Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Mam problem z PA

 

Karcher K5 , piana SG, pianownica PA

 

900ml wody, 100 piany, zawór dokrecony max w prawo i leci mleko......

 

Co może być z nią nie tak?

Ciepla woda byla ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowałem Autobrite Megifoam. Wszystkim wątpiącym czy warto dopłacić do tej piany - odpowiadam WARTO. To jak "siedzi" na aucie, jak domywa, jak nie zasycha to jest inna liga.

Jestem tego samego zdania

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzuj zawór ;)

 

Regulacja zaworem nic nie pomaga

 

Zawsze dolewam ciepłej wody

 

Dzisiaj rozkręciłem PA

 

Sitko czyste ale w połowie jest pęknięte, to może być przez to?

 

Czy te sitka do wymiany są jednego typu czy jakieś różne opcje?

 

Lepsza piana leci mi z oryginalnej, zwykłej pianownicy Karcher niż PA. Ale do bitej śmietany to dalekooooo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy to tylko mycie wstępne od którego się dużo nie wymaga.Yeti tu też robi super robotę a 1/2 ceny zostaje w kieszeni.

Chyba że ktoś kończy mycie na pianowaniu, co dla mnie jest nie zgodne ze sztuką autodetalingu i zlatuje fuszerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzuj zawór ;)

 

Regulacja zaworem nic nie pomaga

 

Zawsze dolewam ciepłej wody

 

Dzisiaj rozkręciłem PA

 

Sitko czyste ale w połowie jest pęknięte, to może być przez to?

 

Czy te sitka do wymiany są jednego typu czy jakieś różne opcje?

 

Lepsza piana leci mi z oryginalnej, zwykłej pianownicy Karcher niż PA. Ale do bitej śmietany to dalekooooo.....

Nie chcę Ci ściemniać, bo nie miałem takiego problemu. Raz jakoś mi zastrajkowała, to lekko odkręciłem to górne pokrętło i pianowała jak złoto. Potem to wypłukałem bez rozkręcania, z powrotem skręciłem na full i było dobrze. Może coś się przyblokowało, bo wcześniej używałem domieszki Tenzi Trucka żeby wyjałowić lakier.

 

Za to zmierzyłem się z tym w ręcznej Epoce i okazało się, że... po prostu krzywo włożyłem filce. Nie miało co pianować, no i leciało mleko. :)

 

Póki co proponuję żebyś to po prostu złożył wszystko dokładnie, bo może się okazać, że coś właśnie było źle włożone i tutaj przyczyna takiego stanu rzeczy. Z tym sitkiem też może być, ale niech się wypowiedzą mądrzejsi.

 

Nie przesadzajmy to tylko mycie wstępne od którego się dużo nie wymaga.Yeti tu też robi super robotę a 1/2 ceny zostaje w kieszeni.

Chyba że ktoś kończy mycie na pianowaniu, co dla mnie jest nie zgodne ze sztuką autodetalingu i zlatuje fuszerką.

Też tak uważam. Po Yeti nie chcę już innej piany. Efekty są całkowicie wystarczające, dla wosku jest zupełnie obojętna. A zapach Polynesian Forest... :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]zawisza[/ref], jak dla mnie trochę bardziej słodki jest Cherry IceCream i lżejszy dla nosa. Ostatnio kupiłem właśnie Yeti o tym zapachu i byłem zachwycony, wcześniej miałem polinezyjski las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Cherry icecream bardzo przyjemny zapach Yeti.Porównywałem z Polinesian i Chemical berry i ten najfajniejszy.Co ciekawe przy wąchaniu z butelki średnio są wyczuwalne ale przy pianowaniu super pachną zwłaszcza wspomniany Cherry Ice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lubi sąsiadkę, a drugi sąsiadki matkę. ;) Dla mnie jest tak, zarówno pod względem mocy zapachu (subiektywnej), jak i mojego w nim umiłowania:

 

1. Polynesian Forest

2. Tropical Night

3. Jelly Bean

4. Cherry Icecream

5. Chemical Berry

 

A mam wszystkie, używam zamiennie, to coś tam wiem. :D Polynesian, mam wrażenie, ale podkreślam: może to wynikać z mojego wyczulenia na niego - utrzymuje się nawet po spłukaniu auta i myciu szamponem, kiedy pozostaje gdzieś tam we wnękach. Uprzyjemnia to pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam dokupić pianownicę od Techkar oraz jakąś pianę aktywną, jaką polecacie ale w tej niższej klasie cenowej? Przeczytałem ostatnich kilkadziesiąt stron ale raczej zależy mi na poleceniu czegoś tańszego ale również żebym się nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Fanatyk19[/ref], określ się najpierw czy szukasz neutralnej dla LSP czy czegoś mocniejszego. Tanie neutrale można zawsze proponować standardowo:

- SG Fruit

- ADBL Yeti

- i od siebie zawsze dodaje GS White Bear, jeżeli nie przeszkadza CI rzadsza piana, bo domywa według mnie lepiej niż powyżsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Fanatyk19[/ref], jak nie wiesz, to chyba Twoje auta? Masz je czymś zabezpieczone czy nie?

 

Tak jak kolega wyżej pisze, ręką i tak trzeba pomachać jak ma być czysto, a jeżeli "żaden detaling" Cie nie interesuje to chyba nie to forum. Kup sobie Tenzi Trucka albo Dimera i będziesz miał względnie czysto po pianie, a z czasem i uszczelki/plastiki wybielone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to i tak mają (lub zdają się mieć) oczekiwania co do piany takie, że najlepiej jakby jeszcze korektę robiła. Ja z jednej strony mycia bez piany sobie nie wyobrażam, ale z drugiej skądś się ten syf w wiadrze do płukania bierze, więc nie można przeceniać jej wagi... Co do Tenziego Trucka - jest killerem dla wosków, ale nie pieni się jakoś super, stąd jako prewash z pianownicy nie jest najlepszy. Ja już mam taki patent, że mieszam Trucka z normalną, neutralną pianą i wtedy jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zbiornika butelki do pianownicy PA czy ktoś widział w sklepach na forum? Na allegro jest jeden sklep to jest to samo co dostałem z głowica czy jakiś zamiennik. Chyba że ktoś widział taka z poszialka to już w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.