Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

[ref]wobbjack[/ref], Tylko że ona jest bardzo delikatna i mocno zabrudzonego auta nie domyje w takim stopniu jak wielokrotnie polecane SG czy ADBL. Jak już kupować coś z Valet Pro to wersję Advanced lub Snow Foam Combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]bartek15461[/ref], w PA jest jeszcze możliwość ustawienia napowietrzenia piany kluczem można dokręcić /odkręcić. Tym się bawiłem trochę i dużo ingeruje w piane, bo raz mi nic nie leciało, potem mleko i taka piana satysfakcjonująca - chyba, ze u Ciebie jest problem między dyszą PA, a przepływem wody w myjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]bartek15461[/ref], Kolego napisz jaką masz pianę, jakie robisz stężenia i jak masz ustawioną pianownicę, bo jak na razie to widzę ze to jest już któryś z kolei post w którym na coś narzekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja mam K5 + Pianownica techkar czyli zamiennik PA (w działaniu to samo)

 

piana + ciepła woda pokretło prawie ze na maxa na minus i mam śnieg

 

zależy jaka masz piane bo np mam tez Unique Athena i tam jest mleko jak bys nie rozrabiał.

 

Dodane po 3 minutach 24 sekundach:

[ref=#ff3366]bartek15461[/ref], Kolego napisz jaką masz pianę, jakie robisz stężenia i jak masz ustawioną pianownicę,
pisał wczesniej ze piana SG pokretło na maksa w prawo i 100ml piany i 900 wody

 

[ref=#ff3366]bartek15461[/ref], a to uszkodzone sitko wymieniłeś? W ogóle czytałeś co wcześniej pisałem?
wymienił na nowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że jeszcze dodam od siebie - w obecnej chwili żeby uzyskać gęstą pianę muszę walić proporcje 1:7. Pianownica ma przebieg łącznie ok. 5l, sitko wygląda jak nowe, dysza raczej typowa 1.25. Chyba kupię na próbę K2 bo mam pod nosem w sklepie i jakąś małą Magi. I poszukam u znajomych większego Nilfiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak BiałyGti napisał:)

 

Piana dokładnie to SG Perfect Active , wczesniej miałem Valet Pro Advance i było to samo, myślałem ze ten typ tak ma ale po zmianie na SG , nadal to samo więc chyba jednak coś z PA. Sitko zmienione, karcher chodzi bez zarzutu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Mam ostatnio sporo pracy a nie lubię jeździć brudnym autem. Czerwony lakier niemetalizowany, wodny, w Skodzie. Chce zakupić pianownicę + pianę aktywną + myć tylko na bezdotyku (efekt aktualnie po bezdotykowaym myciu mnie zadowala).

 

Chciałbym zakupić mocną pianę aktywną. Na samochód albo co mycie jest coś nakładane bądź nie ma nic nałożonego więc może być to piana, która lubi zjadać wosk.

 

Natknąłem się na produkty firmy Nerta. Troche poczytałem na forum. Moje pytanie jest następujące:

 

Jaka piana aktywna będzie najmocniejsza przy jednoczesnym bezpieczeństwie dla lakieru, uszczelek, i czarnych polerowanych felg ?

 

Producent w/w piany aktywnej ma w swojej ofertcie również woski w formie piany aktywnej. Czy coś o podobnych/zbliżonych włąsciwościach istnieje oprócz produktów od Nerty?

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bezpieczeństwa Tenziego Trucka przy regularnym stosowaniu to bym taki pewien nie był. Lepiej nie próbować wymyślać koło na nowo, tylko stosować normalną pianę, a do zabezpieczenia bądź "zabezpieczenia" stosować szybkie woski w butelce z rozpylaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz są takie fikuśne butelki do pianownic?

Ja mam z Techkaru, wysłaną w czwartek rano, i też jest taka. Ale ma swoje plusy, da się wygodnie ręką trzymać.

 

Ale jeśli ktoś się zastanawia, to polecam brać PA, 100 razy lepsze od pianownicy karchera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
714371 Ale jeśli ktoś się zastanawia, to polecam brać PA, 100 razy lepsze od pianownicy karchera.

to jest po prostu bajka. Czuć jakość i solidność w ręku. Świeny produkt wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.