Skocz do zawartości

Bilt Hamber Auto Foam


saddam

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Michał126 napisał:

Ale Panowie, to jest 1:20 w PA... a większość pian jak robicie? 1:9? 1:10? Pewnie coś takiego. A choćby ADBL Yeti w 1:10 pieni się super, tzn. robi mega śnieg - tylko co z tego, jak zaraz spływa (co niby jest działaniem zamierzonym przez producenta), więc zwłoka z jego spłukaniem też jest niewskazana. Zaraz pewnie dojdziemy do tego, że tylko Magifoam ma rację bytu..

Słuszne stwierdzenie, też lubię Yeti, ale to szybkie spływanie z karoserii jest co najmniej irytujące. Piana VP NSF jest fajna bo daje też super efekt śniegu i leży dłużej niż ADBL, ale z kolei jest słabsza jeżeli chodzi o ruszanie większego brudu.

 @rygryss po obejrzeniu filmiku miałem wrażenie że BH dość długo w tej formie siedział na lakierze, mógłbyś to porównać do ADBL i SG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kurde no tak patrze, zaglądam, oglądam i nie wiem co mam myśleć. Niby domywa fajnie wiec robi co ma robić ale te mleko mnie jakoś odrzuca (bardziej dla oka odpowiada mi piana)

jak bys kiedyś ja jeszcze używał to zobacz czy 1:10 tez mleko wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, rygryss napisał:

obejrzałem filmik bez przyśpieszenia i BH siedziało dokładnie 5min

No to w porządelu - jeżeli na aucie są jeszcze mokre resztki piany, a nie przysychające prześwity (nawet w temperaturze jak teraz), to jest moim zdaniem dobrze.

Jeszcze tego kupię zamiast Yetiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na DW jedna z lepszych pian. Domywa jak Magi z zapachem podobnie. Niestety, ale bitej śmietany z tego nie zrobicie - ma za zadanie zmyć brud, a nie wyglądać i pachnieć. Osobiście już wyrosłem z tych kolorowych, pachnących pian, które tak na prawdę nic nie robiły z brudem :good: Jak ktoś lubi coś co siedzi na lakierze dłużej + domywa to tylko Magi, jak efekty to SG/Yeti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nisensai, w przypadku większości pian rozróżnia się stężenie dla pianownic ręcznych i tych w typie PA - np. 1:30 dla ręcznej, 1:10 dla PA. Chyba dla tej można zastosować podobne proporcje, skoro wiadomo, że dla pianownic ręcznych dobre jest 4%, czy się mylę? ;) Co do różnicy 4:100 vs. 4:96 - 4:100 to 4,17%. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 nie do końca. W PA roztwór z butelki dodatkowo jest rozcieńczany przez wodę pobieraną przez myjkę. BH zaleca roztwór docelowy 4%. Uzyskanie takiego stężenia w ręcznym opryskiwaczy to proscizna, ale w PA trzeba zobaczyć ile wody pobierze dodatkowo myjka przy opróżnianiu butelki z roztworem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy ta piana występuje w mniejszych pojemnościach niż 5l. Dostałem próbkę i zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Może wizualnie wypada słabizna, ale domywanie na wysokim poziomie. Yeti i White Bear wypadły przy niej słabiutko. I chyba porzucę dotychczasowe piany przymykając oko na aspekty wizualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$ występuje tylko w 5 i 25-litrowych baniakach (info na stronie producenta). Lecz jeśli Ci podpasowała, to na pianę nie jest to jakaś mega ilość. Takie produkty przy regularnym stosowaniu stosunkowo szybko schodzą. Zawsze możesz połowę wystawić na giełdzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Jak by kogoś interesowało robiłem oprysk z BH - 50ml na litr wody ciepłej. Działa równie dobrze jak SGC w tym samym stężeniu.

Co ciekawe po BH nie mam kropek czy zacieków jak po SGC. Mimo, że zawsze bardzo dobrze wymyję myjką.

Ciekawe czy w opcji dotykowej rękawicą i piana, BH by zjadł wosk ? Sprawdzał ktoś taką możliwość,

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SylPio napisał:

Już dawno stosuje BH jako oprysk. Świetnie się spisuje. Na DW już dawno widziałem test BH... Fajny materiał na temat tego produktu.

A próbowałeś zobaczyć czy w opcji oprysk piana i pomoc rękawicą czy usuwa zjada wosk ? Bo jak skończę SGC to już chyba tylko będę używał BH.

Z PA piana może nie jest za piękna tylko mleko - ale domywanie super.

Aczkolwiek w weekend przetestuję coś co może i BH zdetronizować u mnie 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Generalnie jest to moja ulubiona piana na obecną chwilę, jeżeli chodzi o efektywność. Jak ktoś szuka zapachowej i bitej śmietany to nie jest dla niego. Tylko ta piana została stworzona by domywać, a nie robić zdjęcia na fejsbuki. Zresztą każdy produkt Bilt Hambera jest udany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.