Skocz do zawartości

Jaki wosk na zimę ?


Big

Rekomendowane odpowiedzi

Menzera jest ok. Nie wiem jak trwałość bo leciałem nim motocykl na szybko przed wyjazdem na wakacje. Ale wytrzymał około 1500 km w tym z 200-300 w deszczu i jedno mycie na Słowacji na bezdotykowce bo po deszczu było na nim z pół centymetra piachu . Ostatnio myłem motocykl i coś tam kroplował jeszcze. Teraz pójdzie fk. Jest jeszcze wosk kocha s001 albo odpowiednik menzery taki zielony niby lekko ścierny ale przynajmniej busa odświeży . S001 właśnie na aucie testuje na zderzakach . Szybko się aplikuje i szybko schnie.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo trzyma wam wosk(fk,coli) na progach i dolnej części drzwi? Po nawoskowaniu zawsze mam problem z dolnymi częściami, np pada deszcz przez tydzien, potem umyje auto i dol wogule nie kropelkuje ani nie odpycha wody a reszta siedzie po 4miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawlowicz nie wiem jak u Ciebie ale u mnie Fusso na dole tez nie kropelkowal po myciu na myjce itp. ale dopiero po umyciu recznie wszystko wrocilo do normy i to po 2 miesiacach co u mnie rowna sie okolo 8kkm ;) byl po prostu przypchany na dole ale byl ;)

Ja na zime polecam wlasnie Fusso w tamtym roku po nalozeniu wosku najpierw w pazdzierniku i potem poprawka w grudniu do lutego przelezal spokojnie a kilometrow to ja robie bo miesiecznie kolo 4kkm wychodzi ;)

 

Wysłane z Siódmej Galaktyki S7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Sqza[/ref], troche nie w temacie wosku ale odnośnie twojego linku. Patrze na to i się zastanawiam bo ktoś daje porady dla chcących zadbać lepiej i bardziej niż typowy Janusz. A na zdjęciu gość szoruje szczotką po dachu... Nawet jak nie wiedziałem ze istnieje forum KA to miałem obiekcje co do mycia auta szczotką. Ja wiem, może ona jest super hiper turbo delikatna ale jednak ludzie patrzą i ktoś może sobie do serca wziąć za bardzo a potem będzie gadał, że ten cały detailing to gówno bo mył szmata albo szczotką ( jak pan w poradniku!!!) a i tak są rysy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Post nie na temat zimowy lecz wiosenny.

 

Mam zamiar robić polerkę na wiosnę 1-etapową + mleczko nabłyszczające oraz 3 warstwy wosku "Jadę w trasę do niemiec i tam też ponad 1kkm zrobię" więc bezpośrednio po polerowaniu chciałbym nałożyć maszyno K2 Ultra Wax "Kończy mi się to na jeden samochód wystarczy" to byla by pierwsza warstwa potem 2-ga warstwa to Collinite 476s. i po tygodniu 3-cia warstwa FInish Kare 1000p Hi-Temp "kończy mi się tester więc nie ma co już zostawiać" + QD Morning Dew. Czy takie zabezpieczenie dało by wytrzymać od Marca do Maja ?? :o Te 3 woski chciałbym własnie wykorzystać dlatego 3 warstwy róznych wosków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kładzie sie wosku na wosk. Próżna robota. Szczególnie collinite na zawoskowaną powierzchnie. Spłynie momentalnie i tak. SAM collinite połozony zgodnie ze sztuką ci wytrzyma od marca do maja nie trzeba kłaść kilku wosków na raz. O polerce to poczytaj bo chyba masz średnie pojęcie coś czuje, masz prawie 100 postów na tym forum i chcesz kłaść wosk K2 w puszce maszyną :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post nie na temat zimowy lecz wiosenny.

 

Mam zamiar robić polerkę na wiosnę 1-etapową + mleczko nabłyszczające oraz 3 warstwy wosku "Jadę w trasę do niemiec i tam też ponad 1kkm zrobię" więc bezpośrednio po polerowaniu chciałbym nałożyć maszyno K2 Ultra Wax "Kończy mi się to na jeden samochód wystarczy" to byla by pierwsza warstwa potem 2-ga warstwa to Collinite 476s. i po tygodniu 3-cia warstwa FInish Kare 1000p Hi-Temp "kończy mi się tester więc nie ma co już zostawiać" + QD Morning Dew. Czy takie zabezpieczenie dało by wytrzymać od Marca do Maja ?? :o Te 3 woski chciałbym własnie wykorzystać dlatego 3 warstwy róznych wosków :)

Połóż sobie Colli, dziewczynie FK, a kumplowi K2. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połóż sobie Colli, dziewczynie FK, a kumplowi K2. :)

 

Sobie mogę położyć colli :), Dziewczyny nie mam więc problem a kumplowi za darmo nie będe kłaść bo nawet za jedno czy dwa piwa nie chce mi się :)

Ale może FK położę Bratu i Ojcu a K2 Wujkowi - pomagał mi w listopadzie zrobić dach na garażu bo dekarzem jest, to mu odpłacę :):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wosk sie nie zepsuje tak szybko, po za tym FK sobie możesz zostawić do wosku felg na lato, pył potem schodzi bardzo łatwo. Po za tym jak masz collinite to po co chcesz kłaść K2 to nie rozumiem. ja mam z sześć różnych wosków to znaczy że mam kłaść jeden po drugim ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Z tego co wycztytałem żę albo Fusso Coat 12 do jasnych aut a ja mam czerwone albo COLLINITE 476

 

Wyczytałem jeszcze żę ten wosk jest dobry Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0 proszę o waszą opinię.

 

Proszę o pomoc który lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.