Skocz do zawartości

Odgrzybianie


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

Bo się dobrze nie da bez porządnego wymycia ciśnieniem parownika i nie byle jakim środkiem.Takie czyszczenie jak w/g ciebie to jakbyś polał kibel domestosem i po chwili spłukał.A mechanika czyli szorowanie gdzie? Nie trzeba mieć wiedzy ani sprzętu z NASA żeby załapać że chodzi nie tylko o polanie czymś grzyba tylko zerwanie - usunięcie go.W przeciwnym razie za niedługo odrośnie i znowu go poczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W weekend robiłem Skodę Scala. Bez klimatyzacji było ok. Po włączeniu waliło jak ze stajni. Pierwsze podejście ozonowanie. Na drugi dzień już trochę lepiej ale smrodek wyczuwalny. Dobrałem się do parownika.Piana, potem Tunap i poszło. Myślałem że będzie kiepsko z dostępem jak zobaczyłem filtr za schowkiem a pod nim wiatrak. Coś czego nie lubię . Jednak dostęp do parownika zostawili, nie spitolili sprawy jak w japońcach bywa z podobnym układem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sezon na odgrzybianie można uznać za otwarty. Dziś robię moje auto a jutro żony. Jak przejechałem się ze znajomym Audi i przestało grzać, a zaczęło chłodzić zrozumiałem że już pora. Zaleciło nieźle.🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vujek

Orientujesz się może jaką metodą oczyszczają klimatyzację w serwisach VW?

Ostatni raz byłem na odgrzybianiu dobre dwa lata temu i do dziś w sumie nie czułem nieprzyjemnego zapachu.

Nie chce się bawić sam, wolałbym dać do serwisu VW tak jak ostatnio, pytanie czy jest sens 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od serwisu bo nie wszędzie tak samo. Niektóre Nawet tylko granatem we wnętrzu jadą tylko porządnym jak nie śmierdzi strasznie. Nie zdradzę jakim bo nie mam pewności, tylko przypuszczenia. Zdarzyło mi się też po nich poprawiać.

Jaka fura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vujek napisał:

Znam. Robiłem. Z resztą u mnie jest podobnie.

Ciężko się dostać do parownika, żeby wyczyścić manualnie?

Z tego co widziałem na YT to ludzie się przez odpięcie jednej z rurek dostają do parownika, a w ten sposób nie ma jak tego zrobić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to rozumie i piszę na temat. Mowa i ciśnieniowym myciu czyli mechanicznie pod ciśnieniem zrzucamy syf z parownika przy pomocy odpowiedniej do tego chemii.

Żadne ASO ci tego inaczej nie zrobi bo nikt nie będzie rozbierał całej konsoli aby wydłubać parownik, spuścić gaz itd. Mogą ci jedynie zaproponować wymianę parownika a to już nie małe pieniądze wydane z reguły niepotrzebnie.

Jak niby chcesz to ogarnąć Bizolem.?

Już pisałem wielokrotnie że to jakbyś polał kibel domestosem i tylko spłukał.Bedzie dobrze wyczyszczony, na pewno bez mechaniki nie. To jedynie profilaktyka jak nie jest zagrzybione mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to ustrojstwo ultradźwiękowe?

Zdecydowanie przereklamowane bo nie działa żadna mechanika. Efekt jak po dobrej pianie albo i gorszy, czyli krótkotrwały. W niektórych układach zadziała jak i pianą pod warunkiem że nie mocno zagrzybione.

Jeśli zaś chodzi o typową parownicę wodną to jeśli masz namacalny dostęp do parownika to możesz próbować tylko niezbędna po tym procedura suszenia i dodatkowo dobra chemia po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vujek napisał:

Chodzi ci o to ustrojstwo ultradźwiękowe?

Zdecydowanie przereklamowane bo nie działa żadna mechanika. Efekt jak po dobrej pianie albo i gorszy, czyli krótkotrwały. W niektórych układach zadziała jak i pianą pod warunkiem że nie mocno zagrzybione.

Jeśli zaś chodzi o typową parownicę wodną to jeśli masz namacalny dostęp do parownika to możesz próbować tylko niezbędna po tym procedura suszenia i dodatkowo dobra chemia po.

chodzilo mi o typowa parownice, mam ariete 4146. Dzieki za wskazowki, bede walczyl 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.