Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jakie macie doświadczenie z HoneyComb?

mam ich pady, czerwony, żółty i dokupiłem pomarańczowy. Rozmawiałem ze sprzedawca jednego ze sklepów z forum i z rozmowy wyszło ze Honey pomarańczowy i flexipads pro-wool są podobnie…agresywne tzn działają podobnie. 
a jakie Wy macie zdanie? Bo zastanawiam się czy dobrze zrobiłem kupując pomarańczowe zamiast woola…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nervus napisał:

Głównie to serie U używałem z honey. 
porownaj oba pady i sam zdecyduj co dla Ciebie lepsze

Żeby porównać pomarańczowego z woolem musiałbym mieć drugiego 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nervus

HoneyComb r-da pomarańczowa twarda. Tak jest opisany ten pad.

W ich skali to jest czerwona, żółta i dopiero pomarańczowa.

Rozmawiałem ze sklepem gdzie robilem zakupy i zrozumiałem że "moc" ma jak pro-woole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, janekbossko napisał:

@nervus

HoneyComb r-da pomarańczowa twarda. Tak jest opisany ten pad.

W ich skali to jest czerwona, żółta i dopiero pomarańczowa.

Rozmawiałem ze sklepem gdzie robilem zakupy i zrozumiałem że "moc" ma jak pro-woole

Może być. Seria r-da jest zamknięto komórkowa, seria U otwartokomorkowa. 
a flexipads z kolei ma miękka piankę, wiec może być porównywalnie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wkońcu dorobiłem sie pierwszej polerki (Roller 9mm) wiec szukam jakiś padów 125 i 75mm. Myśle nad ogarnieciu sobie padów do polerki - narazie raczej "liźnięcie" lakieru w celu odświerzenia lakieru przed położeniem wosku, niż zabawa w cięcie pod powłoke - jak i coś pod cleanera, w moim przypadku dodo juice lime prime. Lakiery raczej miekkie, bo w wiekszości japońskie (w tym jedno czarne uni) ale znajdzie sie też jakiś twardy niemiec

Z tego co widziałem głownie polecane sa NAT i ADBL - narazie myślałem nad zestawem ADBL'a: Czarny, One Step ,Zólty, i biały - Czarny raczej głownie pod cleaner (chyba że źle myśle) a resta pod polerke. padów 125mm planuje kupic po 3-4 sztuki, 75 podejrzewam że 2 chyba wystarcza na oblecenie auta (?)

Z jaką pastą to sparuje nie mam pojecia - widziałem ktoś polecał 3d one jako bardzo uniwersalna paste, ale nie wiem czy nie pójdę w 2-3 pasty o różnej mocy - tematu jeszcze nie zgłebiałem, wiec jestem otwarty na propozycje

I kwestia czyszczenia padów podczas pracy - dużo osob robi to kompresorem, ale kompresora nie mam i szybko miec nie będe v: Myślałem o jakims pad cleanerze, bo widze na allegro idzie dorwać coś za ~200zl - warto w takie coś inwestowac, czy są inne i/lub lepsze sposoby? I jak warto, to jakies specjalne specyfiki do ich czyszczenia są potrzebne, czy APC wystarczy? I też kwestia jak czesto takiego pada czyścić? Co pojedyńcze wypracowanie pasty, co element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav Dosłownie na WSZYSTKIE Twoje pytania masz odpowiedzi na forum. Serio, poczytaj, bo to temat rzeka,  a opinii i testów znajdziesz tu mnóstwo 🙂

P.S. dla mnie pady Adbl są słabe np.

Szukaj,  czytaj,  wyciągaj wnioski,  kupuj,  testuj, ucz się... 😄

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav

skoro chcesz kupić pad washera , to nie ma sensu kupować aż tyle padów. Kup sobie na początek po jednej sztuce danego rozmiaru. Zajedziesz je w trakcie nauki , a później kupisz sobie jakieś porządne pady np Lake Country. 

W Twoim zestawie brakuje futerka do cięcia , np Flexipads Pro Wool. 

Gąbkę białą i żółtą z ADBL bym odpuścił, wziął bym pomarańczową, czerowoną i czarną. 

Co do pasty , 3D One na początek jest jak najbardziej ok. Jeżeli Ci zabraknie cięcia lub wykończenia , to wtedy sobie dokupisz inne pasty.

Pada możesz czyścić co wypracowanie pasty , możesz również robić to rzadziej gdy np zauważysz spadek siły polerowania. Kwestia gustu. 

Do czyszczenia wystarczy dobre APC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask O, to dobrze wiedzieć z tymi padami - naczytałem sie że 1-2 padami auta sie nie zrobi, i żeby brać wiecej. No ale skoro wymycie go w pad washerze wystarczy żeby go "zresetowac" to bardzo fajnie. W takim razie wezme po 2 sztuki na zapas gdybym pada dał rade w czasie pracy dojechac

Co do futra to myślałem o nim, tylko narazie nie wiem zy chce sie w jakies mocniejsze cięcia bawić, ale sprawe przemyśle

Co do kolorów - rozumiem ze pomarańczowa to adbl one step, a czerwona soft polish?

Co do pasty to jak mówiłem - jeszcze temat będe zgłebiał, bardziej podałem orientacyjnie żeby to może jakoś ułatwiło sprawe w doborze padów, no ale tego 3d one będe rozważał bo widze często polecany

 

 

@penkus5 zaufaj mi że zanim zadam pytanie to staram sie zrobić jakis reaserch co i jak - ale jak dochodze do momentu, gdzie im wiecej czytam tym mniej wiem to wole sie zapytać żeby ktoś mnie na prostą naprowadził zamiast sie męczyć kolejne godziny i dojść co gdzie jak i dlaczego v: I tutaj idealny przyklad - ty piszesz ze adbl słabe, wczesniej inni pisali że adbl sie chociaz nie rozlatuje jak nat, a jeszcze inni ze przez X lat nigdy problemu z natem nie mieli - i teraz zgaduj kto ma racje v: No i kwestia kto jakie ma wymagania oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, Skav napisał(a):

ty piszesz ze adbl słabe, wczesniej inni pisali że adbl sie chociaz nie rozlatuje jak nat, a jeszcze inni ze przez X lat nigdy problemu z natem nie mieli - i teraz zgaduj kto ma racje v: No i kwestia kto jakie ma wymagania oczywiscie

Zgadza się. Ja NATy i ADBL wprost uwielbiam. Rewelacyjnie mi się nimi pracuje na moich lakierach.

Także odpowiedz jest jedna - kup, przetestuj - jak nie siądzie wrzucasz na giełdę KA 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować jeszcze padów Work Stuff Basic. Mi tam się nimi dobrze pracuje. 

Tego jest do wyboru do koloru 😍 

Ale jak twardszy lakier to zaopatrzył bym się w futerko, bo przy Rollerze dziewiątce to może Ci się długo zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, t.sienkiewicz91 said:

Możesz spróbować jeszcze padów Work Stuff Basic. Mi tam się nimi dobrze pracuje. 

Tego jest do wyboru do koloru 😍 

Ale jak twardszy lakier to zaopatrzył bym się w futerko, bo przy Rollerze dziewiątce to może Ci się długo zejść.

hm, w sumie z tego co widze w miare ciekawie wypadaja, troche je podświadomie chyba odrzuciłem, bo nigdy nie kojarzyłem żeby ktoś o nich coś pisał ale z tego co widze świeży produkt, wiec nic dziwnego v: Troche szkoda że najmniejsze pady to 80/90mm, no ale tutaj sie w adbl'a uzbroje pewnie w takim razie. Przemyśle temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav a co szukasz jeszcze mniejszych?

Akurat do polerki, której się dorobiłeś a mianowicie rollerek 9mm od ADeBeeLa pod talerz 75mm podejdą te 80/90mm, tak samo pady pod talerz 125mm będą miały średnicę 130/135mm. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t.sienkiewicz91 Dobra, w sumie teraz dopiero zauważyłem ze te mniejsze adble maja 100mm na powierzchni roboczej, myślałem ze bliżej 85mm są (nastepnym razem musze wymiary jednak w kilku źródłach sprawdzić v:) - no to w takim razie workstuff chyba lepiej mi podejedzie w takim razie wielkościa bo chciałem własnie jakiegoś mniejszego pada do zabawy przy trudniej dostepnych miejscach

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.