Skocz do zawartości

Odgrzybianie


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

Justyna a co z temperaturą ?

 

temperatura pośrednia, mniej więcej pośrodku zakresu temperatur, u mnie jest pokrętło u Ciebie pewnie trzeba dokładnie ustawiać.

 

[ Dodano: 15 Lipiec 2014, 10:50 ]

laczego ma być wyłączono? każde ozonowanie, odgrzybianie robi się nie włączonej.

 

na większości preparatów jest napisane, że sprężarka ma nie chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odgrzybiłem klimę poprzez bezpośrednie spryskanie parownika. Dodatkowo poszło też w kratki nawiewów. Incidura zużyłem może z 250ml . Poźniej założyłem nowy filtr kabinowy. Myślę że taki sposób odgrzybiania okaże się skuteczny i tani jednocześnie. Za 1L incidura dałem 28.50 zł.

20140719_110720_s.jpg

20140719_113639_s.jpg

 

Nie spodziewałem się że incidur będzie ładnie pachniał. Zapach chemiczny (alkoholowy) ale świeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowalem Plak w piance do klimy i CRC Airco: plak- silny zapach przez 2-3 dni, bardziej maskuje dzialanie niz dziala, nie zauwazylem oslabniecia zapachu. Ponadto jest lepki i rzeczywiscie tworzy powierchnie gdzie moze zbierac sie kurz - jednak po pewnym czasie zachyba i juz nie klei sie.

Airco CRC - tez pianka, minus - przewod, mocno zwiniety i dosc krotki, utrudnial podawanie srodka w trudno dostepne miejsca. Jednakw odroznieniu od Plak - dziala. Zapach sie zmniejszyl, chociiaz dalej jest.

Filtr wymieniony. Mysle ze czas na incidura ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odgrzybianiu i do jak najdłuższego zachowania stanu po odgrzybianiu należy pamiętać aby odpływ skroplin był drożny...; W innym wypadku z czasem kałuża w aucie i szybko pojawiający się brzydki zapach. Drobiazg a z czasem warto sprawdzić jego drożność....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odgrzybianiu należy pamiętać aby odpływ skroplin był drożny.

I tu jest kolejny plus lania/psikania po parowniku. Po takim zabiegu pod autem (w miejscu ujścia odpływu) na kostce była widoczna plama. Więc odpływ drożny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdaj relację, jak jest po aplikacji Wurtha, bo jestem ciekaw. :)

Miałem robiony ostatnio pełny przegląd klimy + przetkanie odpływu pod auto, jednak średnio jestem zadowolony z odgrzybienia i pozostałego zapachu po dłużej zamkniętym aucie, i chętnie zaaplikował bym jeszcze sam sobie Wurth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kM3, Zaraz po zakupie auta po włączeniu klimy śmierdziało mi moczem. Wziąłem pierwszy lepszy granat z Plaka (pomyślałem, że nie mam nic do stracenia poza 14zł ;) ) i smród zniknął na ponad pół roku. Także do szybkich akcji polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.