Skocz do zawartości

Czyszczenie osadu na szybach


xman

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam coś takiego w Lagunie II na wszystkich szybach oprócz tylnej w klapie. Czy usunę to tak samo tym preperatem ?? http://sklep.motogo.pl/pl/p/Autoglym-Ca ... 325ml/1358

 

Mam tricolora którą stroną to stosować ??

 

20160511_115007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

640671 Jeśli masz w domu jakaś pastę polerską to możesz tym spróbować na początku.

Dokładnie. Jeżeli masz jakiś cutting to lepiej od niego zacznij. CGP nie jest jakimś mocarzem.

Na koniec sprawdź sobie czy na pewno usunąłeś to tj. strzał z atomizera wodą, przetarcie MF i jeżeli na szybie nie zostają chwilę po przetarciu żadne plamki to znaczy, że jest czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

640671 Jeśli masz w domu jakaś pastę polerską to możesz tym spróbować na początku.

Dokładnie. Jeżeli masz jakiś cutting to lepiej od niego zacznij. CGP nie jest jakimś mocarzem.

Na koniec sprawdź sobie czy na pewno usunąłeś to tj. strzał z atomizera wodą, przetarcie MF i jeżeli na szybie nie zostają chwilę po przetarciu żadne plamki to znaczy, że jest czysto.

Mam tylko black hole. Nic innego nie mam.

 

Wytaptane z ElDżi GieCzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziurki po kamieniach ag sobie nie poradzi. Wejdzie w nie, i zamiast dziurek będą białe kropi które bardziej denerwują a niżeli same dziurki. Tu już tylko wymiana szyby.

 

Może źle wytłumaczyłem, a ciężko to będzie na zdjęciach pokazać. Nie chodziło mi o typowe dziury. Jak patrzysz na szybę z zewnątrz lub wewnątrz nic nie zauważysz. Widać to tylko pod słońce. Po prostu szyba ma setki kropeczek takich naprawdę mikro.

 

1) Pytanie czy jest jakiś środek, gdzie ręcznie jestem w stanie coś z tym zrobić? AG CGP ma właściwości ścierne?

2) Czy szyba ma jakąś warstwę zewnętrzną (ochornną), którą ewentualnie podczas polerowania ręcznego/maszynowego się zdziera? czy jest w całej grubości jednakowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego w Lagunie II na wszystkich szybach oprócz tylnej w klapie. Czy usunę to tak samo tym preperatem ?? http://sklep.motogo.pl/pl/p/Autoglym-Ca ... 325ml/1358

 

Mam tricolora którą stroną to stosować ??

 

Tempo powinno dać radę. Ja to Fareclą 3G dotarłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mam coś takiego w Lagunie II na wszystkich szybach oprócz tylnej w klapie. Czy usunę to tak samo tym preperatem ?? http://sklep.motogo.pl/pl/p/Autoglym-Ca ... 325ml/1358

 

Mam tricolora którą stroną to stosować ??

 

Tempo powinno dać radę. Ja to Fareclą 3G dotarłem.

 

Tempo sobie nie daje z tym rady, całkowicie sobie z tym nie daje rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Mam problem z szyba przednia. Gdy szyba paruje pojawiaja sie straszne smugi. Poczatkowo myslalem, ze to jakies zacieki od wew. teraz nie jestem juz pewien czy to mozliwie zeby od wew powstalo tak wiele zaciekow. Sonax i inne plyny sobie nie radza. Probowalem czyscic o wew i od zew. Efekt zerowy... jakies pomysly i sugestie? Waszym zdaniem to zabrudzejia od zew? Dodam, ze czyszczac od wew. jest wrazenie doczyszczyczenia lecz po chwili smuga pojawia sie ponownie. Zalaczam zdjecia. Czy konieczna bedzie jakas polerka? czytalem o tlenku ceru. Czy mozna probowac polerowac te szybe recznie? Chyba, ze macie sugestie co to i jak to usunac . Chyba jednak sprawa dotyczy wnetrza. Mam tez teorie, ze to jakies smugi miedzy warstwami szyb. Czy az takie smugi mogby powstac w wyjiku zawilgocenia rozszczeljlnienia szyby, a raczej rozwarstwienia ?Qo6vlM.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myłeś samochodu ostatnio gdzieś gdzie była twarda woda ? Bo mi to wygląda jak osad kamienia ... Najtańszym sposobem będzie użycie środka o nazwie CLIN który powinieneś mieć w łazience :) Jakiś czas temu myłem samochód i powstało coś podobnego jak u Ciebie i pozbyłem się tego Clinem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyscilem to octem, ktory powinienem mieć właściwości odkamieniajace i nic... pozatym taki zaciek z kamienia powinien miec moim zadaniem chropowata powierzchnie i raczej nie znikac przy wyrównaniu temp w zaparowanym aucie. Tutaj ciezko ogarnac czy jest to z wew czy od zew... sprobuje benzyny ekstrakcyjnej. Jezeli to nic nie da. Przetestuje i clin dla spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.