Skocz do zawartości

Jaki wosk na zimę ?


Big

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja też z pytaniem o cleaner. Chcę kupić Gyeon Q2 Prep pod UNCra, ale mam też trzy auta do nawoskowania (zdecydowałem, że FK 1000p, żeby jednym produktem przelecieć też felgi). Prepa na pewno sporo mi zostanie z 500 ml, bo UNCra dostanie mały samochód. ;) Nada to się? Na chłopski rozum, odtłuszczać powinien po mistrzowsku, więc przypuszczam, że tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie jaki wosk najdłużej poleży w połączeniu z cleanerem Prima Amigo?

Moi kandydaci:

1)Harly Wax

2)Fusso 12 months

3)ArtDeShine ArtDeKotsos Obsidian

4)FINISH KARE 1000P

 

lub coś innego w podobnej półce cenowej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Cześć,

Czytam i czytam temat i wosk wybrany - 476;

Tylko chcę kupić cleaner carchem pre wax cleaner.

Mało informacji znalazłem na jego temat. Będzie ok pod colli?

Będzie dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wosk najdłużej poleży w połączeniu z cleanerem Prima Amigo?

Moi kandydaci:

1)Harly Wax

2)Fusso 12 months

3)ArtDeShine ArtDeKotsos Obsidian

4)FINISH KARE 1000P

 

lub coś innego w podobnej półce cenowej ...

 

Mam Fusso 12M i FK 100OP i długo leżą, ale raczej nie z tym cleanerem. DG Squeaky Clean,lub dedykowany cleaner do Fusso. :good: Albo po Prima Amigo zastosować Wipe Out Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. Planuję przed zimą przelecieć moje bmw woskiem. Wybór padł na colli 476. Mam tylko pytanie, planuję go umyć najpierw wiadomo porządna dekontaminacja itd irony prick broty glinka i mam pytanie co dalej. Do mycia mam szampon bathe+ i teraz jaka kolejność, bo chciałbym nałożyć ten wosk a później jeszcze zastosować wetcoat od gyeona, czy colli siądzie dobrze na bathe+ i czy zastosowanie pozniej wetcoata zwiększy w jakiś sposób ochronę? Zależy mi też na dużej hydrofobowości. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czym podbić look ? Pasta finishowa przeleciec ? Mam 205 megsa i bialy korek rupesa czy polecacie cos zakupić ?

 

Dodane po 2 minutach 48 sekundach:

Aha i mam jeszcze bsd czy mogę po myciu go stosować czy wtedy fusso będzie tracil właściwości ? Szkoda mi go wyrzucić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o tym up to piszą ze to cleaner wiec mogę go użyć i potem ipa plus umyć samochód i będzie wtedy wosk siedział ok ? Korektę zrobiłem niedawno wiec nie chodzi mi o przykrywanie rys tylko o glebie koloru , czy to o wiele skróci żywotność wosku ?

 

Dodane po 49 sekundach:

Wiem ze idzie zima i bardziej chodzi o trwalosc ale skoro mam produkt to czemu go nie wykorzystać zwłaszcza ze śniegu jeszcze nie ma :)

 

Dodane po 7 minutach 16 sekundach:

Napisal kolega ze jesli cleaner ścierny to podbije look wiec jesli przejade pasta finishowa ktora zbiera cos tam to tez look podbije prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner ipa wosk po co go byc jak juz go czyscisz porzadnie cleanerem i scierasz ipa? Bardziej tym myciem go ubrudzisz i tyle:-)

 

Co to podbicia jak nie masz zrobionej korekty to mocno scierny cleaner zjedzie czesc rys. Jesli masz zrobiona korekte to nada sue kazdy cleaner byle zrobic to porzadnie:-) potem ipa i wosk bedzie sie trzymal ladnie i look porzadny:-)

 

Dodane po 4 minutach 5 sekundach:

A jak chcesz jeszcze podbijac look to jakis glaze pod wosk, ale nie wiem czy ma to sens teraz na zime:-) jak juz to na wiosne sie dorwij i tyle:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i mam jeszcze bsd czy mogę po myciu go stosować czy wtedy fusso będzie tracil właściwości ? Szkoda mi go wyrzucić ...

Wyrzucić BSD? Lepszego QD pod względem kroplingu i jego trwałości chyba nie wymyślono. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pod Colli ten cleanerek- Auto Finesse Tough Prep Pre Sealant Cleaner,fajnie się pracuje a nakladalem recznie i efekt po nim zacny.Jak chcesz mam fotki.Poleciła mi go Justyna i się nie zawidlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo Matko a czego to aż takie drogie ? Szukam raczej na ten moment czegoś tańszego :) Jeżeli na wakcje pojadę za granicę to wtedy coś droższego mógłbym sprawić sobie :/ Na razie do szkoły chodzę ostatni rok i po tym coś będę działał :mrgreen: Dzięki za pomysł, będe miał go na uwadze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zastosowaniu Ipa nałożyłem Dodo Juice Supernatural Hybrid NANO, teraz po umyciu już dwukrotnie na to nałożyłem Colli 476 i jest dobrze, więcej mi nie potrzeba. Jak będzie ciepło to umyję i jeszcze raz nałożę colli. Chyba, że to już bez sensu jak uważacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że jaja sobie robicie. Tak mi poradził fachowiec u którego zakupiłem Dodo... Stwierdził, że po nałożeniu Dodo Juice Supernatural Hybrid NANO, można śmiało na niego nałożyć Colli i będzie ok. Nie odwrotnie. I tak zrobiłem, a tu szanowny pan moderator odpowiada żartem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

674771No widzę, że jaja sobie robicie.

No bo zacząłeś :D Trzecia warstwa Coli i to na powłokę, gdzie jedna warstwa spokojnie wystarcza na wyjałowiony lakier do dobrej ochrony. Nie wiem czy cokolwiek byś tym osiągnął...

 

674771Stwierdził, że po nałożeniu Dodo Juice Supernatural Hybrid NANO, można śmiało na niego nałożyć Colli i będzie ok.

No i bardzo dobrze Ci powiedział, ale jedna warstwa w zupełności by wystarczyła.

 

674771szanowny pan moderator odpowiada żartem

Sarkazm :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.