Skocz do zawartości

Odgrzybianie


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

odkopię trochę temat.

Chcę sprawdzić czy za 30 zł da sie skutecznie usunac smród i oczyścić parownik. W moim przypadku śmierdziało kilka minut po WYŁączeniu klimatyzacji, na wlączonej brak zapachu)

Chemia aplikowana na wyłączonym silniku i wyłączonych nawiewach.

Miejsce aplikacji - rurka od skroplin (w moim przypadku odkreceniu oslony kolo pedału gazu wystarczy aby podciągnac rurkę do wnętrza pojazdu. Parownik tuż przy rurce, nie pod schowkiem)

 

Na pierwszy ogien Atlas Clim (sklad mniej wiecej: srodki pow. czynne, węglowodory, srodek dezynfekujący.) Użyłem ok 1/3opakowania, odczekałem kilka godzin, aby pianka rozmoczyła trochę brud i powtórzyłem proces.

 

Potem znienawidzony Plak airclim (granat, skład w miarę dobry - kilka środków dezynfekujących więc nie tak źle, dla zainteresowanych przepiszę je)- ALE- dysza rozpylająca została usunieta i w jej miejsce została włozona ta od pianki z długą sondą. Jak wyżej, proces aplikacji dwukrotnie w odstepach, w rurke od skroplin.

Finalnie zostało mi obu srodków na jeszcze jedno użycie. Za jakis czas zdanm relację, czy smrod powróci. :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie,

aktualnie po włączeniu klimy czuć przez parę sekund lekki smrodek, później wszystko ok .

 

Co polecacie ze środków do użytku własnego ?

Wurth, Liqui moly cy TUNAP 181 dostępny na alle~ ?

Pytam o własne doświadczenia, nie info w necie :)

 

Kiedyś używałem Wurth'a ale czy coś z w/w nie będzie skuteczniejsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie załatwiłem sobie ten Ecolab Incidur.

Będę go aplikował przez strzykawkę i wężyk przez kanały dolotowe pod maską.

Znajomy robi tak od dawna tylko wiem, że jest to typowy wodnisty produkt i pytanie czy w niczym tam nie przeszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem generatora ozonu ( ozonatora ) przede wszystkim do klimatyzacji samochodowej a i mogło by się w domu przydać.

Zauważyłem że są urządzenia z rurkami które się umieszcza przez szybę w samochodzie i dużo jest urządzeń które całe się wstawia w samochodzie.

Co w takim razie polecacie, jakie urządzenie najlepiej zakupić żeby wykorzystać w samochodzie i w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam poczytać

https://intercars.com.pl/pliki/PLK/wiadomosci26_dodatek.pdf

z informacji tam dostępnych

• środek do dezynfekcji parowalników;

• pozostawia na powierzchni parowalnika warstwę, która hamuje powtórny rozwój mikroorganizmów

• ułatwia skraplanie się wody na powierzchni parowalnika, przez co skuteczniej się on samooczyszcza i ma większą moc chłodzącą;

tam są dwa środki Behr Hella (nie znalazłem w PL) i Liqui Moly

Moly oferuje serwisom środek do czyszczenia parowalników urządzeń klimatyzacyjnych i hamujący proces powtórnego zanieczyszczenia, o nazwie „Klima-Anlagen-Reiniger”, w opakowaniach o pojemności 5l.

Cena ok 200zł, jakby ktoś reflektował to można pomyśleć

są też 1l ale w cenie 80zł więc średnio się opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem CRC- skład OK (bodajże środki pow czynne + alko do dezynfekcji), u mnie nie pomogł, ale ja mam juz dłuższy czas ze smrodem.

od Siebie moge polecić srodek  Autoland Do Klimatyzacji i Nawiewów (Środek Biobójczy) 400 ml . Postac plynna- ale ma długą sondę. Preparat typowo do dezynfekcji na bazie alkoholo i kilku chlorków. Wsród chemii taniej dostepnej w marketach skład wyróżnia go na plus.

Obecnie kupiłem opryskiwacz ogrodowy, ciśnieniowy. Przerobiłem głowiczkę pod wezyki z sondami (po tylu srodkach mam chyba z 5 takich wezyków).

Do tego Voigt 410 med (skład bardzo konkretny- mycie + dezynfekcja)

 

Jesli smród powróci zaaplikuje Voigta. W końcu coś musi zadziałać.

PS. jesli aplikujecie srodki przez rurkę od skroplin polecam zaraz po zaaplikowaniu srodka włączyc na klilka sekund nawiew, aby srodek wszedl w głab parownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam sie panowie bawicie, w jakiejś pierdzielenie przez kratki jak ktoś chce raz i dobrze wyczyścić to dobiera się do parownika,( u mnie w mercedesie jest dobre dojście) odpala kompresor i pod ciśnieniem czyści się go czymś dobry u mnie ziomek używa tunapu. Efekty ? 6 lat nie nabijana klimatyzacja po odpaleniu klimy leciał dymek i następnie zapach grzyba. Po wyczyszczeniu parownika i odpaleniu klimy w celu dezynfekcji po dwóch miechach użytkowania jeszcze nic nie powróciło :) koszty ? 80zł to dajcie spokój nawet nie chciało by mi się samemu w to bawić
W azotowanie też nie wierzcie działa ale na 3 dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie ma dostepu parownika od filtra. Moj jest przy samej rurce od skroplin, zabudowany. Nie widzę go fizycznie. Przez kratki tez nie wale srodka, tlyko przez ta zakichaną rurkę.

druga sprawa nie mam ziomka z kompresorem i srodkiem Tunapu.

dam Ci nawet 2x 80 zł , tlyko niech mi ten ziomek zrobi. Sląsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, walerian11 napisał:

Aso hyundai nie czyści parownika.

jedno Aso z grupy VW odpisało, że wykonują taka usługę, ale Hyundaia nie znają, wiec cena i czas rośnie. Z tego co widzę, u mnie jedynie rurka od skroplin lub nawiert obudowy.

Znalazłem parę zakładów w Opolu które czyści, np ten Czyszczenie klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy środek to właśnie tunap, następnie wurth serwisowy i wszystkie ozonatory jak ja to nazywam odświeżacze chowają się przy tych środkach. Klima ma być umyta a nie odświezona. Ozonator syf zabije ale nie zmyje, później ten syf staje się pożywką dla grzyba. Tylko trzeba zapytać w jakiej formie mają tunap czy podają go pistoletem czy w sprayu bo ta pierwsza forma jest lepsza.


Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.