Skocz do zawartości

Bilt Hamber Auto Foam


saddam

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dobrze zrobił, przecież detergent z pianownicy też jest rozcieńczany przez wodę pobieraną przez myjkę i w ten sposób oblicza się 4% panel ratio. Na detailigworld też ludzie stosują takie rozcieńczenia, a nawet większe i jest okej. Nawet w pierwszej recenzji na detailingworld jest podane, że autor w PA musi użyć prawie dwukrotnie większego stężenia niż użył @Marcin89 i nic mu się nie stało. Nie wiem na czym to polega, że tutaj wszyscy dokładnie przeliczają rozcieńczenie w opryskiwaczach i pianownicach ręcznych, a z kolei do PA prawie wszyscy dają 1:9, nie ważne jaka myjka i jaka pianownica. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dobrze zrobił, przecież detergent z pianownicy też jest rozcieńczany przez wodę pobieraną przez myjkę i w ten sposób oblicza się 4% panel ratio. Na detailigworld też ludzie stosują takie rozcieńczenia, a nawet większe i jest okej. Nawet w pierwszej recenzji na detailingworld jest podane, że autor w PA musi użyć prawie dwukrotnie większego stężenia niż użył @Marcin89 i nic mu się nie stało. Nie wiem na czym to polega, że tutaj wszyscy dokładnie przeliczają rozcieńczenie w opryskiwaczach i pianownicach ręcznych, a z kolei do PA prawie wszyscy dają 1:9, nie ważne jaka myjka i jaka pianownica. 

Możesz przybliżyć w jaki sposób otrzymać 4% roztwór z 440ml jednej substancji i 560ml drugiej? Przecież to się kupy nie trzyma. Rozumiem, że na dw piszą w ten sposób, ale ja osobiście w życiu bym się nie odważył na takie użycie (pomijam kwestię opłacalności).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins  jeżeli masz pianownice do myjki to wlej sobie do niej litr wody, czyli napelnij ja cała, weź wiadro najlepiej takie z podzialka i sprawdź ile rzeczywiście wylewasz wody, żeby wypryskac ten litr. Możesz być zaskoczony wynikiem. W pianownicy ręcznej nie masz dodatkowego rozcienczania. W przypadku pianownic do myjek rozcienczasz dodatkowo ciecz woda z myjki.

@Strus stosowales może takie stężenie kiedyś? Wydaje mi się, że nic tej piany przy tym stężeniu to siekiera. Z drugiej strony przy ręcznych pianownicach każdy prawie stosuje 4% roztwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins Jak się podepnie pianownicę, to nie leci sam detergent z pianownicy, tylko zawartość pianownicy plus woda. Średnio na opróżnienie litrowej pianownicy do zera wychodzi ten litr pianownicy, plus około 10 litrów wody. To akurat zależy od myjki i pianownicy - czasem jest to 9 litrów, czasem 12.  Więc przy najbardziej zaokrąglonych obliczeniach w tym przypadku wychodzi, że powinno się dać ponad 400ml autofoama, żeby uzyskać 4% PIR z 11 litrów roztworu. Liczy się roztwór lecący z dyszy na lakier, nie ten w butelce. 

@Marcin89 Wyżej jest pokazana relacja Strusia przy tym stężeniu z opryskiwacza, więc moim zdaniem masz odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po auto foam zrobiła się kupa.... dałem stężenie 2,8%, czyli do PA wlałem 280 ml. Pianownica rozciencza 1l w 11 litrach wody. Według instrukcji i tego co stosujecie dajecie roztwór 4%. Mój był słabszy, a spowodował wyplowienie plastików i uszczelek.... Na plastikach był 1 roczny dlux, który już nie kropelkowal tak bardzo, ale efekt przyciemniania był. A uszczelki nie były wyplowiale. Nie wiem co się stało.  

Wrzuć zdjęcia. Używam tej piany dosyć długo, roztwór roboczy od 1 do 4% - nigdy nic takiego mnie nie spotkało.

Pierwszy raz jej używałeś? Uzywales na chłodne czy nagrzane miejsca? Ile trzymałeś na lakierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę. Może bh ściągnął/doczyścił plastiki? chociaż w <3% to bym się nie spodziewał zdejmowania dressingów. Może przyschnął? Może spróbuj je wymyć wodą. Może spróbuj je polecieć apc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.08.2019 o 10:36, Marcin89 napisał:

U mnie po auto foam zrobiła się kupa.... dałem stężenie 2,8%, czyli do PA wlałem 280 ml. Pianownica rozciencza 1l w 11 litrach wody. Według instrukcji i tego co stosujecie dajecie roztwór 4%. Mój był słabszy, a spowodował wyplowienie plastików i uszczelek.... Na plastikach był 1 roczny dlux, który już nie kropelkowal tak bardzo, ale efekt przyciemniania był. A uszczelki nie były wyplowiale. Nie wiem co się stało.  

Czy mógłbyś wrzucić zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 13:46, ghost napisał:

Bilt Hamber okazał się najlepszą pianą w teście Forensic.

Wygrał z legendarną AB Magifoam pod kątem siły domywania, zapobiegania korozji i bezpieczeństwa. 

Z tym, że obydwie to dosyć mocne zasady. Badali może czy te piany podjadają woski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tryhp3 napisał:

Z tym, że obydwie to dosyć mocne zasady. Badali może czy te piany podjadają woski?

Koncentrat nikogo nie obchodzi, a w poprawnym roztworze nie są mocne.

Nawet zwykła woda degraduje wosk i skały w minimalnym stopniu. W przypadku BH i Magi nie ma co panikować, można używać z LSP. Jedynie pamiętać by nie robić w słońcu i nie dopuścić do wyschnięcia na lakierze.

 

Nie sądzę, że jesteś w stanie zmierzyć, że z powodu tych pian trwałość wosku będzie np 64 zamiast 68 dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, asaledr napisał:
Właśnie też się zastanawiam, ale skoro nie mają naturalnego ph to jakoś nie chce mi się wierzyć że nawet leciutko nie podgryzają wosku.

Mam nową porcję wiedzy po pogadance z chemikami z ProElite więc napiszę co mi poukładali w głowie (choć po rozmowie wiem tylko tyle, że wiem mniej niż sądziłem) 🙂

PH i jego neutralność odnosi się głównie do ludzkiej skory i ciała. Jeśli jest delikatny - produkt - dla człowieka to woskowi tez nie zrobi krzywdy raczej (upraszczając). To ze produkt ma ph 4 czy 10 nie oznacza koniecznie ze nie może być obojętny dla wosku, ale lepiej żeby nie prysnęło w oko czy nie używać bez rękawiczek.

Także jest taki sweet spot który mimo wysokiego ph może oznaczać ze nie degraduje on w nadmiernym stopniu wosku, zależy jeszcze jakiego. I jaki skład produktu. Bo to ze coś jest dodane żeby zbić ph może i tak w środku mieć składnik negatywnie wpływający na wosk. Samo mycie rękawicą także degraduje wosk bo go ściera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że BH zaleca się na forach mniej więcej 1:1.

Zdaje się MAGI 1:9 wystarcza. 

Gdzie zaleca sie docelowy roztwor na poziomie 1:1?

To co wlewasz do pianiwnicy jest jeszcze rozcienczone przez wode z myjki kierowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tryhp3 no z tego wątku wynika, że stosuje się roztwór 4%, tak jak @Birkhof napisał, roztwór jest jeszcze rozcieńczany prze myjkę

 

Cytat z detailingworld

So what do we need to do?
1. Fill your snow foam bottle with exactly 1L of water. Measure this as it must be exact.
2. Connect your foam lance up and make sure the foam nozzle is turned to full foam output (Usually all the way to -).
3. Grab a large container, I used my 20L wash bucket and spray the foam lance into the bucket until the 1L bottle is empty. Add a little food dye to the water within the bottle if your struggling to see the water level.
4. Measure the total amount of water contained within the bucket. I done this by scooping the water out in my measuring beakers.
5. Once you have your total volume (mines is 12.76L), simply multiply this figure by 0.04. This tells you how much auto-foam needs to be used to achieve the 4% PIR.
By doing the above calculation I ended up with a figure of 510ml. I need to use 510ml of auto-foam to 490ml water in my 1L snow foam bottle to achieve the 4% PIR. 510ml of auto-foam was added to the foam bottle using my measuring beakers for an exact measurement.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co praktycznie daje 1:1 jeśli chodzi zawartość pianownicy 🙂

 

Przyznam że nie korzystam z takich pianownic ale przy takim stężeniu to ta piana nie ma racji bytu. 100zł na 10 myć. W oprysku 100ml na 2 litry wody co daje 50 myć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peciu Chodzi mi o roztwór który wlewamy do butelki. 

Czy roztwór "I need to use 510ml of auto-foam to 490ml water in my 1L" to nie jest w przybliżeniu 1:1? Piję do testu @CarlosBlack który podlinkowałem wyżej. Gdzie porównuje BH 1:1 z AB 1:9. Który roztwór będzie bardziej zasadowy? To chyba widać od razu... Wiec test pian z Forensic gdzie wynikało, że BH jest bardziej opłacalne i mniej korozyjne jest raczej naciągany. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, tryhp3 napisał:

Z tym, że obydwie to dosyć mocne zasady. Badali może czy te piany podjadają woski?

 

2 godziny temu, tryhp3 napisał:

Tylko, że BH zaleca się na forach mniej więcej 1:1.

Zdaje się MAGI 1:9 wystarcza. 

nawet nie będę wdawał się w dyskusję co ludzie wypisują ma forach, łącznie z pomysłami żeby polerować światła pastą do zębów.

 

Patrzysz na zastosowanie produktu.

https://www.bilthamber.com/car-cleaning-and-degreasing/auto-foam

Cytat

 

How To Use

Use on a cool surface.

Dilute as required to obtain a PIR (panel impact ratio) of between 1:100 and 5:100.

 

Czyli producent podaje roztwór 1% do 4.8%.

 

Taki roztwór najłatwiej obliczyć dla pianownic ręcznych. Żeby obliczyć stężenie dla pianownic typu PA musisz znać przepływ wody i go uwzględnić.

Roztwór który idzie na LSP, czyli to o co na początku pytałeś, w butelce PA ma się nijak do roztworu substancji roboczej na lakierze, docelowe stężenie jest niższe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.