Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tą pianownicę MJJC, a wcześniej miałem ori pianownicę PA i z wyglądu różnią się tylko brakiem naklejki z napisem "PA made in Italy" i innym pojemnikiem na roztwór. Na tym pokrętle do zmiany szerokości strumienia są takie same oznaczenia jak na ori PA, ba nawet jest napis PA. Ogólnie to działanie w obu przypadkach jest takie same, ważne żeby dobrać odpowiednie przyłącze do pistoletu i odpowiednią dyszę do mocy myjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pianownice pa w techcarze już jakiś rok temu ale mam z nią małe problemy.

1. Piana wychodzi słaba i szybko spływa. Może moje K5 ma już słabe ciśnienie i trzeba wymienić dysze na mniejszą więc to sobie ogarnę.

2. Drugi problem jest większy. Kupiłem pa z mosiężnym złączem i za każdym razem mam problem żeby "zapiąć" ją do pistoletu. Wsuwa się z dużym oporem i przez to ciągłe siłowanie już zepsułem sobie butelkę. Wydaje mi się że w mosiężnej złączce jest oring uszczelniający i to on stawia taki opór. Jest on dosyć głęboko i trudno go dojrzeć czy wyjąć. Usuwać go nie chcę bo pewnie będzie ciekło ale użytkowanie pa w tej formie jest katorgą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, witajcie! :)

 

Przeglądałem już forum kilka razy, a i ja postanowiłem poprosić o wsparcie (mam nadzieję, że będę mógł się podobnym odwdzięczyć).

Otóż zestaw mam taki: karcher k7, pianownica PA. Mam już drugą pianę (pierwsza tenzi od Wery) SG Fruit Snow Foam. Testuję różne proporcję i prawie zawsze mleko. Im większe stężenie (np pół na pół) tym więcej mleka a mniej piany. Po drugie mimo podania ciepłej wody efekt słaby - nie domywa :/ Jakaś rada, bo jestem jak dziecko we mgle? Kupiłem jeszcze K2 Sambo ale nie testowałem (na necie widziałem zestaw z tym karcherem i pieniło)

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ... tak też zrobiłem (skręcone na - na maksa - jak tylko dodawałem trochę na + to już w ogóle woda leciała) i wtedy efekt był najlepszy, ale jednak daleko mu było do śniegu czy pianki do golenia ;) A tenzi to już w ogóle mleko, które spłynęło po niecałej minucie. Sobie myślę, że to też wpływa na jakość domywania samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ... tak też zrobiłem (skręcone na - na maksa - jak tylko dodawałem trochę na + to już w ogóle woda leciała) i wtedy efekt był najlepszy, ale jednak daleko mu było do śniegu czy pianki do golenia ;) A tenzi to już w ogóle mleko, które spłynęło po niecałej minucie. Sobie myślę, że to też wpływa na jakość domywania samochodu.

Spróbuj dolać mniej wody do piany w podajniku albo, co też ja robię, dla gęstszej piany dodać do podajnika większą kroplę szamponu dla dzieci (oczywiście większość ma neutralne ph) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest mocno brudne używam pianownicy do "podniesienia" i spłukania brudu. Potem i tak myje na dwa wiaderka. Pianownice Karchera nie sprawdziły się u mnie. Na chwilę obecną używam pianownic podłączanych do kompresora. Piany aktywne np. Valet PRO Ph Neutral Snow czy Auto Bright Magi Foam wymagają rozmieszania z wodą np 1:10. Paniownice Karchera, te tańsze, nie wiem, jak te droższe, leją wodę ile popadnie i piana zamiast się trzymać lakieru spływa po nim. W przypadku pianownicy do kompresora mamy gotowy roztwór jak który za pomocą dyszy, w postaci piany, rozprowadzamy po samochodzie. Taka pianownica Gloria, tylko bez konieczności ciągłego pompowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko ja mam pianownicę PA. Rozumiem, że osad na karoserii zostanie, ale u mnie zostaje brud (mimo dużego ciśnienia i ciepłej wody). Upatruję więc problem w pianie, która nie spełnia swojej roli. Kolega wyżej pisał, że mocniejszy roztwór. Kiedy robię mocniejszy efekt jest podobny, jak przy bardzo słabym. Pozostaje kwestia wyczajenia proporcji chyba oraz dobór odpowiedniej piany. Kupiłem SG Fruit Snow Foam, bo wiele osób polecało. Podobnie tenzi. Mimo dużego stężenia, ale bez efektu piany, piana słabo zadziałała. Wystarczyło potem lekko palcem dotknąć i ten brud schodził. A myłem intensywnie miejsce w miejsce. No i K7 daje duże ciśnienie. Więc coś jest nie teges ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o pianownice pa, ona ma regulację strumienia tylko lewo prawo czy też się wsuwa i wysuwa? Bo u mnie są strzalki które pokazują że da się kręcić na boki ale jest i strzałka która pokazuje ze powinno dać się wysuwać ale się nie da..

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie co polecacie jako zamiennik Glorii. Marolex, Kwazar czy moze Epoca? Potrzebuje coś kupić do luzowania brudu przed myciem na 2wiadra średniego kompaktowego auta poza domem + piździk żony (F Panda).

Z mojej strony mogę polecić włoską epoca tec, uzywam ją od półtora roku i nigdy nie mialem z nią problemów. Jestem bardzo zadowolony z zakupu

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Chciałem tylko dodać do tematu swoją opinię nt aktywnej piany. Mam myjkę Karcher K7, pianownicę PA i pianę Shiny Garage. Robię wszystko jak należy, a przynajmniej tak, jak pokazują szpece na YT. Po użyciu piany samochód jest tak samo brudny, jak przed. Ja już podziękuję, szkoda zachodu z wyciąganiem tego całego majdanu, rezygnuję z tych wynalazków, wracam do tradycyjnych metod. Szkoda tylko kasy, która na to poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orzelek

 

Zobacz sobie kanał tego gościa

https://www.youtube.com/user/alfierenadhie

masz tam testy piany, porównania i jak na dłoni widać tam, że auto "spianowane" jest jedynie odświeżone i nadal wymaga mycia. Nie ma cudów, brud trzeba fizycznie usunąć z lakieru myjąc na dwa wiadra, piana to jedynie ułatwia. ŻODNE auto z pokazanych przez "szpeców" nie jest czyste po pre-washu, żodyn nie twierdzi że jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.