Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Mało się przewija w tym wątku firma Kranzle. Model KRANZLE K 1132 nie wiem czemu nie widnieje na stronie oficjalnej http://mojekranzle.com/ może jakiś nowy model? Mam nadzieję że nie marketówka Neutral

 

Pytanie do profesjonalistów: co ten model jest wart,(bo na zdjęciach wygląda profesjonalnie i solidnie zrobiony czego już nie mogę powiedzieć o nilfisk i stihl) ile wytrzyma w warunkach domowych, czy jest serwis, łatwo dostepny osprzęt (pianownice itp) czy części zamienne są dostepne i w normalnych pieniądzach i jak ma się do nilfisk P 160.2-15 i Stihla RE 163 bo cena w cenie stihla a tylko 300zł więcej od nilfiska

 

Profesjonalna myjka zimnowodna z serii małych superpakietów. Jedno z najmniejszych urządzeń, posiada silnik wysokoobrotowy. Idealnie nadaje się do gospodarstw domowych, które szukają profesjonalnego sprzętu na długie lata, a także dla firm do mniejszych zadań. Nieduża, poręczna i wykonana z jak najlepszych materiałów.

Dane techniczne:

• zasilanie - 230 V

• moc przyłączowa - 12 A

• pobór mocy - 2,8 kW

• ciśnienie - 30-130 bar

• wydajność wody - 600 l/h

• liczba obrotów silnika - 2800 obr/min

• masa - 27 kg

Główne zalety:

• mosiężna pompa

• ceramiczne tłoki

• manometr ze stali nierdzewnej

• długa żywotność

• układ jezdny umożliwiający jazdę po schodach i nierównym podłożu

• kabel przyłączeniowy 5 m

• lanca ze stali szlachetnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pożyczyłem kilka myjek od znajomych i wg. mnie jeśli ktoś chce zraszacz do auta lub spłukiwaczkę piany to może sobie kupic coś co ma ciśnienie robocze poniżej 100bar (nie mylić z ciśnieniem MAX, które przeważnie jest podawane przez producentów/sprzedawców).

Jesli ktoś chce umyć auto za pomocą dobrej piany i szamponu a do tego auto jest nawoskowane to sensowność zakupu zaczyna się dopiero powyżej 100bar. Jednak i to nie zapewni nam, że uda nam się umyć auto bez tradycyjnego mycia poprzez machanie ręcznikiem z mikrofibry lub rękawicą. Jeśli jest to srebrne auto to mamy cień szansy, jednak w przypadku auta ciemnego a zwłaszcza czarnego: nie uniknione.

Początkwo zbierałem się do zakupu Nilfiska C120, ale przerazila mnie jego waga/gabaryty i teraz już wiem, że dla mnie to zdecydowanie zbyt słaby produkt z jego 85barami jako ciśnienie robocze.

Poniżej kilka tabliczek:

IMG_20140901_093707.jpg.f87f26f051942fa2412e7a9e13acbc9f.jpg

IMG_20140901_093923.jpg.9846b39c19f7ab0d2b4ccb954d720465.jpg

IMG_20140901_095252.jpg.ab5c319c74b9b8cdcc6bc8c86e8f6969.jpg

IMG_20140901_093353.jpg.1d7a449c08f21e8cca24a87bac6f2e49.jpg

IMG_20140901_093228.jpg.64dd954daf136ac2bb1d595741c47b2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, że z Chin? Większość produkcji to teraz Chiny lub przynajmniej części produkowane są przez nich a składane gdzieś indziej. Nie wiem skąd ta panika. Wszystko zależy od tego, kto stoi z bacikiem nad głową takiego chińczyka i czy polityka jakości firmy zezwala na sprzedawanie syfu. Są firmy, których fabryki są w Europie a produkują gorszy syf niż firmy, które od dawna mają fabryki w Azji.

Jak ktoś chce, może sobie zamówić w Azji miedź wysokiej jakości, plastiki spasowane dzięki precyzyjnym wyciskarkom itp. itd. ale może też zlecić produkcję syfu gdzieś w precyzyjnej Europie - i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myjki co dają 80-100 bar to jak ktoś już tu napisał to zraszacze, rewelacji nie ma.

Ja używam karchera o ile pamiętam hd895 (kilka lat temu kupiłem używany) i max daje 250bar. Ciśnienie można regulować więc jak dam tak 100 bar to co najwyżej kalosze można sobie wtedy umyć ....

Przy pełnej mocy to film z brudu nie zostaje nawet na ciemnym lakierze, na jasnym jest ok. - poniżej 180-200bar raczej zawsze coś zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i mój B&D 1700 powiedział papa :/

Ostatnimi czasy bardzo głośno chodziła, dziś puściła dymek i już nie bangla.

Próbować coś z nią zrobić? Silnik naprawialny? Ewentualnie co najczęściej się psuje przy takich objawach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie mam B&D tylko jakiś szit produkowany dla Casto (Performance Power) ale miałem podobny problem, w pewnym momencie myjka zaczęła dziwnie pracować a po jakimś czasie poszedł dymek, oddałem myjkę do naprawy i facet powiedział, ze to był wirnik silnika (osobiście się na tym nie znam) w każdym razie wymienił go i kosztowało mnie to coś około 100 i myjka działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panie i Panowie, ciąg dalszy mojej walki z kompletowaniem akcesoriów do pielęgnacji samochodu. Który produkt jest bardziej godny uwagi? NILFISK C120 czy Lavor STM 160? A może Karcher K2/K3. Myjka ma służyć nie tyle do mycia samochodu od początku do końca, co do usuwania największych zabrudzeń przed myciem właściwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało się przewija w tym wątku firma Kranzle. Model KRANZLE K 1132 nie wiem czemu nie widnieje na stronie oficjalnej http://mojekranzle.com/ może jakiś nowy model? Mam nadzieję że nie marketówka Neutral

 

Pytanie do profesjonalistów: co ten model jest wart,(bo na zdjęciach wygląda profesjonalnie i solidnie zrobiony czego już nie mogę powiedzieć o nilfisk i stihl) ile wytrzyma w warunkach domowych, czy jest serwis, łatwo dostepny osprzęt (pianownice itp) czy części zamienne są dostepne i w normalnych pieniądzach i jak ma się do nilfisk P 160.2-15 i Stihla RE 163 bo cena w cenie stihla a tylko 300zł więcej od nilfiska

 

Profesjonalna myjka zimnowodna z serii małych superpakietów. Jedno z najmniejszych urządzeń, posiada silnik wysokoobrotowy. Idealnie nadaje się do gospodarstw domowych, które szukają profesjonalnego sprzętu na długie lata, a także dla firm do mniejszych zadań. Nieduża, poręczna i wykonana z jak najlepszych materiałów.

Dane techniczne:

• zasilanie - 230 V

• moc przyłączowa - 12 A

• pobór mocy - 2,8 kW

• ciśnienie - 30-130 bar

• wydajność wody - 600 l/h

• liczba obrotów silnika - 2800 obr/min

• masa - 27 kg

Główne zalety:

• mosiężna pompa

• ceramiczne tłoki

• manometr ze stali nierdzewnej

• długa żywotność

• układ jezdny umożliwiający jazdę po schodach i nierównym podłożu

• kabel przyłączeniowy 5 m

• lanca ze stali szlachetnej

 

 

Witaj,

Kranzle nie produkuje urządzeń marketowych. Obojętnie czy myjka za 2 tyś., czy 30 tyś.,

jakość wykonania jest zawsze na tym samym poziomie.

Jeśli włożysz w nią minimum dbałości(filtr wody, olej, przechowywanie zimą w dodatnich temperaturach) posłużyć może przez kilkanaście lat.

Po drodze może przytrafić się wymiana np. uszczelnień, oringów itp., ale są to części

zawsze zużywalne a ich wymiana jest prosta i niedroga.

Części, akcesoria, serwisy są dostępne w całej Polsce.

 

Bardzo dużym plusem Kranzle jest prostota obsługi. Pompy i osprzęt są na wierzchu,

więc np. wymiana oleju, przeczyszczenie zaworów itd., zajmuje bardzo niewiele czasu, jest banalne, a co najważniejsze nawet osoba bez doświadczenia , może to zrobić sama.

Więc oszczędność na ewentualnym serwisie , czy przeglądach są duże.

Oryginalne części czy akcesoria też nie są drogie w stosunku do jakości i ogólnie dostępne.

 

Przykład: Podstawowa kompletna lanca płaskostrumieniowa z dyszą nożową wykonana w całości ze stali szlachetnej i mosiądzu kosztuje koło 110 zł

W konkurencji kawałek ordynarnego plastiku może kosztować więcej.

 

W przypadku Kranzle najważniejsze jest zobaczyć maszyny "na żywo", bo one po prostu przekonują swoim wyglądem i parametrami pracy.

 

Ostatnia ważna rzecz: parametry maszyn Kranzle, czyli wydajność i ciśnienie, to wartości rzeczywiste, czyli 130 bar to prawdziwe 130 bar.

Przeważnie jest tak, że jest to więcej niż "podane" 150 bar w konkurencji.

 

Dzięki promocjom, Kranzle 1132 można na dzień dzisiejszy mieć za około 2190-zł i według mnie ciężko będzie znaleźć na rynku myjkę w takim wykonaniu za takie pieniądze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkr - chętnie podotykałbym Kranzle, ale w Bydgoszczy jakoś nie mogę namierzyć ... . Intryguje mnie też przepaść cenowa między 1132 a np. Profi 160. Rozumiem, że zajmujesz się sprzedażą myjek, tylko Kranzle czy coś więcej ? Jeśli masz możliwość zrobienia jakiejś sesji fotograficznej 1132 to chętnie zobaczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkr - chętnie podotykałbym Kranzle, ale w Bydgoszczy jakoś nie mogę namierzyć ... . Intryguje mnie też przepaść cenowa między 1132 a np. Profi 160. Rozumiem, że zajmujesz się sprzedażą myjek, tylko Kranzle czy coś więcej ? Jeśli masz możliwość zrobienia jakiejś sesji fotograficznej 1132 to chętnie zobaczę :)

 

rogo,

od kilku już lat tylko Kranzle :)

Ale jeśli znam tylko konkurencję, też bezinteresownie doradzę.

 

Jeśli chodzi o różnicę cenową pomiędzy 1132 a Profi 160 TST to:

-1132 jest teraz w promocji(regularnie cena powyżej 3 tys. brutto)

-Seria Profi/Quadro to już maszyny praktycznie przemysłowe do pracy ciągłej

-Mocniejszy silnik, większa pompa, zbiornik buforowy/odpowietrzający

-Dodatkowo zawór chemii do precyzyjnego dozowania(jeśli ktoś podaje chemię przez myjkę)

-Seria Profi TST to dodatkowo w standardzie: bęben + 15m wąż, system total-stop oraz lanca rotacyjna dirt-killer (mosiądz+ ceramika)

-I oczywiście inne parametry pracy- większy wydatek i ciśnienie

 

Jak widzisz różnic jednak jest sporo, wszystko w zależności od potrzeb.

 

Jeśli chodzi o foto, to w necie jest mnóstwo zdjęć , czy filmów do obejrzenia.

 

Mogę wrzucić katalog:

 

http://www.kraenzle.com/fileadmin/user_ ... _PL_lr.pdf

 

i aktualną promocję:

 

http://mojekranzle.com/uploads/docs/Akc ... d_2014.pdf

 

 

Jeśli będziesz zainteresowany w dalszym ciągu obejrzeniem Kranzle na żywo,

mogę podesłać namiary na firmę z Twojej okolicy.

Ale na priva, nie chcę uprawiać kryptoreklamy

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz w gadżecie jest test myjek ciśnieniowych jakas za 300, nifisk za 900 i ciepłowodna za 3600

 

dodam od siebie że mi po 2 latach z lavora na gorącą wodę zaczął cieknąć wężyk paliwa

będę musiał go albo wymienić albo poprawić mocowanie bo ropa ucieka ze zbiornika...

a tak w ogóle sprawuje się OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, ciąg dalszy mojej walki z kompletowaniem akcesoriów do pielęgnacji samochodu. Który produkt jest bardziej godny uwagi? NILFISK C120 czy Lavor STM 160? A może Karcher K2/K3. Myjka ma służyć nie tyle do mycia samochodu od początku do końca, co do usuwania największych zabrudzeń przed myciem właściwym.

 

z lavora moge Ci polecić vertigo 28, dobry stosunek jakośc /cena 500l/h wody i pompa mosiężna, łatwa dostepnosc części, sam takiej używam już dośc długo i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

zastanawiam się nad myjką Karcher HD 605 ?

 

będzie służyć nie tylko do ogarnięcia 6 samochodów (Audi Q3, A6, A4, A3 oraz Peugeot Bipper i Boxer)

ale również do mycia bruku (myślę dokupić T-racer 400), możliwe że i czyszczenia tynku domu ...

 

czy to dobry i rozsądny wybór?

 

w porównaniu do wersji K - myślałem nad K5, K6 lub K7 wersje HD to niebo a ziemia.

byłem dziś w centrum Karcher w Krakowie.

 

czekam na podpowiedzi oraz opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panie i Panowie, ciąg dalszy mojej walki z kompletowaniem akcesoriów do pielęgnacji samochodu. Który produkt jest bardziej godny uwagi? NILFISK C120 czy Lavor STM 160? A może Karcher K2/K3. Myjka ma służyć nie tyle do mycia samochodu od początku do końca, co do usuwania największych zabrudzeń przed myciem właściwym.

 

Z mojej strony mogę polecić myjki Nilfisk'a. Ja osobiście posiadam model C.125 i muszę przyznać,że użytkuję go z satysfakcją.

Jeżeli zależy Ci na wyższym ciśnieniu roboczym od tego,które deklaruje producent,możesz zaopatrzyć się w "turbo" duszę.

Uważam,że za Nilfiskiem przemawia solidna konstrukcji,a z tego co wiem to w już najtańszych modelach jest wyposażona w aluminiową pompę.Poza tym,była produkowana wersja z 5-cio letnią gwarancją,co nie jest bez znaczenia :)

Zastanów się,jak często będzie wykorzystywana myjka? jeżeli z dużą częstotliwością,to warto pomyśleć o serii półprofesjonalnej "posedion". Zaś myjki z serii "C" to urządzenia kompaktowe,które jak twierdził sprzedawca,służą do domowego użytkowania (20 min.ciągłej pracy i przerwa).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wszystkie ww myjki są podpinane pod sieć wodociągową, a myjki które same mogą sobie wodę podać ("zassać ją") tj np z beczki. Wiem że Karcher ma takie a inni producenci maja takie myjki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.