Skocz do zawartości

Odgrzybianie


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

Ozonowałem klime, ale też był pryskany parownik chemią a dalej mam tak, że po dłuższym nieużywaniu klimy, ponowne uruchomienie wiąże się z brzydkim zapachem. Co robić, jak żyć? Filtr pp zmieniany w wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powycieraj dokładnie plastikowe kanały w okolicach filtra kabinowego. Zaglądnij kamerką czy nie naleciały jakieś liście w okolice parownika. Sprawdź drożność odpływu wody z parownika. Wykręć i wyczyść samą dmuchawę. Spryskaj też wszystkie kratki nawiewów. Czym pryskałeś ten parownik? Polecam Incidur Spray aplikowany pistoletem do ropowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

W co się zaopatrzyć do profilaktyki i usunięcia lekkiego zapachu z nawiewów i po wyłączeniu klimatyzacji żeby nie przepłacać nie potrzebnie?

Myślałem nad LOCTITE HYGIENE SPRAY i Incidur Spray 1L, styknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W co się zaopatrzyć do profilaktyki i usunięcia lekkiego zapachu z nawiewów i po wyłączeniu klimatyzacji żeby nie przepłacać nie potrzebnie?

Myślałem nad LOCTITE HYGIENE SPRAY i Incidur Spray 1L, styknie?

 

LOCTITE HYGIENE SPRAY to bardzo dobry preparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem na serwisie klimatyzacji i mi zrobili 15 minut ozonowania ( nie wiem jak mocny to był generator ) i pomogło mi na tydzień.

Teraz znowu mi śmierdzi po włączeniu klimy. Filtr wymieniony, a stary był w opłakanym stanie. Dłuższe ozonowanie ,albo jakaś chemia może pomóc, czy lepiej od razu zabrać się za czyszczenie parownika? Jeszcze nie wiem jak się do niego dobrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kupiłem ozonator 7g i w 2 autach pomogło a w moim nie i tak się zastanawiam czy ściągać deskę czy próbować jakąś chemia. Dodam że w tamtym roku stosowałem wurth i minimalna różnica była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w swoim aucie klimatyzacji tylko sam nawiew. Czy te kanały nawiewowe też trzeba w jakiś sposób oczyszczać/odgrzybiać? Filtr przeciwpyłkowy wymieniany regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w swoim aucie klimatyzacji tylko sam nawiew. Czy te kanały nawiewowe też trzeba w jakiś sposób oczyszczać/odgrzybiać? Filtr przeciwpyłkowy wymieniany regularnie.

 

Życie toczy się również w kanałach, tapicerce, fotelach itd... oczywiście w autach z klimą najtrudniejsza walka i największa planeta życia to parownik, niemniej jednak warto czyścić wszystkie układy nawiewne w autach, również te bez klimatyzacji.

Kanały można czyścić chemicznie... aerozolami na bazie IPA w formie pianki czy płynu, "wysadzać" granaty, osobiście polecam ozonowanie bo jest znacznie skuteczniejsze i likwiduje zapachy, bakterie, grzybki w całym wnętrzu auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam ozonator + granat K2 Klima Fresh. Planuję zrobić czyszczonko. Czy wyjmować do ozonowania i granata filtr kabinowy?

Zrobić ozon + granat na starym filtrze czy wsadzić nowy i zrobić zabiegi czy wogóle bez filtra?

 

Bez filtra wykonuj te działania, ren K2 daje radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ozonator + granat K2 Klima Fresh. Planuję zrobić czyszczonko. Czy wyjmować do ozonowania i granata filtr kabinowy?

Zrobić ozon + granat na starym filtrze czy wsadzić nowy i zrobić zabiegi czy wogóle bez filtra?

 

Bez filtra wykonuj te działania, ren K2 daje radę?

 

Nie mam pojęcia. Gdzieś kupiłem przy okazji zakupów. Może nie warto go stosować tylko kupić tego Loctite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Panowie, czym warto wyczyścić klimę? Chodzi mi o chemie nie ozonowanie :o

W zeszłym roku w ASO VW w Tarnowskich Górach zleciłem mycie parownika pod ciśnieniem przy użyciu specjalnej maszyny. Za całą robotę, włącznie z dobiciem, zapłaciłem coś dwieście złotych z hakiem, ale efekt stuprocentowy. Wcześniej śmierdziało z klimy mimo regularnych wymian filtra, od wtedy jest bezzapachowa i można się zamrozić. ;) Samochód to New Beetle USA mojej mamy. Klima nie była ruszana od... 2009 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem pełen przegląd/serwis klimy . Czyszczenie parownika TuneUP + dobicie + ozonowanie i oczywiście nowa kabinówka z aktywnym węglem .

 

Wcześniej lubiało zaśmierdzieć przy rozruchu klimy , teraz jest bez wonnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Różnica temperatury - szczególnie na wejściu dopóty, dopóki organizm się nie przyzwyczai nie powinna być większa jak 2-3 st C.

Do tego dochodzi min raz w roku dokładne czyszczenie klimatyzacji, wszystkich kanałów i kanalików i nie powinno nic się złego dziać.

Polecam się jeszcze zapoznać z tym wpisem: http://nocar.pl/blog/jak-rozsadnie-uzyw ... ochodowej/

Masz tam trochę więcej informacji jak rozsądnie korzystać z klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.