Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

jarekrk, ponoć produkty Stihla to stare technologie firmy WAP, która z kolei zmieniła nazwę (nie wiem upadła ??) na Alto. Ta zaś produkuje Nilfiska. Tak naprawdę to Stihl i Nilfisk to bliźniaczo podobne produkty (ponoć Nilfisk robi dla Stihla).

 

Wszędzie, gdzie naprawiają piły, podkaszarki itp. Stihla, naprawią Ci i myjkę.

Droższego Stihla bym nie kupił. W grę wchodziłby już któryś z Karcherów linii HD.

Ale patrząc na parametry to Karchery z serii K5 nie dość, że kupimy taniej to są lepsze?

Więc jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale patrząc na parametry to Karchery z serii K5 nie dość, że kupimy taniej to są lepsze?

Więc jest sens?

 

A jakiś konkret ?

I jeśli mnie pamięć nie myli to seria 5 ma pompę N-cor (kosmiczna technologia...), czyli plastikową oblaną aluminium. Głowy nie dam, ale tak coś kojarzę.

 

Ciśnienie porównywalne, przepływ też, ceny nieco wyższe. :o

Coś koło 7 kg lżejsza od Stihla.....ciekawe dlaczego ?

 

Kwestia wyboru i serwisu, wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K5 ma pompę z aluminium chłodzoną wodą, niższe wersje np. K2 mają pompy w technologi N-corp ( tworzywo). Taka K2 u mnie wysłużyła z 5 lat i delikatnie oklapła ze sił, życia łatwego nie miała u mnie. Teraz używam K5.600 i jest rewelka. Płaciłem za nią coś ponad 900 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Jestem w temacie początkujący i będzie to moja pierwsza myjka. Z tego co zauważyłem wszystkie myjki służą do tego samego ;) tylko po co każdy producent ma tyle modeli ;)

 

Wiadomo parametry, najważniejsze zapewne:

1. Moc silnika,

2. Wydajność l/h

3. Ciśnienie robocze bar.

 

Mniej ważne bajery w stylu - no chyba, że się mylę:

1. Podawanie płynów z wbudowanego pojemnika,

2. Bęben na wąż

3. Regulacja ciśnienia.

 

Myjkę potrzebuję do mycia dwóch samochodów (Mondeo i C3 Picasso -podaję aby określić gabaryty) oraz do wszelkich prac dookoła domu. Z trudniejszych to pewnie mycie kostki (całość blisko 150 m2 + schody wejściowe i na taras, no powiedzmy ok. 20m2) oraz zastanawiam się nad sensem mycia w przyszłości elewacji (elewacja ma 1 rok) - ale jakoś tego nie widzę :(

 

Na jakie wartości parametrów powinienem zwrócić uwagę? Jakich myjek używacie (parametry sobie sprawdzę) do jakich zastosowań? (chodzi mi o wielkości i częstotliwość)

 

Z tego co już wyczytałem, to do mycia auta, tak czy siak, trzeba kupić pianownicę PA + dobrą chemię + metoda na dwa wiadra.

 

Sorki za przydługi wpis, ale analizując wątek od początku na tym forum, wydaje mi się, że odpowiedzi na te, jak nurtujące pytania i rozważania, wielu osobom ułatwi decyzję.

 

Firmę już wybiorę sam :) więc nie zadam pytania jak dziesiątki "jaką polecacie do .... zł" ;)

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlmgbs

na stronie 14 fajnie opisał co i jak Rok z bagien przeczytaj jeszcze raz ten post.

 

 

Rok z Bagien

No zacząłem szukać tego stihla i w sumie on ma parametry najważniejsze czyli ciśnienie i przepływ wody podobny do karchera serii 5. przykład- http://www.aatrenkar-karcher.pl/produkt ... r-k-5.html tańszy trochę, ciśnienie kapkę większe a wydajnosć wody taka sama.

Na początku jak czytałem twoje wypowiedzi o nim to myślałem, że taki stihl ma podobne parametry jak karcher z wyższej półki dlatego mnie on zaciekawił ale skoro K jest tańszy a chyba w tym temacie(czyli myjek lepszy)to ja bym się skłaniał ku jakiejś serii 5.

Jest lżejszy sporo ale tak jak napisał kolega wyżej Karchery z tej serii mają pompe alu chłodzoną wodą a jeśli ktoś nie będzie używał tego ciągle przez 5-6 godzin to za pewno da rade takie rozwiązanie?

No i zakładam, że stihl to stihl firma jest dobra dlatego kosztuje 1000zł z a nie 700...

Rozumiem, że ty masz zaprzyjaźniony serwis Stihla i jakbym też tak miał to chyba wtedy bym też kupił stihla ale skoro więcej tutaj Karchera to chyba to jest lepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekkrk Widziałem ten opis na str. 14 ale Rok z Bagien był kupującym, nie wiem jakie miał doświadczenie a moim zdaniem to jest najważniejsze. Ale fakt, opisał najważniejsze cechy urządzeń na które trzeba zwracać uwagę, ale jak to się przekłada na wydajność...

 

Najcenniejsze informacje pochodziły by od używających już i pracujących myjkami forumowiczów.

 

Jak na razie, skupiłem się na trzech producentach... jednym z nich jest Nilfisk, dzisiaj jednak poszukałem serwisu w KRK i jest tylko jeden :( jaką duża firma handlująca różnymi urządzeniami, cena za 1/h roboczą 85 zł :( to trochę odstrasza mimo, że Nilfisk ma 5 lat GW - ale sprzęt mam nadzieje kupuje się na dłużej ;)

 

Nie chce mi się wierzyć, że jest tylko jedna firma, w bądź co bądź, drugim największym miastem w Polsce. :( ale ja nic innego nie znalazłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba otworzyłem sezon letni bo wszyscy z otoczenia ruszyli z kupnem myjek :-]

 

Panowie wypowiedzcie się o myjce NILFISK P 150.2-10 za 1650zł

Warta swojej ceny? Ma jakąś alternatywę? Myjka na lata?

Ponoć to to samo co Stihl RE 143 PLUS za 2300zł a parametry podobne a nawet wyższe od karcher hd 5/15

 

ps czy do myjki wystarczy wąż 1/2 czy lepiej kupić 3/4 (ma to jakieś uzasadnienie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ty masz zaprzyjaźniony serwis Stihla i jakbym też tak miał to chyba wtedy bym też kupił stihla ale skoro więcej tutaj Karchera to chyba to jest lepszy wybór.

 

Na pewno Karcher ma lepszy dostęp do części, większą ilość serwisów i parametry, które dadzą Ci przyjemność użytkowania. Dobre ciśnienie i przepływ.

Jak masz go gdzie przyserwisować po upływie gwarancji, to rzeczywiście będzie lepszy wybór.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba otworzyłem sezon letni bo wszyscy z otoczenia ruszyli z kupnem myjek :-]

 

Panowie wypowiedzcie się o myjce NILFISK P 150.2-10 za 1650zł

Warta swojej ceny? Ma jakąś alternatywę? Myjka na lata?

Ponoć to to samo co Stihl RE 143 PLUS za 2300zł a parametry podobne a nawet wyższe od karcher hd 5/15

 

ps czy do myjki wystarczy wąż 1/2 czy lepiej kupić 3/4 (ma to jakieś uzasadnienie?)

Ja dołożyłbym 150 PLNów i wziął P 160 /m.in. 15 metrowy wąż!/ można biegać z lancą wkoło domu ;).

Stihl = Nilfisk.

Wąż 1/2 spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby zbliżam się do końca wyboru myjki, dzisiaj byłem w Karcher Center z kilkoma nurtującaymi mnie pytaniami.

Jedno powiem, nieźle wyszkolony pracownik :)

 

ale do rzeczy dwie myjki:

1. K5 Kompakt

2. K5 Premium

 

Które rozwiązanie się sprawdza bardziej?

 

p.s

Karcher stanowczo zaprzeczył jakoby firma sprzedawała w marketach typu (Castorama, Obi, Leroy Merlin) mniej wartościowe produkty. Mogą mieć inne modele, inne wyposażenie, ale napewno nie są to "gorsze" produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. K5 Kompakt

2. K5 Premium

 

Które rozwiązanie się sprawdza bardziej?

 

To zależy jaka różnica w cenie :-], jeśli chodzi o parametry samej myjki to są one identyczne. Na korzyść modelu premium bezapelacyjnie wpływa bęben na wąż i uchwyt do odkładania pistoletu czego w kompakcie niema. Ja kupiłem K5.2012 czyli K5 kompakt ale od razu powstał do myjki wózek z uchwytem na pistolet i wąż. W momencie kiedy ja kupowałem myjkę miedzy tymi dwoma modelami było około 500zł różnicy więc stwierdziłem, że nie dopłacę za bęben i uchwyt na pistolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, parametry tych myjek są identyczne. Zastanawiałem się po prostu która będzie bardziej wygodna dla mnie.

 

W tej K5 kompakt faktycznie teraz nie ma jakiegoś wózka na pistolet, na pleckach jest miejsce na akcesoria ale, podczas pracy ona ma być poziomo (czyli dostępu na plecki brak)

 

Jeszcze mogę się zastanowić nad K5 (bez bębna) - tutaj mam radę dla używających bębna "sprzedaną" mi w Karcher Center - twierdzą, że lepiej przy nawijaniu węża po zakończonej pracy przecierać szmatką. Ociekający brud dostaje się do łożysk i po paru miesiącach jest z tym problem.

A jak myjki używa więcej niż jedna osoba to w ogóle nie brać z bębnem :)

 

Acha i jeszcze jedna rada Karchera, co mnie rozbawiło - najlepiej nie pożyczać nikomu nawet rodzinie :) ( dużo jest awarii wynikających z nieprawidłowej obsługi, właśnie przez osoby trzecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie,

posiadam myjkę 'budżetową' firmy B&D PW 1700 jestem z niej zadowolony bo zakupiłem pianownicę do niej firmy PA, ale wkurza mnie jej wąż cisnieniowy. Jest on zrobiony z sztywnego tworzywa, przy pracy jest to utrudnieniem. Wiecie czy do niej można dokupić wąż miękki, taki jak np. mają karchery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się wypowiedzieć na temat dosyć popularnej tutaj myjki LAVOR STM 150. Na papierze wszystko pięknie - przepływ wody 450 l/h, ciśnienie robocze 150 bar a z dyszą turbo 260 bar :lol: Panowie wczoraj podjechałem, bo gość w okolicy miał do sprzedania używaną, półroczną, jeszcze na gwarancji. Mówię no to podłączymy, zobaczymy te 150 bar. To co wytwarza ta "myjka ciśnieniowa" przeszło moje najśmielsze oczekiwania. 150 bar z tego LAVORA równało się ze 100 barami 3-letniego PARKSIDA mojego sąsiada, który kupił ją jako nówkę w lidlu za 200. Naprawdę przestrzegam i radzę omijać toto z daleka. Dzwoniłem, też do sklepu z myjkami u mnie w mieście to powiedzieli, że fizycznie ta myjka może osiągnąć 100 bar maks i że lepiej wziąć KARCHERA za 250 zł ze 100 barami jak tego LAVORA za 500 ze 150. Na pytanie czy możliwe, że producent zawyżył parametry myjki, gość w sklepie odpowiedział, że jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.