Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Macie możliwość porównania zymola hdc cz dj lp? Praca, look, trwałość, usuwanie & maskowanie. Kolega bardzo poleca pod kątem looku. Praca ręczna. hdc ma podobne właściwości ścierne? Jak z trwałością wosków na HDC? Planuję angelwaxa desirable na zmianę z DSW. Na zimę pewnie wymywanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede mną użycie pierwszego cleanera.

Prima Amigo na rotacji, gąbki Nat czerwone. Czy przy cleanerze też zmieniać gąbki jak przy korekcie? Czy przy cleanerze  też zostawiać lekki film - nie wypracowywać do końca? Po pracy maszynowej cleaner docierać puszystą fibrą i na to od razu wosk (po zrobieniu całego samochodu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie możliwość porównania zymola hdc cz dj lp? Praca, look, trwałość, usuwanie & maskowanie. Kolega bardzo poleca pod kątem looku. Praca ręczna. hdc ma podobne właściwości ścierne? Jak z trwałością wosków na HDC? Planuję angelwaxa desirable na zmianę z DSW. Na zimę pewnie wymywanko.

Hdc jest mocno oczyszczający chemicznie (na powtornie slabo malowanym elemencie kiedys nawet troche mi przycmil klarownosc lakieru) i wypełniający. Dodatkowo gruntuje pod woski zymola (specyficzne z naturalnych skladnikow). Najlepiej wosk zymola.
Do desirable polecam cleaner aw najlepiej maszynowo.
Jesli hdc czy djlp to bardziej uniwersalny jest dodo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fireball Ultimate Paintwork Cleaner - w opisie jest, że nadaje się na szyby ? Czy ściągnie NW do zera ? Czy mogę go nakładać, wypracować rękawicą czy raczej aplikator ?

Po osuszeniu kłaść wosk czy może profilaktycznie IPA przelecieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kilka osób ostatnio prosiło o info na temat Fireball Ultimate Paintwork Cleaner.
@Syrio
@paperson

Wczoraj pierwsza aplikacja i powiem wam krótko, produkt jest MEGA!

20190811_200200.jpg.a9eb8117eb4f6666ac8aee01a71d9a80.jpg

20190811_200259.jpg.17c1edd4a3669e6ef5820f3c4278ea5e.jpg

+ Sama aplikacja na mokry lakier bez żadnych problemów.  Używałem jak widać pada/kostki z MF.
+ Super przemyślane rozwiązanie z tym korkiem, gdzie dozujemy sobie produktu tyle ile potrzebujemy.
+ Zapach w żaden sposób nie drażniący, a nawet lekko pachnący (kwestia nosa xD)
+ Cenowo wg mnie bardzo rozsądnie skalkulowany (64.90 zł / 500 ml), zwłaszcza ze produkt jest bardzo wydajny co daje kolejnego plusa.
   Po całym obleceniu auta nawet bardzo nie zauważyłem zużycia w butelce.

++ No i najważniejsze robi nam idealną powierzchnię pod LSP.  Usuwa wszystko co mamy na lakierze. Totalna tafla z wyjałowioną powierzchnią i to czuć ewidentnie w dotyku.

Jeśli ktoś się zastanawia nad tego typu cleanerem to od siebie jak najbardziej polecam 💪👌
Na chwilę obecną mój lider! 🏆


dzięki @Domel za polecenie 😉 

W dniu 10.08.2019 o 21:27, V1RU$ napisał:

Fireball Ultimate Paintwork Cleaner - w opisie jest, że nadaje się na szyby ? Czy ściągnie NW do zera ? Czy mogę go nakładać, wypracować rękawicą czy raczej aplikator ?

 

Nie sprawdzałem na szybie, ale wydaje mi się ze spokojnie ściągnie całą NW.
Co do samej aplikacji to radziłbym aplikatorem MF z racji dokładniejszego wypracowania.

 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, Grzechu23 napisał:

z tym korkiem, gdzie dozujemy sobie produktu tyle ile

Ale to ten sam korek co ja pokazywalem czy oni juz dodaja w komplecie ? Pisalem do Fireball w tej sprawie ale nie wiem czy zaimplentowali 🙂

7 godzin temu, Grzechu23 napisał:

polecenie

Super, ze Tobie tez spasowal 🙂 ja polecam do niego wszelkie gabki “tricolor” 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 minut temu, drufi napisał:

@Domel Ten korek ze zdjęć @Grzechu23 był już od pierwszych butelek w PL (swoja kupowałem w 2016r).

No to u mnie byl inny, “dorabialem” z Alli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten cleaner od fireball usunie „lite” powłokę np moonlighta. 

Jak ten cleaner działa? Zapycha mocno pory lakieru i jest efekt tafli czy jest mocno chemiczny i rzeczywiście usuwa ale wymaga wymycia szamponem.

 

Ciekawe jak co zrobi z normalna powłoka typu uncr, chyba muszę kupić i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie może prozaiczne pytanie...

Taki cleaner Dodo juice po wypracowywaniu na lakierze, przed woskiem, jedynie polerujemy i na to wosk.

Jak wyglada sytuacja gdy powierzchnia powinna być jałowa?(przed takim Fusso) Wypracowujemy cleaner, zbieramy nadmiar/polerujemy a następnie wymywanym czysta IPA(czy może ipa 1:1 z woda? Jakiś wipe out? Zmywacz silikonowy?), a może odrazu po wyprącowaniu psikamy którymś z wyzej wymienionych „czyścików” (na lakier? Czy lepiej na microfibre?) i oczyszczamy powierzchnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko  przed Fusso napewno dobrze zrobi wymycie ipa lub dedykowanym produktem,ja to robie po zakonczeniu danego elementu,czy na lakier czy na microfibre to kto jak woli,jesli na mf to obficie jesli na lakier to wazne by nie chlapac wszędzie wokół 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko  przed Fusso napewno dobrze zrobi wymycie ipa lub dedykowanym produktem,ja to robie po zakonczeniu danego elementu,czy na lakier czy na microfibre to kto jak woli,jesli na mf to obficie jesli na lakier to wazne by nie chlapac wszędzie wokół 


Dzieki za odzew!

Widziałem Twoje posty w których pisałeś ze dobrze Ci leżał fusso. Mógł byś podpowiedzieć czym wymywales i ile razy?
Po takim elemencie oczyszczonym cleanerem docierałes go czy wypracowałes i wymywales?

Masz jakoś patent żeby nie wyszły mazy po fusso?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko  Fusso chyba kazdemu dobrze lezy 😉 ja wymywalem zwykla ipa po cleanerze psikam na dany element,wypracowuje aplikatorem mf i docieram szmatka mf,to taki moj patent ale wiem ze po prostu niektorzy po prostu psikaja obficie na szmatke,wypracowuja na elemencie i druga strona docieraja,z mazami problemu nigdy nie mialem wiec tematu nie zglebialem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.