Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, xaviusz napisał:

Witam, kupiłem niedawno pianownice PA z aukcji od techcar'a. Wczoraj przy pierwszej próbie rozczarowanie i bezradność bo z pianownicy zamiast piany leci poprostu woda z płynem. Roztwór sporządziłem zgodnie z instrukcją czyli 200ml piany na litr ciepłej wody(później zwiększyłem stężenie lecz nic to nie dało), piana Valetpro neutral snow foam. Pokrętło czy to na max - czy + ten sam efekt. Myjka karcher k2 car. Proszę o jakieś rady/wskazówki co może być nie tak :(

Za słaba myjka kolego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gesiu_15 napisał:

Za słaba myjka kolego ;)

Czytałem temat trochę wstecz i pisali ludzie że k2 też daje w miarę fajną pianę dlatego zdecydowałem się kupić a tu  po prostu dramat :( piany zero. No nic chyba trzeba będzie odsprzedać pianownice i dalej pompować epoce :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, xaviusz napisał:

Czytałem temat trochę wstecz i pisali ludzie że k2 też daje w miarę fajną pianę dlatego zdecydowałem się kupić a tu  po prostu dramat :( piany zero. No nic chyba trzeba będzie odsprzedać pianownice i dalej pompować epoce :cry:

1:5 w PA to jest trochę za mocne stężenie. Ja pisałem o K2. Nie wiem jaką mam dyszę. Po prostu kupiłem pianownicę PA z adapterem do myjek Karcher serii K i działa. Natomiast zauważyłem, że robi się takie coś, o czym Ty pisałeś. Chociaż ostatnio znowu go użyłem i było wypas. Prawdopodobnie ma to związek z przepływem wody, być może też jakąś drobną usterką myjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2017 o 23:16, xaviusz napisał:

Czytałem temat trochę wstecz i pisali ludzie że k2 też daje w miarę fajną pianę dlatego zdecydowałem się kupić a tu  po prostu dramat :( piany zero. No nic chyba trzeba będzie odsprzedać pianownice i dalej pompować epoce :cry:

no w sumie tu na K2 spoko te piany :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanCogito7 napisał:

Panowie i Panie,

Co powiedzie na temat tej pianownicy? Warto?

http://www.pielegnowacauto.pl/marolex-axel-3000.html

mam co prawda od tygodnia ale sugerowałem się wypowiedziami innych userów, którzy polecali i ja polecam także. Piana idzie bardzo ładna a największy plus to pojemność i rzadsza potrzeba pompowania co chwila. Cenowo też wychodzi bardzo fajnie porównując go Glorii, która jest dużo mniejsza a niekoniecznie jest znacząco lepsza o ile w ogóle jest.

Myślę, że będziesz zadowolony - ja jestem.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam przerobionego Marolexa o pojemności 3l. Problem polega na tym, że pierwsze 2l znikają w zastraszającym tempie i leci mleko. Dopiero przy końcówce robi się piana i roztwór wolniej ubywa. Czy to normalne? Można temu zaradzić? Za duże ciśnienie na początku może powodować taki efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
21 minut temu, LICHU89 napisał:

Panowie szukam ręcznej pianownict tak do 100zl możecie coś sensownego polecić? I jaka kupić aktywną pianę co nie zmyje mi wosku z auta?

poczytaj a odpowiedz znajdziesz sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, LICHU89 napisał:

Jak z trwałością? Czy do 100zl kupię coś lepszego?

ja uzywam Techakara na myjke ale jak chcesz reczna to kazda jest bardzo podobna z wytrzymałoscia

 

a co do pian to tak jak pisali

ADBL Yeti  masz 5 chyba nut zapachowych

Good Stuff Snow Foam bardzo fajny zapach

Shiny Garage masz i biale i kolorowe

to sa takie najbardziej popularne z Naturalnym Ph co nie zmywają wosków  jak bys chcial cos lepszego to magifoam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam nilfiska c120 i pianownice od techkar . I taka sprawa , że leci mleko obracam na chwilkę pojemnik do góry nogami i leci ładna piana wtf ? 
Podbijam. Mam tą samą myjke i pianownice. Z tym, że u mnie zaczęło się tak dziać od ostatniego mycia. Wcześniej przeleciała z 10 myć i było super. Teraz jak dam na max pokrętło w prawo to leci mleko - nawet gorzej. Chyba, że obrócę pianownice tak jak napisał kolunio. Co ciekawe jak dam pokrętło trochę w lewo problem ustępuje, ale nie otrzymuje już tak gęstej piany.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Moja pianownica to pa.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnosnie zuzycia piany.

Uzywam zestawu :

Myjka lavor, nie pamietam modelu ale nie jest za duza.

Pianownica od Techkar

Piana SG fruit.

Rozrabiam okolo 150ml piany plus 800 ml wody cieplej.

Litr roztworu starcza ledwie na samochod kombi. Piana wychodzi ladna ale musze robic pokretlo calkiem na minus i pozniej lekko poluznic w lewo. Piana lezy okolo 5 minut. Nie jest najgorzej ale widzialem lepsze piany na tych pianownicach i pianach. Mysle ze to kwestia myjki. Czytalem tutaj ze mozna zmniejszyc przeplyw wody zeby bylo lepiej?

Piszecie ze 1 litr wystarcza na dwa-trzy auta, a dlaczego mi tak szybko schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dreamer42 napisał:

Mi SG fruit czy Yeti z PA Techkar na kombi wystarcza 700ml. Daje 80ml na 600ml bardzo ciepłej wody i jest mega piana. A myjka to tylko Parkside.

Dzis dzialalem z pokretlem i wyszlo mi troche mniej.

Jutro zobacze czy te 80ml max 100 na 600 albo 700 ml wystarczy na kombi.

Moze bedzie podobnie domywac wiec pi co lac 150 ml na jeden raz.

Panowie jeszcze jedno pytanie, ktore chyba nie padlo na ostatnich kilkudziesieciu stronach.

Jesli zdecyduje sie na piane bez neutralnego PH ktore wiadomo ze podjada wosk to mocno wplywa na QD?

Na moj chlopski rozum wychodzi ze moge umyc np Tenzi Truck i bez mycia na dwa wiadra za kazdym razem nalozyc np SG morning dew oczywiscie po wyszuszeniu?

Chodzi o odswiezenie lakieru po ciezkim tygodniu.

Czy to juz jest niezgodne ze sztuka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezgodnie :?
nawet po mocnej pianie jaką jest truck zawsze pozostanie nam coś na lakierze, jakieś drobne zabrudzenia. Przecierając samochód powstaną  zarysowania a całą sztuka jest żeby minimalizować ryzyko ich powstawania więc jakiej piany by sie nie użyło w następnej kolejności mycie na 2 wiadra i dopiero nakładanie czegokolwiek na lakier. Piana aktywna to tylko zmiękczenie większych zabrudzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie zamówiłem PA od techkar do karcherka K2. Mam aktywna piane od SG fruit neutral ph. Jakie stężenie dawać? 1:10? Zamówiłem też tenzi truck do szczurów przed aplikacja woskow itp. Jakie stężenie do PA polecacie tenziego?
Czy najlepiej połączyć obydwa porodukty w PA? Chodzi o przygotwanie pod wosk :)
Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.