Skocz do zawartości

Bilt Hamber Auto Foam


saddam

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to nie wiem dlaczego ktos uważa ze ona źle pachnie - pachnie troche jak mydło jak dla mnie. Wg. Mnie smrodek czy zły zapach to troche przesadzona opinia. Smrodek to daje deiron ;)

BH to Imo bardzo skromna firma, która pozwala aby za nia mówiły jej produkty. Uważam ze sa o wiele bardziej dopracowane niz inne w tym samym bądź wyższym przedziale cenowym.

Ostatnio BH autobalm zabezpieczyłem poręcze na tarasie ze względu na właściwości antykorozyjne i to ze nadaje sie także na powierzchnie metalowe czy chromowe.

Do tego czasu przy myciu nadkol elementy zawieszenia zabezpieczalem pare razy produktem „renaissance wax”, którego używają w np. Muzeach broni białej, ale zamienię go na BH.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rygryss napisał:

tym razem dwóch konkretnych wyjadaczy

 

U ciebie nie ma zimy ? Kiedy ty to ogarniasz. No o BH złego słowa nie powiem - jestem z niej bardzo zadowolony, szkoda że nie ma w litrowych opakowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.02.2019 o 21:13, rygryss napisał:

czy oprysk, czy pianownica jest zajefajna, ale śmierdzi okrutnie.

Zapach to jej jedyny minus. Muszę potestować. Ja na wiosnę czy przy dodaniu trochę adbla będzie pachnieć fajniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OK to pytania do praktyków. Jak z podjadaniem? Bezpieczna? Będę ładował w pianownicę ręczną. zakładam 80ml na 2l. Czy na mycie czystego auta tj tydzień, sam film/kurz lub mała traska w deszczu, jest sens zmniejszać stężenie? Pod kątem delikatności.

 

Teraz pytam 🙂 a piana już zamówiona, w drodze.

 

edit: pierwsze użycie i bomba właśnie zdetronizował moich dotychczasowych faworytów. 2.5l wody. 100ml piany. Pianownica ręczna. Jeśli czymś miałem być zdziwiony to jego wolnym spływaniem - siedział długo, jak spływał to zostawał film. Domywanie super. Nie zaburza hydro. Mycie ręczne = praktycznie czysta woda i prawie zero na dole wiadra. Zapach jak dla mnie.. neutralny. Kolor typu ludwik wzbudza wątpliwości 🙂 Na aucie obecnie trwałe syntetyki. Jakie jest wasze doświadczenie z BH na naturalnych woskach? Lato idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A ktos mial wczesniej taki problem ze po tej pianie tafla kompletna? Wczoraj zrobilem oprysk oplukalem umylem szamponem geyon bath a woda stoi jak zla.. ktos zna problem ze slabym wyplukiwaniem ? Dodam ze na 2 litry wlalem 80 ml produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

U mnie po auto foam zrobiła się kupa.... dałem stężenie 2,8%, czyli do PA wlałem 280 ml. Pianownica rozciencza 1l w 11 litrach wody. Według instrukcji i tego co stosujecie dajecie roztwór 4%. Mój był słabszy, a spowodował wyplowienie plastików i uszczelek.... Na plastikach był 1 roczny dlux, który już nie kropelkowal tak bardzo, ale efekt przyciemniania był. A uszczelki nie były wyplowiale. Nie wiem co się stało.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson  jeżeli w ręcznej pianownicy stosuje się 40- 50 ml bilt hambera w 1l wody to mamy stężenie 4- 5% roztworu. Czytałem na detailing world, że ta pianę używa się w pianownicy PA, jak i ręcznej stosując roztwór 4%. W przypadku ręcznych pianownic obliczenie roztworu jest proste. W przypadku PA wlalem 1l wody do PA i obliczylem ile w rzeczywistości litrów wody wychodzi. Wyszło mi 11 litrów wody. 4% stężenie w tym wypadku to 440 ml hambera i 560 ml wody.  Ja wlalem 280 ml, dlatego ze obawialem sie dac wyzsza dawke. Zuzylem pol roztworu z PA. Takie informacje znalazłem. Teraz już sam nie wiem czy coś źle zrozumiałem. To w takim razie jakie stosujesz stężenie do PA tej piany? Jaka dawka jest bezpieczna? Nawet na Youtube są filmiki, gdzie ludzie stosują taka dawkę w pianownicy PA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson  jeżeli w ręcznej pianownicy stosuje się 40- 50 ml bilt hambera w 1l wody to mamy stężenie 4- 5% roztworu. Czytałem na detailing world, że ta pianę używa się w pianownicy PA, jak i ręcznej stosując roztwór 4%. W przypadku ręcznych pianownic obliczenie roztworu jest proste. W przypadku PA wlalem 1l wody do PA i obliczylem ile w rzeczywistości litrów wody wychodzi. Wyszło mi 11 litrów wody. 4% stężenie w tym wypadku to 440 ml hambera i 560 ml wody.  Ja wlalem 280 ml, dlatego ze obawialem sie dac wyzsza dawke. Zuzylem pol roztworu z PA. Takie informacje znalazłem. Teraz już sam nie wiem czy coś źle zrozumiałem. To w takim razie jakie stosujesz stężenie do PA tej piany? Jaka dawka jest bezpieczna? Nawet na Youtube są filmiki, gdzie ludzie stosują taka dawkę w pianownicy PA. 

Czyli zrobiłeś praktycznie 1:1 - nic dziwnego, że efekt jest jaki jest. Matematyka do nadrobienia :) oby plastiki dało się jakoś odratować...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.