Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje tanią myjkę i małą i lekką. Cena max do 300zł ale raczej obstawiał bym mniej. Wiem, że szału nie będzie z ciśnieniem w takiej myjce ale główny priorytet to małe wymiary i chodzi o to żeby lepiej to myło niż ciśnienie z węża, a to chyba taka myjka nawet 200zł jest w stanie ogarnąć. Chodzi o spłukanie z grubsza brudu z auta, przemycie nadkoli i felg jakimś większym ciśnieniem niż z węża.

Mam na oku dwie pozycje.

Teraz w Lidlu ma być Parkside na 4 kółkach, nie wiem ile to waży i jak "duży" jest ale wygląda w miarę.

http://okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-lidl-07-07-2014,7260/15/

Albo teraz jest w Mrówce Nilfisk za 290zł

Nilfisk C100

Która będzie lepsza? Chyba, że macie jakąś rozsądną propozycje za taką kasę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyb tego parksida sobie daruj, chyba że te 3 lata gwarancji przekonują, zamiast nilwiska 100 weź 110. Ja kupiłem Nilfiska 110 za niecałe 300 zł, do tego pianownica z przerobionego opryskiwacza marolex i jest OK. Wiadomo nie robi to jakiegoś szału czy coś ale po 2 tygodniach użytkowania wiem że to był ok zakup jeśli chodzi o parametry. Nie uważam żeby potrzebne mi było jakieś kosmiczne ciśnienie bo i tak myję auto na dwa wiadra, i myjka służy mi do lepszego opłukania auta z początkowego brudu. Kostkę, betonowe schody itp umyje też bez najmniejszego problemu, próbowałem. Wodę również sobie myjka pobierze sama z beczki czy też wiadra, tylko trzeba kupić dodatkowy filtr żeby nie naleciło syfu. Także jeśli masz 290 zł to śmiało możesz Nilfiska 110 dostać, jeśli nie ma na portalach to ewentualnie warto dorzucić te 10 czy 20 zł

Dodam że poczytałem trochę na temat Nilfiska i użytkownicy nie mieli z nim żadnych kłopotów. Nie liczę że wytrzyma ileś tam lat bo to nie myjka za grube pieniądze, ale myślę że jeśli bedzie się dbało, będzie czysty filtr wody, na zimę będzie stała w temp pokojowej a nie na mrozie to da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moja myjka B&D PW 1700 juz odmowila posluszenstwa, zakupiona w lutym br, uzywa juz z 20 razy do mycia auta.

Wyslana juz do serwisu, na gwarancji. Ciekaw jestem ich odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIeliście możę taką sytuacja, że po podłączeniu węża z wodą i podłączeniu myjki do prądu myjke drze się cały czas a nic nie daje ciśnienia?

Miałem tak 2 razy dziś przy moim B&D i dopiero jak wyłączyłem i włączyłem to raz zaskoczyła, a drugi raz po chwili też samo się naprawiło.

Ale chyba taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w nowej myjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co byście polecili za kwotę do 2500?

 

Zastanawiam się nad:

 

Karcher Xpert HD 7125 lub Karcher z serii 7, np 7.91

 

Ja bardziej jestem za serią HD, ale w sumie może nie warto :idea:

Jakieś doświadczenia, sugestie?

 

podpinam się pod pytanie, granica ceny może być trochę wyżej (do ok. 3000), narazie oglądałem Karchera HD 5/15, w sieci można też znaleźć Kranzle 1132 za ok. 2200, dodam że interesuje mnie raczej nowy sprzęt, który ma być praktycznie codziennie używany do mycia 2-3 aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 2500zł kupiłem Stihl RE 163 Plus i jestem zadowolony :)

 

Kultura pracy na wysokim poziomie, jest dużo ciszej niż przy k5.55, kabel na zwijanym bębnie jednak daje radę, wszystko dobrze wykonane, lanca chodzi lekko i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie warto kupować LAVOR STM 140 za 389zł

Max Ciśnienie - 240 bar (EW) Turbo lanca

Ciśnienie standardowe - 140 bar

Przepływ wody - 450 l/h

Silnik - 1900W!!!

Długość węża - 6m

 

Czy dołożyć i kupić coś lepszego ma być do użytku domowego umyć dwa auta osobowe touran i superb wiadomo dojdzie do tego pianownica PA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby temat o wyborze myjki, ale może ktoś spotkał się z podobnym problemem.

Mam myjkę z serii K2 do tej pory działała bardzo dobrze, od pewnego czasu od razu po przełączeniu przełącznika na urządzenia na ON myjka cały czas pracuje, nie ma na to wpływu czy spust na lancy jest wciśnięty czy nie. W dodatku gdy nie wyłączy się myjki przełącznikiem na urządzeniu, leje się woda kratki u dołu urządzenia. Poszukałem trochę i znalazłem kogoś kto miał podobny problem tylko z B&D

 

A po roku padł wyłącznik ciśnieniowy pompy, objaw jest taki że po zamknięciu zaworu na lancy pompa się nie wyłącza a woda pod dużym ciśnieniem tryska do wnętrza myjki.

Po oględzinach, okazało się że pompa jest metalowa ale głowica z zaworem wyłączającym-ciśnieniowym jest z tworzywa sztucznego i to jest pięta achillesowa tego urządzenia.

Próbowałem zakupić tą część bezskutecznie, wymiana oringów na tłoczku popychającym wyłącznik nie pomogła, za duże luzy w głowicy, no i jeszcze ta szczelina w głowicy przez którą wycieka woda , myślę że pełni ona funkcję zaworu bezpieczeństwa.

 

Miał ktoś z Was podobnym/identyczny problem ?

Z tego co pamiętam to moja ma plastikową pompę, a sprzedawca mówił, że to "jednorazówka" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie myjka Nilfiska co chwile "dopompowywała" ciśnienie. Okazała się, że należało założyć jakąś uszczelkę ponieważ nie trzymało ciśnienia. Woda nigdzie się nie lała, poprostu miała spadek ciśnienia. Koszt naprawy niewielki, myśle, że warto to sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem już prawie przekonany do zakupu myjki ciśnieniowej. Waham się jedynie co do modelu. Najprawdopodobniej będę kupował pianownicę PA bo chyba ciężko będzie kupić jakąś sensowną w zestawie z myjką. Czy jest jakis budzetowy model godny uwagi? Myślę o NILFISK C110.4-5 + Pianownica PA. Ktoś coś doradzi? To prawda, że w C110 nie ma regulacji strumienia?

 

Miałem na weekend pozyczoną od kumpla EUROM H102 - niby aluminiowa pompa, niby 150 bar przy zastosowaniu Turbo lancy, ale jednak syf. Wąski strumień wysokiego ciśnienia. Jak zmieniłem na szerszy to ciśnienie jak z opryskiwacza do kwiatków. Pianownica w zestawie to totalna porażka. Nie nazwałbym tego czegoś nawet mlekiem a poszło ok 60ml na 0.5l ;/ Na czarnym moim aucie efekt końcowy jak mycie deszczówką wodą z rynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co wybrać do domu do mycia 3 aut i podjazdu

nilfisk P 150.2-10 za ok 1700zł

nilfisk P 160.2-15 za niecałe 2000zł

Stihl RE 143 za 1900zł

Stihl RE 163 za 2150zł

 

miedzy nilfisk P 150.2-10 a Stihl RE 163 jest 500zł róznicy więc jeśli nie ma potrzeby dokładać 500zł dla tego aby miec coś lepszego czego się nie wykorzysta to wolał by je mieć w kieszeni Very Happy

Ktoś powiedział mu że miał re 163 i wytrzymała tylko 5 lat i padła pompa i naprawa była nieopłacalna. Czy to prawda czy tylko pomówienia? Re 163 ma ceramikę Re 143 nie, której naprawa w przyszłości pochłonie mniejsze wydatki?

Wybierać tylko stihl czy Nilfiska również? Nilfisk ma 5 lat gwarancji a Stihl tylko 2

W skrzynce w domu jest zabezpieczenie 20A

 

Pozdrawiam pytanie zadaję nie we własnym imieniu tylko chcę pomóc znajomemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie wspominałem, że pożyczyłem od sąsiada myjkę EUROM H102 (200zł)i byłem z niej mało zadowolony. Nigdy wcześniej nie miałem myjki i ciśnienie tej myjki wydawało mi się bardzo słabe i postanowiłem szukać innej (też z alu pompą). Trafiłem na Nilfiska C110 (robocze 80bar) i C120 (robocze 85bar) a przed chwilą odcztałem odp. od sprzedawcy tej myjki EUROM H102, że jej cisnienie robocze to 100bar. Jestem w szoku! Ciekawe czy jest to wartośc realna a nawet jeśli zawyżona to z ilu? 80bar? Chyba tak, sugerowałoby tu robocze zużycie wody na poziomie porównywalnym z Nilfiskami -310l/min i z budżetowego silnika 1300W raczej ciężko uwierzyć w uzyskanie ciśnienia 100bar skoro Nilfiski mają 1400W i 80-85bar

Jeśli tak to zakup Nilfiska też nie ma sensu i to w przypadku kiedy w przeciwieństwie do EUROMa nie ma on regulacji strumienia w wersji C110 a najtańsza jego wersja na dziś to ok 270zł

 

Zapytam więc jeszcze raz, czy ciśnienie z Nilfiska C110/C120 czyli te 80/85bar może być zadowalające? To są chyba nie myjki a zraszaczo-spłukiwaczki? Przeczytałem wcześniejsze 33strony i ciekaw jestem czy Ci co zachwalali myjki z ciśnieniem roboczym poniżej 100bar mieli kiedyś styczność z czymś mocniejszym w granicach 110-130bar -realne robocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w zakupie myjki wysokociśnieniowej

 

myjka bedzie używana sporadycznie tzn do mycia samochodów 2 osobowe powiedzmy raz na 2 tygodnie plus umycie kostki kolo domu raz w roku

 

ma to byc myjka nisko budżetowa

po przeszukaniu allegro znalazłem takie propozycje

 

http://karcher.strefamare...-k-3-80-md.html

 

http://allegro.pl/myjka-k...4537466445.html

 

skłaniałbym sie do takiej

http://allegro.pl/myjka-c...4532712675.html

 

powiedzcie czy warto dopłacić i wziąść taką z dyszą vario

 

ewentualnie u mnie w catroramie jest black decker za 399 model 1700 tylko do niego chyba żadnych częsci nie idzie kupic i z tego co czytałem to pianownica tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.