 27,6

 

[ Dodano: 6 Kwiecień 2014, 08:26 ]

takie stihle kupili u mnie w okolicy w dwóch gminach dla strażaków i widziałem na własne oczy, myją nimi wozy strażackie. Jakość mycia jak w karcher hd 5/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nilfisk robi dla stihla, re163 to prawie to samo co P 160 która ma 15m wąż.

Różnica tylko i wyłącznie w wyglądzie no i kwestia ceny,

Co do cen to zależy kto gdzie może kupić, ogólnie Nilfisk jest tańszy albo przynajmniej łatwiej dostępny w niższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-RoX, ściągnij końcówkę Vario i samym pistoletem wodę puść. Moja miała dokładnie taki sam objaw. Trzeba ją dobrze odpowietrzyć. Za każdym razem najpierw przepuszczam wodę tylko samym pistoletem bez końcówek i śmiga wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego na stronie nilfisk-alto nie ma modeli myjek P 150 i 160

Same posejdony 1,2,3

 

znalazłem juz consumer.nilfisk zawiera linię konsumencka

ps czy P 160.2-15 X-TRA ma ceramiczne tłoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-RoX ,gdyby nie ta myjka jako nówka-pomyslałbym,że jest uszkodzony wyłącznik wysokiego ciśnienia.Miałem to kiedyś i identyczne objawy-ale w myjce 5 letniej.

Właśnie, nie dziwiłbym się gdyby to była używana myjka, a tu nowa i takie czary, coś mi się wydaje po jej wykonaniu (obudowa, lanca itp.) że dobre czasy odeszły bo mam kilka starszych modeli i to wszystko wygląda jakoś na dużo trwalsze... Zastanawiam się nawet czy jej jeszcze nie oddać z powrotem i kupić coś innego, tylko co, skoro nawet Karcher potrafi rozczarować.

 

T-RoX, ściągnij końcówkę Vario i samym pistoletem wodę puść. Moja miała dokładnie taki sam objaw. Trzeba ją dobrze odpowietrzyć. Za każdym razem najpierw przepuszczam wodę tylko samym pistoletem bez końcówek i śmiga wszystko.

Dziś niedziela to nie testowałem gdyż sąsiedzi by krzywo "paczali", jutro będę jej robił porządny test, nie po to wydałem tysiaka żeby takie coś dostać, czytałem ten temat i jest tam jak walczyć z problemem, spróbuję, jak myjka dalej będzie wariować, albo opadać z sił po chwili użytkowania to kierunek OBI i walka o zwrot $, myślałem żeby kupić w Niemczech "Nilfisk P 160.2-15 X-tra" bo miałem szansę kupić za 495euro -19% odliczenie vat oraz -10% dla stałego klienta sklepu i wychodzi w PLN jakieś 1500zł cena chyba nawet w Polsce nie realna...

 

BTW. Czy dosłownie wszystko produkowane na Polski rynek musi być gorszej jakości niż na Niemiecki... Za każdym razem... niby to samo, a jednak nie... :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P 160.2-15 X-tra w Polsce 1999zł

 

[ Dodano: 6 Kwiecień 2014, 22:01 ]

Panowie a jak jest z serwisem myjek alto w Polsce? Na P 160.2-15 X-tra jest ponoć 5 lat gwarancji na paragon, więc chyba musi być zaj..... ta myjka. Karcher na hd tyle nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem myjkę Karcher HD 6/13 i ma urwaną dyszę a w zasadzie pustą rurkę i jak włączam myjkę to silnik pracuje ale strumień wody leci z taką samą siłą jak bez włączania myjki. Myślicie że nagwintowanie rurki lany i założenie nowej dyszy załatwi sprawę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.