Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma tą pianownice? "PROFESJONALNA PIANOWNICA TECHKAR ZBIORNIK 1l Parkside, Lavor nowy typ"

http://allegro.pl/pianownica-do-myjki-p ... f4bbd60ca8

 

Czym to się różni w stosunku do PA? poza brakiem napisu PA :)

Gdzieś wyczytałem, że jest to właściwie to samo, ale lepiej mieć potwierdzenie od użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czy ktoś ma tą pianownice? "PROFESJONALNA PIANOWNICA TECHKAR ZBIORNIK 1l Parkside, Lavor nowy typ"

http://allegro.pl/pianownica-do-myjki-p ... f4bbd60ca8

 

Czym to się różni w stosunku do PA? poza brakiem napisu PA :)

Gdzieś wyczytałem, że jest to właściwie to samo, ale lepiej mieć potwierdzenie od użytkowników.

 

Dołączam sie do pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Posiadam, pianownice od techkar-u, nie mam porównania do PA, ale pianę robi gęstą, nie spływa z samochodu :)
a jaka myjka uzyta doniej ?? Tez sie sklaniam do zakupu techkar badz P.A na filmach dodanych przec techkara nie ma miedzy nimyi zadnej różnicy a cena mniejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest dobrania odpowiedniej dyszy. 1.25 jest najmniejsza i dedykowana do wszystkich budżetowek. Tak zrozumiałem z wiadomości, jaką dostałem z Techkaru. Zamówiłem tą pianownice i porównam co będzie na myjkach idlowych phd 100 oraz phd 150.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magi lider jezeli chodzi o piany pod każdym względem.

Oprócz ceny.

Yeti w swojej klasie cenowej i wyzszej nie ma sobie równych.Połowę tańsza od Megi a myje spoko.

 

 

 

To lepszy yeti czy SG SNOW FRUIT FOAM?

Która daje lepsza pianę i lepiej domywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

710599 Yeti i sg to jest generalnie jeden pies.

 

Jeśli chodzi o domywanie to tak.

Jeśli chodzi o pianę, to SG jest o wiele lepsze. Daje ładny, gęsty śnieg. Yeti trochę mleko, szybciej spływa. Mam u siebie to i to i wolę stosować SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na PA skręconej prawie na full (ale nie całkiem), na Karcherze K5, mam przy Yetim ekstra bitą śmietanę. Domywa fajnie, ale nie tragiczny syf na niezabezpieczonym aucie, bo na to to niewiele pomaga.

 

Co do tych zasadowych pian, to to też nie jest takie stuprocentowe z tym domywaniem. Np. Tenzi Truck o wiele gorzej się pieni od typowej, regularnej piany neutralnej. Za to pozostawiają powierzchnię wolną od tłustych zanieczyszczeń, dlatego przy przygotowywaniu pod LSP są tak pożądane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia to Yeti o wiele lepiej domywa niż SG i wcale między nią a Megi nie ma takiej przepaści jak przy porównaniu ceny.Yeti po prostu robi swoją robotę jak trzeba przy czym nie musi super wyglądać i pachnieć za taką kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiałyGTi dzięki :good:

 

708831 Polecacie coś

ZACZĄĆ CZYTAĆ !!!

przepraszam ale na 300 stron tego tematu po wpisaniu "kranzle" nic konkretnego nie znalazłem, a zależało mi o opinii o piaskownicy pod daną myjkę.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy używał ktoś planownicy ST-73? Także nie mogę znaleźć nic na jej temat na forum??

wygląda tak

f1484c024eb4b3028e439bfd00ba

 

Ja posiadam także taką.

+ w stosunku do Pa łatwiej ustawić stopień spieniania( ustawiasz po prostu jeden z IV poziomów czarną rękojeścią)

- nie ma jak w Pa możliwości zmiany na mniejszy kąt lub punktowy strumień piany( przydatne przy kołach, nadkolach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

czy ktos używał piany "Unique Athena"

 

Mam Karchera K5 oraz pianownice Techakar oraz wyżej wymieniona piane rozrobiłem 1:4 tak jak radzi producent i wychodzi takie geste mleko ale do piany nie ma to porównania. Ktos cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Zrób roztwór z ciepłą wodą a pokrętło dozowania piany ustaw całkowicie na minus. Jak to nie pomoże to musisz próbować z innymi rozcienczeniami.

ok jutro bede kombinował z ciepla woda :) bo fakt na szybko dolałem zimnej :( moj błąd. Jutro bedzie tez yeti :) to będą testy pianownicy :D:D

 

co do samej pianownicy to miałem pokrętło na minus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Użyj takiej nawet bardziej niż cieplej bo woda z myjki i tak ją schlodzi. Jak się nie mylę to na samej lancy w myjce tez jest regulacja przepływu wody, może tam też trzeba zwiększyć przepływ.

Fakt lanca ma regulacje ale przeciez ją sciagam i zakladam pianownice wiec regulacji nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.