Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dimer to do ciężarowych albo traktorów. Ja mam pytanie o regulacje +- co daje na minus a co na plus. Ilość wody z myjki czy pijany z pojemnika. Ja do mycia używam nerte adf co o niej sądzicie? Mam pytanie o wosk, czy pianownica można podać jakiś na mokro? Jaki polecacie

Na pande poszło mi 1/3 litrowego zbiornika mogę zostawić do następnego mycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

699724 Ja mam pytanie o regulacje +- co daje na minus a co na plus.

 

Podłącz pianownicę, odkręć butelkę, przyłóż palec do końcówki wężyka od pianownicy i włącz myjkę. Poczujesz jak powietrze wciąga Ci palec. Wtedy będziesz wiedział jak działa regulacja :)

 

Ja mam pytanie dotyczące piany. Odkopałem w garażu niegdyś popularną Valet Pro Orange Pre Wash. Dzisiaj postanowiłem przetestować i niestety w proporcjach 1:10 leci mocno rozwodniona. Bez rozcieńczania leci ,,bita śmietana". Czy to kwestia piany? Myjka to Nilfisk c120 a pianownica PA, Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]adriand0088[/ref], Wykluczylbym raczej to ze się przeterminowala. Domyślam się ze jest to obecny Citrus Pre-wash, który jest bardziej APC niż typowa piana jak chociażby Neutral Snow Foam czy Combo, stad tez takie efekty ze nie pieni się jak typowe piany aktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Tommy Lee[/ref], Dokładnie tak. Citrus to następca Orange. Na etykiecie opisany jest jako piana. Sposób użycia też. Chętnie wypróbowałbym jakąś typową pianę żeby wyeliminowac podejrzenie felernego sprzętu. Chociaż gdyby tak było to nie pieniłby tak dobrze koncentratu prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze inne APC w koncentracie zachowywalyby się podobnie. Ja tego Citrusa używałem zawsze w zwykłym opryskiwaczu ciśnieniowym, bo akurat nie zależało mi na tym żeby się pienilo. Jeśli chcesz wykluczyć wadliwa pianownice to następnym razem wlej do niej zwykłego szamponu samochodowego w jakimś tam niedużym rozcienczeniu. Niektóre szampony się do tego swietnie nadają mimo że producenci nie wspominają o tym w instrukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]adriand0088[/ref], Jeśli masz zamiar kupić tą kolorową pianę to dokładnie ją wypłukuj i uważaj na zakamarki. Na forum i na YT były jakiś czas temu informacje że kolorowa Magifoam potrafiła zostawić ślady na jasnych lakierach, a SG jest kilka półek niżej i jak to bywa z nowym produktem byłbym po prostu ostrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moja pianownica IDROBASE kupiona w Techkar zastrajkowała i nie podaje piany, ani nawet mleka.

Woda leci baaardzo małym strumieniem, jakby coś było zatkane. Podejrzewałem sitko, ale po wymianie na nowe nie poprawiło się.

Kolejna rzecz do sprawdzenia to dysza, zamówiłem już nową o średnicy 1.25, bo to koszt tylko 12 zł.

W weekend planuję rozkręcić pianownicę, sprawdzę stan starej dyszy i zdam relację jak teraz działa.

 

Widziałem że sporo osób na YouTube ma podobne problemy więc może się przyda tu dla potomnych.

 

-----------------------------------------------

UPDATE

 

Pianownica naprawiona, okazało się że stara dysza była poluzowana, wymieniłem ją jednak na nową dopasowaną do mojej myjki o średnicy 1,25.

Po wymianie działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka chciałem sie coś doradzić, zapytać, ale zanim zacznę chce sie pożalić ze zanim poczytałem kupiłem to plastikowe gowno udające pianownice od karchera ;) otóż widzę ze polecacie PA natomiast widzę ze jest jeszcze jakaś pianownica firmy MJJC za 75 zł na Alledrogo, posiada ktoś ja? Polecacie? Widzę ze są tez jakieś żółte która z nich jest najlepszym wyborem?? Nie chciałbym znów wyrzucać kasę w błoto wiec jeżeli jest jakiś fajny zamiennik to podrzućcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.