Skocz do zawartości

Odgrzybianie


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jak zdejmę filtr przeciwpyłkowy to od razu mam wentylator i obawiam się, że jak zacznę na niego psykać wurthem to może się coś stać (zwarcie, zatarcie silniczka), a wejść sondą między łopatki wiatraka jest raczej niemożliwe :/

 

Ktoś ma podobnie i sobie z tym poradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie.

właśnie dziś odgrzybiałem i tak:

1. wymiana filtra - najlepiej węglowy

2. wypsikanie środkiem do czyszczenia - kanałów, wentylatora itp.

środek polecam CRC Airco Cleaner - do kupienia w InterCars

3. napełnianie i sprawdzenie klimatyzacji.

w Krakowie - tylko i wyłącznie AllHappy, ul. Macedońska 9 (oś. Wola Duchacka)

 

ogólnie do swoich samochodów - Skoda, Audi, VW, Toyota - to polecam zarejestrować się na forach klubowych dot. marek samochodów - często są instrukcje w PDF lub tematy ze zdjęciami co i jak zrobić ... 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzybianie piankami nie jest bezpieczne - zwłaszcza gdy piana dostanie się do silnika dmuchawy wentylatora lub silników serwomechanizmów w automatycznej klimatyzacji (te które sterują gdzie powietrze ma dmuchać szyba/nogi/rece)

 

Preparat Wurtha nie jest zły ale słyszałem że lubi zareagować z parownikiem (gdy kiepski stop). A wymiana to nic przyjemnego.

 

Jak do tej pory we wszystkich autach stosuję ultradźwięki + częsta zmiana filtra i jest OK.

 

Można także np. w trasie włączyć co jakiś czas grzanie na max i to też potrafi pomóc 'wygrzać' bakterie. Z cyklu nie zaszkodzi a może pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisowałem ostatnio auto w ASO i zleciłem odgrzybianie klimy, koszt ok 100zł.

ale przyznam, że jak zobaczyłem przez szybę jak gość robi to tylko ręcznie jakąś zwykłą pianką :shock::x

polećcie Koledzy jakieś dobre środki by zrobić sobie to samemu krok po kroku....

 

czego użyć? takiej pianki i jakiegoś rozpylacza? (widziałem cos takiego firmy plak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkiego rodzaju pianki wtłaczane w kanały się lepią po czym wszelki kurz w tych kanałach osiada i jest gorzej niż było nie mówiąc już o lepiących się samych kanałach. Jeśli już coś używać to preparaty typu granat np. Loctite lub do wtłaczania bezpośrednio na parownik itp poprzez rurkę odpływową klimy. Takie preparaty np. wurth mają sondę długości prawie 80 cm.

 

Jak wszelkie preparaty i ozonowanie nie pomagają to pozostaje mechaniczne oczyszczanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem ostatnio granatu firmy plak ale zapomniałem zamknąć obiegu powietrza. Mimo tego brzydkich zapachów z klimatyzacji póki co nie czuć ( minęły dwa tygodnie ). Pierwszym minusem jest pozostawiony zapach w aucie. Niby jest świeży ale kojarzy się z marketowymi środkami czystości. Drugi minus to zaplakowany dywanik na którym stała bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym minusem jest pozostawiony zapach w aucie.

 

niestety plak i większość innych pozostawia ten zapach na dość długo. Loctite czuć przez 1 dzień ale jest drogi i dobry

 

Drugi minus to zaplakowany dywanik na którym stała bomba.

 

Plak do klimy ogólnie jest szkodliwy i właśnie robi bałagan, albo są zachlapane dywaniki albo fotele, których czasem nie da się doczyść i jedna uwaga może uszkodzić skórzaną tapicerkę.

Loctite nie pozostawia po sobie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plaka to faktycznie zostawia straszny syf, a jeszcze jak zacznie krzywo lecieć i na szyby poleci to tylko dodatkowa praca. I mały update AutoVip Pro Tech z nano srebrem po miesiącu od zastosowania, dalej świeżość czuć z klimy i zero "śmierdzących skarpet" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem sobie "odgrzybianie" poprzez ten produkt K2 KLIMA DOKTOR. Niestety kokpit w Oplu Zafira B częściowo jest wykonany z takiej prasowanej tektury. Jest to materiał zapewne ekologiczny i nasiąkliwy. Więc nasiąknął tą pianką. Ma a raczej powinna mieć zapach cytrynowy. Lecz to po prostu śmierdzi. Zwłaszcza gdy jest gorący dzień to czuć ten ciężki zapach.

Jakie są opcje by wywabić ten zapach z tej tektury podszybia? Byłem na ozonowaniu i po nim zapaszek zniknął na tydzień i się pojawił z powrotem. Widocznie ta tektura oddaje ten smrodek cały czas.

Czym to potraktować by się pozbyć tego K2 smrodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z tymi bombami należy włączyć obieg zamknięty i uruchomić klimatyzację czy jednak jej nie uruchamiać :o . Szukam tego polecanego Forte ale nie można znaleźć, znalazłem za to LOCTITE HYGIENE SPRAY. Kiedy wymienić filtr kabinowy przed zastosowaniem Loctite czy po ? Auto w którym zastosuję to Passat B6 z climatronic.

Przeczytałem instrukcję zastosowania tego preparatu i zastanawiają mnie te punkty:

 

1. Sprawdzić czy klimatyzacja pracuje.

2. Ustawić klimatyzację w takim trybie aby nie chłodziła. Do tworzenia się grzybów i pleśni dochodzi w sytuacji, gdy klimatyzacja jest ciepła i w takim trybie najlepiej jest dokonywać odgrzybiania. Można przełączyć klimatyzację w tryb neutralny - bez chłodzenia i bez grzania.

3. Umieścić pojemnik z preparatem za tylnym fotelem pasażera na podłodze, przechylić oparcie przedniego fotela pasażera do przodu.

 

Czyli reasumując klima jednak powinna pracować w tym momencie :dontknow: . Ustawić temperaturę na ciepło gdy jest odpalona klimatyzacja i umieścić za fotelem pasażera ? Nie na podłodze z przodu od strony pasażera (pod schowkiem) jak przy tym produkcie

? Jak tak czytam to każdy robi inaczej :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszk, klimatyzacja ma być wyłączona, czytaj sprężarka ma nie chodzić. Włączasz po prostu dmuchawe i obieg zamknięty.

Loctite ustawiać najlepiej na środku za fotelem kierowcy lub pasażera. Ja stawiam dokładnie za nimi na środku jakby pomiędzy fotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszk, stawiając miedzy schowkiem a przednim fotelem zwiększasz ilość preparatu która dostaje się do obiegu wentylacji a dodatkowo mniej preparat może obkleić tapicerkę niż jak by stał za siedzeniem. Filtr trzeba wymontować przed zastosowaniem a po założyć nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Czy takie same zastosowanie jest przy Golfie IV ? Tam filtr kabinowy jest w podszybiu. Zakupiłem do Golfa budżet bombe Moje Auto CleanAir i po przeczytaniu wątku i różnych innych szczególnie o Plaku i zabrudzonym fotelu, tapicerce, podsufitce zastanawiam się czy to stosować :kox:

 

Zabiello wnioskuję, że lepiej ustawić jednak pod schowkiem tak jak na tym filmiku, tylko założyć osłonę od filtra po jego wymontowaniu ? Ten sam samochód co chcę zastosować

 

Justyna a co z temperaturą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.