Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

będę tutaj pierwszy który będzie miał lavora na ciepłą wode

 

Czekam z niecierpliwością na Twoją opinię :good:

 

jutro ma być o ile poczta polska nie nawali :)

 

no opowiadaj jak tam wrażenia 8-)

 

 

ok

dostałem

sama myjka sięga do kolan a do uda z rączką

pistolet w porównaniu do skipper junior duużo cięższy

czuć że silnik ciut mocniejszy 2300 a nie 1800

myjka ciszej pracuje niz junior i podgrzewanie lekko dudni z tym że nie jak karcher z serii hd

ale słychać że to sprzęt z podgrzewaczem

najlepiej jak któregos razu nakręcę film

takie małe kompaktowe urządzenie szkoda że brak jest zbiornika na detergent

ale mam pianownice mtm vera po skipperze więc tylko muszę kupic pianę

narazie opłukałem na auta teraz po zmroku co ciepła woda to ciepła i zimną pewnych zabrudzeń nie usunie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lanca jest regulowana płynnie w odróżnieniu od tej z juniora

może być lepsze ale jaj nie urywa to jakies 110bar szkoda że nie jest to ze 140-150 ale z 220V cudów nie będzie trzeba by miec coś na 400V

wąż jest fajny miękki, parciany i na tyle długi 8m że osobówkę i średniego busa jade bez przestawiania myjki

to czego spodziewałem się to dostałem, myślałem że będzie większa krowa

od razu podłączyłem filtr wody karchera i gdy chce się ją ciągłąć na kółkach trzeba uważać żeby nie ryć tym długim wystajacym filtrem

zobaczę jak zapodam piane z ciepłą wodą i jak zacznę spłukiwać też na ciepło

efekt powinien być zadowalający jak to po każdym myciu ciepłą wodą

 

no i moge polecic sklep kanwood z którego kupiłem,

dobry kontakt i szybkie załatwienie sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam myjki ciśnieniowej do max 500zł. Zastanawiam się nad parksidem z lidla, Nilfiskiem C120.6-6 lub Lavor STM150. Myjka będzie używana głównie do mycia auta i czyszczenia tarasu, stąd jedyny wymóg to szczotka do mycia płytek w komplecie. Co wybrać? Ewentualnie jakieś inne propozycje?

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka Lidlowa zakupiona :-]

 

Podjeżdżam pod lidla o 6:55.

 

Otwarcie sklepu i dosłownie ujrzałem widok dosłownie jak na wyścigu konnym :kox: - głupio mówić ale sam też pobiegłem :mrgreen:

 

Na szczęscie myjek starczyło dla wszystkich zainteresowanych. Zdam relacje co do jakości i mocy użytkowej.

 

Zakupiony model to: Parkside PHD 150 C2 - podobno model na rynek niemiecki. Zobaczymy jak pracuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazał się nowy Lavor 165 Sepcial Edition....

W związku z tym zamówiłem......Stihla Re 128 Plus. :lol:

 

 

tylko nie zapomnij pochwalić się jak to sika !!

 

Odebrałem wczoraj. Ale nie zdążyłem nic przetestować.

Ale dzisiaj, nie pomny na cudowną pogodę i zefirek strącający treski z głów :kox: , zrobiłem teścik.

 

I jest moc.

Psika, że hoho !! :good:

 

Jestem mega zadowolony, samochodzik spłukany, błoto zeszło, nadkola czyste.

Oczywiście środek rzucający chemię nie ma nic wspólnego z pianownicą. Ale coś tam rzuciłem.

Mycie rękawicą i na 2 wiadro to to nie jest, ale wygoda i moc spłukiwania jest jak dla mnie w zupełności wystarczająca.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po teście.

 

Nie jestem zadowolony. Dzisiaj go odrazu zamierzam zwrócić.

 

Porównując go do karchera k2 którego używałem do tej pory to ten parkside z lidla ma słabe ciśnienie. /wykonanie ogólnie ok ale ciśnienie wody jest jakieś słabe a niby 150 bar i 450l\h. Co więcej - doczytałem że ciśnienie robocze wynosi 110 bar. Poza tym wszystkim omawiana myjak nie zatrzymuje się odrazu jak karcher tylko jak nie psikam to tak powoli zwalnia. Moża trafiła mi się wadliwa sztuka ???? Nie wiem. Dozbieram i kupię coś w Niemczech coś z serii K5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując go do karchera k2 którego używałem do tej pory to ten parkside z lidla ma słabe ciśnienie. /wykonanie ogólnie ok ale ciśnienie wody jest jakieś słabe a niby 150 bar i 450l\h. Co więcej - doczytałem że ciśnienie robocze wynosi 110 bar.

 

Mnie do tego produktu skutecznie zraził ten filimik:

 

Jak dla mnie widać na nim słabe ciśnienie, które wynosi raptem 110 bar. Do tego mały strumień wody.

 

Generalnie część producentów myjek stroni od podawania rzeczowych danych:

- przepływ wody - najlepiej min. i max. - a nie tylko max., który uzyskamy przy minimalnym ciśnieniu,

- ciśnienie - już o tym pisałem max. i robocze, to dwie różne sprawy,

- moc i rodzaj silnika,

- rodzaj użytego materiału do pompy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem w CASTORAMIE Nilfisk C120.6-6. Jestem zadowolony. Ciśnienie wystarczające do amatorskich prac. Szczotka Patio w zestawie spełnia swoje zadanie. Minus myjki to taki, że z tych trzech jest najsłabsza, bo nominalne ciśnienie to 85BAR. Ale 5-letnia gwarancja mnie skusiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja castoramie juz nic nie kupie jesli chodzi o sprzet elektryczny. 2 razy juz kupilem i dwa razy jestem nie zadowolony. Raz wiertarka a raz myjka karchera...po malu przekonuje sie do tezy ze sprzet robiony do sieciowek to bubel. Poczatkowo w to nie wierzylem bo kazda marka jakas tam renome ma wiec sobie na to nie pozwoli, ale cos w tym chyba jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również kupiłem dzisiaj myjkę Parkside w Lidlu. W przeciwieństwie do kolegi Gustav sprzęt spełnił moje oczekiwania. Od razu po rozpakowaniu postanowiłem umyć mój bardzo brudny samochód. Byłem nastawiony, że z racji dużego brudu będę musiał oprócz czyszczenia myjką użyć wiadra i umyć auto tradycyjną metodą. Ku mojemu zdziwieniu myjka wraz z oryginalnym płynem dała radę. Co prawda przy kołach został mały nalot kurzu, ale jest on widoczny tylko z bliska. Dodam, że samochód nie był nawoskowany, a lakier był prawie siwy od kurzu i błota. Myjka sprawowała się świetnie, ciśnienie było równomierne, wszystkie opisane funkcje w instrukcji działały prawidłowo. Jedynym minusem jaki udało mi się znaleźć, to bardzo krótki wąż urządzenia (ledwie udało mi się umyć całe auto bez przestawiania myjki). W tej cenie raczej nic lepszego nie znajdziecie, po dokupieniu pianownicy i aktywnej piany, myślę że myjka świetnie poradzi sobie z myciem średniej wielkości samochodu.

Miłego weekendu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja castoramie juz nic nie kupie jesli chodzi o sprzet elektryczny

kupiłem w Castoramie dwa lata temu szlifierkę performance power (czy jakoś tak) za 70zł z zamiarem dokładnego oczyszczenia ogrodzenia i miałem jedynie nadzieję, że nie zepsuje się w połowie czyszczenia. Szlifierka oczyściła płot, zdarłem 3 tarcze druciane i kilka z papieru ściernego, do tej pory działa, niezbyt często ale pracuje bez zarzutu. Pudełko i paragon leżą na honorowym miejscu w garażu na wypadek ewentualnej reklamacji a ta się nie chce zepsuć.

 

Co do myjki to użytkuję od jakiegoś czasu Karchera K5.2012 i jestem z niego bardzo zadowolony. Ciśnienie jest ok jak na sprzęt tej klasy i wielkości, wykonanie bardzo dobre. Mój sąsiad ma jakiegoś parksida (nie wiem jaki to dokładnie model) ale jak go używa to silnik wydaje dzwięk jakby zaraz miał zakończyć swój żywot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach dziś w końcu się mi kupić myjkę. Od początku poszukiwań zakładałem że w końcu albo na allegro jakiś lombard wystawi nową w lux cenie (lecz zawsze takie aukcje kończyly się po pierwszych 10 odświeżeniach strony) albo będzie coś ciekawego marketowego. W końcu dziś natrafiłem na zdaje się fajną okazje:

Karcher 5.70 przeceniony najpierw z 1280zł na 922,50zł póżniej 738zł a dziś dodano 50% !! czyli 369zł :)

Niestety przy kasie okazało się że brak węża i lancy :(

 

Teraz jestem na etapie poszukiwań niezbędnych akcesoriów. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaki wąż i lance kupić?

59442ac7d2e22_11(Kopiowanie).jpg.842a639d85672206e80d55c78f6aaf5a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będzie problemu z dokupieniem węża i lancy do karchera... Jak już to bierz dłuższy wąż, ja mam chyba 9 metrowy i jest ok, w mniejszym karcherze mam krótszy bodajże 6m i trzeba myjke stawiać przed samym przodem auta zeby tył umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem w końcu karcher hd 5/15 i jestem mega zadowolony. Brat nie kupił jeszcze nic i korzysta z mojej. Teraz sąsiad chce się skusić lecz wypatrzył w OBI promocję na HD 5/11 za coś chyba mniej niż 1800zł

 

Zwracam się z prośbą do znawców tematu ile tak na prawdę jest warty hd 5/11 z marketu za ok 1800zł? Warto dac tyle za niego czy może za mniejszą kwotę jest coś porównywalnego z serii 5,6 lub 7

I ostatnie pytanie jakie są różnice techniczne między moją 5/15 a 5/11 używając myjki tylko w domu raz na tydzień ( i czy ta różnica w cenie 600zł ma jakiekolwiek uzasadnienie na uzytek domowy) 600zł to 1/3 ceny myjki więc spora różnica która nie zawsze się zwróci

 

Sąsiad na początku myślał o RE 128 PLUS za coś niecałe 1200zł ale rozmawialiśmy trochę i wypatrzył karchera 5/11 za 1800zł

Jaki jest złoty środek tego wszystkiego? lepiej stihla 128 za 1200 czy hd 5/11 za 1800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj brałem udział w biegu po myjkę w Lidlu :)

Jest to moja pierwsza myjka i nie mam porównania ale umyłem 2 samochody i jestem na razie zadowolony. Samochody bez wosku i chociaż nie wszystko spłynęło z samą wodą, to zostało już bardzo niewiele do umycia.

Została mi jeszcze próba czyszczenia dachówki z mchu - dzisiaj za mocno wiało i wymycie drewnianego tarasu.

Wypróbowałem obrotową szczotkę z płynem z zestawu na bramie garażowej i wszystko się umyło.

Wąż jest trochę sztywny ale to nie ma dla mnie zbytniego znaczenia, dostałem to, za co zapłaciłem, mam nadzieję, że jakość lanc poprawiła się w porównaniu do ubiegłych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem w końcu karcher hd 5/15 i jestem mega zadowolony. Brat nie kupił jeszcze nic i korzysta z mojej. Teraz sąsiad chce się skusić lecz wypatrzył w OBI promocję na HD 5/11 za coś chyba mniej niż 1800zł

 

Zwracam się z prośbą do znawców tematu ile tak na prawdę jest warty hd 5/11 z marketu za ok 1800zł? Warto dac tyle za niego czy może za mniejszą kwotę jest coś porównywalnego z serii 5,6 lub 7

I ostatnie pytanie jakie są różnice techniczne między moją 5/15 a 5/11 używając myjki tylko w domu raz na tydzień ( i czy ta różnica w cenie 600zł ma jakiekolwiek uzasadnienie na uzytek domowy) 600zł to 1/3 ceny myjki więc spora różnica która nie zawsze się zwróci

 

Sąsiad na początku myślał o RE 128 PLUS za coś niecałe 1200zł ale rozmawialiśmy trochę i wypatrzył karchera 5/11 za 1800zł

Jaki jest złoty środek tego wszystkiego? lepiej stihla 128 za 1200 czy hd 5/11 za 1800

 

Zdaje się, że o to samo pytałeś na elektrodzie ?

Twój Karcher 5/15 bije ciśnienie do 150 bar, przy 500l przepływie. Parametry lux, wykonanie i użyte materiały na lata.

5/11 to jednak tylko 115 bar - pozostałe parametry jak u Ciebie.

 

Nie jest prawdą to co JACU626 pisze na elektrodzie o Stihlu. Części zamienne nie zabijają, tam gdzie kupiłem swojego (a serwis mam bardzo mocno zaprzyjaźniony) przy mnie sprawdzali ceny. Wszystko do Stihla kupisz. W ciągu 5 lat funkcjonowania tego zakładu naprawiali jedną sztukę. Zaśniedział jakiś styk w włączniku. Naprawa 20 zł. Nawet te najmniejsze Re 98 śmigają u ludzi, którzy używają quasi zawodowo (pomocniczo przy zakładaniu ogrodów - piszę, to by ktoś nie uznał, że chodzi przy tej myjce o profesjonalne mycie samochodów) 5 rok. I nic.

 

Re 128 Plus - jak dla mnie, a nie mam skali porównawczej - ładuje dobrym ciśnieniem i dobrym strumieniem wody.Czuć to w ręce. Jest ciężka, waży ok. 20 kg. Każda część, której dotykam, budzi zaufanie co do jakości wykonania i trwałości.

Jak będzie, przekonam się za kilka lat.

 

Ja zaufałem serwisowi i ludziom tam pracującym. Ludziom, którzy 3 lata temu sprzedali mi kosiarkę w bardzo przyzwoitej cenie, twierdząc że mam na lata spokój. Teraz po 3 latach używania pojechałem z nią na serwis. Zapłaciłem 48 zł. (wymiana oleju, regulacja obrotów, przeczyszczenie filtra, naostrzenie noża) i mam kolejna 3 lata z głowy.

 

Odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie.

Te 1800 zł. to drogawo (znowu rzecz względna), a według danych papierowych hd 5/11 ma niższe ciśnienie niż Stihl. 600 zł. różnicy (choć chyba więcej, ja za swoją dałem 1060 zł.) to jednak sporo. Przy okazjonalnym myciu (a nie wykorzystywaniu profesjonalnym), ta różnica jest za duża by przepłacać za Karchera.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak, że stihl jest nowiciuszem w dziedzinie myjek?

Mniej serwisów = większy problem?

Sam nie rozglądałem się specjalnie ale karchera serwisów w KRK jest sporo a stihla hmm nie wiem sam na pewno nic nie wpadło w oko.

Jakoś ta firma jest mniej popularna względem karchera jeśli chodzi o myjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekrk, ponoć produkty Stihla to stare technologie firmy WAP, która z kolei zmieniła nazwę (nie wiem upadła ??) na Alto. Ta zaś produkuje Nilfiska. Tak naprawdę to Stihl i Nilfisk to bliźniaczo podobne produkty (ponoć Nilfisk robi dla Stihla).

 

Wszędzie, gdzie naprawiają piły, podkaszarki itp. Stihla, naprawią Ci i myjkę.

Droższego Stihla bym nie kupił. W grę wchodziłby już któryś z Karcherów linii HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zamówiliśmy STIHL RE 128 plus za 700zł, ponoc 3 razy uzyta. Raz kozie śmierć

Ps jak się wymienia w niej olej, co ile i jaki nalać? Jak zapewnić jej dłuższy żywot? Czytalismy i jedni piszą 15w40 inni przekładniowy 80w inni 75w90 a jeszcze inni że olej do automatycznych skrzyń biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.