Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych

 

Chciałbym zakupić myjkę. Miałem już dwa Karchery serii 2 i niestety oba wyzionęły ducha i ich naprawa nie jest opłacalna. Z tego co się orientuję to dobrym rozwiązaniem w kwestii trwałości był by zakup urządzenia przynajmniej z pompą aluminiową. Czy ktoś mógłby mi polecić coś w kwocie 500-800 złotych ?

 

Mam ofertę używanego 3 dni Karchera 5.610 prosto z jednego z Karcher Center (niestety tylko z gwarancją rozruchową oraz serwis w punkcie w razie czego - sprzedaż na zasadach komisowych (nie wiem czy nie ma tutaj jakiejś ściemy)) w cenie 800 złotych. Myjka wygląda na nową, nie ma żadnych śladów użytkowania i porównując ceny jest to naprawdę fajna oferta.

Kiedyś krążyła opinia że jak Karcher to conajmniej 5.700 a tutaj jest model niższy.

Chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat, nie chciałbym utopić 800 złotych, to jest dla mnie już duża kwota.

Być może jest coś w tej cenie co ma podobne parametry a dysponuje gwarancją.

Opcją jest Lavor, pytanie tylko czy będzie on lepszy od tej 5.610 i jak z jego jakością/trwałością - niestety u mnie nikt nie będzie na niego zbytnio uważał. Karchery dawały radę.

 

Doradźcie coś, bardzo Was proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pazuzu

Ja zamówiłem Lavor Prime 165 za 649zł z tej aukcji:

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-lavor-prime165-2500w-l5-3x-piana-i4114055688.html

Zamówiłem w Niedziele wieczorem, to może dzisiaj przyjdzie a wtedy nagram filmik z testów.

Sam jestem ciekawy co ta myjka potrafi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pazuzu

Tak dostałem myjkę, ale dopiero teraz mam czas żeby coś o niej opowiedzieć.

Jeżeli chodzi o wykonanie to jest ona zrobiona z najtańszych plastików..

Naprawdę po marce lavor można by domagać się większego profesjonalizmu jeżeli chodzi wykonanie.

Ale jeżeli porównamy lavor prime do innych myjek to w tej cenie nie dostaniemy nic z podobnym ciśnieniem roboczym.. ( 120 bar )

Jeżeli chodzi o samą pracę to jestem zadowolony, myję każdy bród na jaki napotka.

Wszystko chodzi jak należy i nie ma powodu do narzekań.

Pod spodem zamieszczam link, jeżeli macie jakieś pytania to z chęcią odpowiem.

Pozdrawiam!

https://www.youtube.com/watch?v=SHnDQNT ... e=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-RoX i jak sprawdzałeś, oddałeś ?? Czy może już działa normalnie ?

Sprawdzałem i dalej sprawdzam, obecnie jak odpowietrzę bez lancy to chodzi lepiej, ale czasem w czasie pracy znowu wystąpi ten efekt, wtedy odpinam lance odpowietrzam ponownie i już jest dobrze... z poprzednimi myjkami takich problemów nie miałem, a tu nówka i problemy. Matrwi mnie że po dłuższej chwili ciągłej pracy mam wrażenie że trochę opada z sił, dziś sobota to o ile się ociepli i pogoda pozwoli to jeszcze to sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zakupiłem tego B&D wczoraj, testy dopiero po Wielkanocy bo akurat jestem poza domem.

 

Dobra cena jest na nią w Castoramie - 347 zł. Jest akurat w promocji i ponoć schodzi bardzo dobrze.

Szerze to pojechałem po chwalony Nilfisk C120 za 467 zł (też jest w promocji), a wróciłem z B&D PW1700SPM (dokładnie to co w aukcji).

 

Dlaczego B&D zamiast Nilfisk? Jeśli chodzi o odczucia to B&D ma lepsze plastiki i wykonanie, jest też sporo cięższy i wygląda na solidniejszy (może bebechy ma lepsze Nilfisk? ale tego nie widać z zewnątrz).

 

Do Nilfisk zniechęciła mnie tylko jedna rzecz mimo, że ma opinie super i mocno chciałem go kupić: pracownik Castoramy dzwonił przy mnie do przedstawiciela Nilfisk bo pytałem o 5 letnią gwarancję, którą dają na urządzenie i niestety nie potrafił on odpowiedzieć jak jest na prawdę z tą gwarancją, jak będzie realizowana i gdzie i czy jest na całe urządzenie czy tylko na konkretne części.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barzlo od 2 lat posiadam B&D PW1700 i jestem bardzo z niej zadowlony :) Niestety pianownica to porażka i planuje zakupic PA ale jako sama myjka jest ok :) Dla mnie najważniejsze było to ze pompa wykonana jest z aluminium a nie plastiku.

Polecam bo jak za tą cene to ok :) Z ciekawostki to powiem ze dobrze cene trzyma, dwa lata temu zaplaciłem 370zł i cena dalej jest taka sama.

Szwagier posiada Karchera ale jaki dokładnie model to nie wiem. Podczas majówki będe testował to zdam relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup myjki ciśnieniowej ale niestety jestem w tym zielony i nie wiem jak ugryźć temat. Co do zastosowania będzie ona używana do mycia samochodu i od czasu do czasu schodów czy niewielkiego fragmentu kostki. Wymagania cenowe to chciałbym się zamknąć w ok 400 zł ( o ile coś wartego uwagi się znajdzie ).

Po przejrzeniu allegro i sklepów w mojej okolicy tak żeby nabyć myjkę bez dokładania przesyłki znalazłem następujące modele:

LAVOR Wave HR135 - 419 zł

Nilfisk C110.4-5 COMPACT - 370 zł

Black&Decker PW1400TD - 340 zł

Makita HW102 - 325 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był test mojego B&D PW1700. Powiem Wam pełen sukces, drze pięknie, tak pięknie że ściągnąłem sobie jedną literkę z oznaczeń silnika na tylnej klapie:) Jedynie denerwujący jest sztywny i skręcający się wąż więc idzie do wymiany na miękki i dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ta myjke i rowniez jestem z niej zadowolony,do sc mocna i solidna:) PA do niej kosztije okolo 170zl profesionalna wiec warto:) jedyna wada to beben,nie da sie spokojnie po skonczonej pracy zwinac go na beben tylko trzeba recznie przekladac w kolo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poszperaniu znalazłem jeszcze

 

http://www.narzedzia.pl/myjka-cisnienio ... 41117.html

 

i myjkę NAC 4112T za 270 zł oraz NAC 6230T za 450 przyznam że wyglądają solidnie, ciekawe tylko jak to ma się na użytkowanie i trwałość.

Ogólnie jest na rynku sporo urządzeń w tej cenie tylko które są warte uwagi i które mają dobry serwis ;/

mavq od jak dawna masz swoją myjkę i jak jest z jej użytkowaniem, daje radę umyć porządnie zabrudzene auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ta myjke i rowniez jestem z niej zadowolony,do sc mocna i solidna:) PA do niem kosztije okolo 170zl profesionalna wiec warto:) jedyna wada to beben,nie da sie spokojnie po skonczonej pracy zwinac go na beben tylko trzeba recznie przekladac w kolo..

 

Oczywiście ze się da... Odkrecasz waz który przymocowany jest do myjki wsuwasz ten koniec w beben i skrecasz. Bez od kręcenia węża nie jest to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie caly czas po glowie chodzi ten Parkside PHD150 z Lidla za444zl, jest jeszcze u mnie w sklepie,

Parametry ma lepsze jak B&D PW1700 czy Nilfisk C120.6.6. a cena podobna

Porownanie

B&D

Moc: 1700 W

Maks. ciśnienie: 200 bar (lanca z dyszą rotacyjną Turbo +60%)

Ciśnienie nominalne: 130 bar (lanca Vario)

Wydajność: 370 l/h

Niilfisk

Moc silnika 1.4KW[1400W]

Wydajność pompy max 440l/min

Ciśnienie pompy max.120 BAR

Parkside

Moc silnika: 2100 Watt

Wydajność pompy: max. 450 l/h

Ciśnienie pompy max: 150 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie wq.... to picowanie sprzedawców na temat parametrów urządzeń - wszyscy podają parametry maksymalne, a niektórzy (np. chiński Lavor) jeszcze mnożą przez 1,6 dla turbodyszy. Oto parametry z tabliczek znamionowych jakie udało mi się znaleźć:

 

Black&Decker PW1700

1700W, 100-130 bar, 6,2 l/min

Włochy

 

Karcher K5 EU

125-145 bar, 7,5-8,3 l/min

Włochy

 

Nilfisk C120.6.6

1400W, 85-120 bar, 5,2-7,3 l/min

Chiny

 

Lavor STM 150

2100W, 100-150 bar, 5,5-7,5 l/min

Chiny

 

Lavor STM 160:

2500W, 130-160 bar, 6-8,5 l/min

Chiny

 

Lavor Prime 165

2500W, 120-165 bar, 5-8,5 l/min

Chiny

 

Parkside PHD 150

2100W, 110-150 bar, 5,5-7,5 l/min

pewnie Chiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mnie nie interesuje gdzie jest główna siedziba spółki tylko kto to produkuje. A ze zdjęcia tabliczki znamionowej przesłanej przez głównego dystrybutora tych urządzeń na Polskę wynika, że urządzenia na Polskę pochodzą z Chin...

 

Z resztą również na tym forum wiele osób pisało o niespasowanych plastikach czy rozlatujących się kółkach, a podawanie ciśnienia 270 bar po prostu rozbawiło mnie do łez...

WP_20140418_001.jpg.9fb503e8cfafecb7d6c3b5aee61282fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barzlo, moja myjka ma kilka lat i leży u teściów. Jak będę w weekend u nich to zobaczę co jest na tabliczce :)

Rozmawiałem całkiem niedawno w serwisie Lavora z serwisantem i mówił, że większość myjek jest robiona właśnie we Włoszech. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.