Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

paweeeel89**, odpinasz wode, wylaczasz myjke i wciskasz spust. Upuszcza szybkim strzałem cisnienie i tyle.

 

Serwisant Lavora też mi tak kiedyś powiedział. Ważne jest, żeby w pistolecie/wężu nie było ciśnienia, kiedy myjka nie jest używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co byście polecili za kwotę do 2500?

 

Zastanawiam się nad:

 

Karcher Xpert HD 7125 lub Karcher z serii 7, np 7.91

 

Ja bardziej jestem za serią HD, ale w sumie może nie warto :idea:

Jakieś doświadczenia, sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak to weź mego mxs720 za 900zł , a reszta na chemię ci zostanie.

Nawet "lancę pianującą" miałem za 70zł. Przy drugim użyciu poszła do śmietnika, (próbowałem dokończyć nią mycie, gdy przejściówka karcherowska rozleciała się w PA.) Zafundowałem sobie nawet przewód do przetytkania rur, ale przetkać tym to można jedynie zaparcia w d---e. To samo z zestawem do piaskowania (tego na szczęście nie kupiłem)

Do samochodu takie urządzenie jak znalazł. Ale za taką cenę (ja zapłaciłem 2400-2700zł nie pamiętam) oczekuje się więcej. Za 2500zł można już używkę niezłą kupić, która przyda się nie tylko do auta. Pocieszam się tym, że jest to urządzenie o wiele lepsze od marketowych wyrobów, które tu kupujecie, ale jeśli kupić nowe za taką kasę to nie polecam, i tak po umyciu zostanie film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupilem w Lidlu Parkside za 444zl, dotychczasowy karcherK5.20 odmowil dalszego mycia, a naprawa nieoplacalna. Przeczytalem duzo pozytywnych opinii na jej temat wiec kupilem, bo cena atrakcyjna ( porownujac z Karcherem)

Moja opinia: Wyglad fajny, materialy nie odbiegaja niczym od Karchera, w komplecie 2lance vario i rotacyjna oraz szczotka, i 0,5L detergentu.

Po podlaczeniu pierwsza proba:

cisnienie max. na lancy Vario slabsze (porownuje do poprzedniej myjki K5.20)

szczotka i pobieranie plynu z zbiornika , ok

PA nie testowalem bo inna koncowka

Ogolnie samochod umylem i do tego ta myjka sie nadaje, cudow nie ma, dupy nie urywa ale nie spodziewalem sie za te cene jest ok.

 

jednak pod koniec myciamyjka zaczela przerywac na lancy Vario, na rotacyjnej i na szczotce i bez niczego pompa dzialala.Zobacze jutro czy jakis przypadek czy jakis feler

IMG_2955.JPG.808c313ba0dcc3885cdd061c5d22c6e9.JPG

IMG_2954.JPG.0d6807a78a5bfc11045698daf6a84b4b.JPG

IMG_2953.JPG.07cc0fe45d03190cde4069de89ca8f4e.JPG

IMG_2952.JPG.c3555f329b13effa47ed12d7f3c4d51a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie jednoznacznie, z całą pewnością określić, która z myjek do 500zł ma największe ciśnienie robocze (to faktycznie wykorzystywane) ?

 

Tak samo jak wielu forumowiczów mam dylemat:

Parkside PHD150 vs B&D 1700 vs Nilfisk C.120 vs Lavor STM150

 

... i pewnie ten problem pozostanie na zawsze nie rozstrzygnięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie jednoznacznie, z całą pewnością określić, która z myjek do 500zł ma największe ciśnienie robocze (to faktycznie wykorzystywane) ?

 

Tak samo jak wielu forumowiczów mam dylemat:

Parkside PHD150 vs B&D 1700 vs Nilfisk C.120 vs Lavor STM150

 

... i pewnie ten problem pozostanie na zawsze nie rozstrzygnięty :)

 

mnie to bardziej interesuje, ktora z myjek jest w stanie sama zaciagnac wode z wiadra/baniaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda fajnie, cena też dobra, tylko parametry słabe - 330l/h i 110 bar

Nic zauważalnie lepszego w tej cenie się nie znajdzie. Nie zauważyłem np. różnicy pomiędzy myjką parkside 150 a karcherem z serii K5

Za to w cenie już była.

 

Do mycia auta taka myjka to takie wystarczająće minimum. Jak ktoś chce coś konkretnego to niestety ale trzeba wydać więcej. Dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem myjkę Black&Decker PW 1700 i mam pytanie czy wypadałoby kupić jakiś lepszy wąż do niej czy może być jakiś najtańszy?

 

Jeśli mówisz o wężu doprowadzającym wodę to podczas pracy nie ma to przecież żadnego znaczenia. Główna róznica jest w trwałości.

Sam musisz zdecydować na ile to dla Ciebie istotne. Jeszcze jedna kwestia - radziłbym Ci kupić wąż 5/8 zamiast 1/2

Przepływ wody jest znacznie lepszy a pasuje do złącz 1/2.

 

Sam mam wąż 1/2 i żałuję, że nie pomyślałem o zakupie 5/8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona BW1700 w Casto(dalej jest promo za 350zł) daje całkiem sympatycznie ale faktycznie wąż seryjny jest dość wkurzający, czy ktoś z was kupował np. na allegro dłuższy wąż do niej na allegro?

Jest on chociaż ciut lepszy i mniej się załamuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro kupisz i akcesoria i części zamienne.

Wąż przedłużający dokupowałem 8 metrów. Nie wyobrażam sobie pracy tą myjką na seryjnym wężu...

Boobal czy ten wąż który kupiłeś jest po prostu dłuższy czy też np. nie gnie się tak jak seryjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.