Skocz do zawartości

Jaki wosk na zimę ?


Big

Rekomendowane odpowiedzi

Nałożyłem swą tygodnie temu wosk soft fusso coat 12 months Dark. Lakier umyty , cleaner był nakładany jakieś 2 miesiące temu i glinkowany. Teraz jedynie ipa i na to wosk. Auto bardzo brudne było po ostatnich opadach, dzisiaj po deszczu zauważyłem ze nie ma kropelek , czy wosk spłynął zrobiłem cos nie tak ? Czy trzeba umyć na dwa wiadra i sie odetka ? Ale zatkał sie po 2 tyg od nałożenia ? Jeśli tak to bardzo szybko ..

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozliwe żeby spłynał po takim czasie. Na calym aucie nie ma ? wez wiadro z wodą i szamponem i umyj ze dwa elementy spłucz wodą i zobacz czy pomoże ale na dachu raczej nie masz takiego syfu żeby wosk zapchać calkowicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie na całym aucie brak ładnej kropelki , ale nie wiem czy to moze byc wyznacznikiem czy jest wosk ? Wątpię żeby z całego auta spłynął , jak poprawi sie pogoda to umyje całe auto na dwa wiadra i zobaczymy , wątpię by było cos zle zrobione , były nakładane bardzo cienkie warstwy wosku ..

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk może Ci się "zapchać" po trasie w deszczu.Umyj na dwa gary i zobaczysz ja używam colliego 476 od roku i wystarczy deszcz (jazda w deszczu) żeby kropelkowanie "zniknęło" na dole drzwi i tylnej klapie,natomiast po umyciu zgodnie ze sztuką wszystko wraca do normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wosk najdłużej poleży w połączeniu z cleanerem Prima Amigo?

Moi kandydaci:

1)Harly Wax

2)Fusso 12 months

3)ArtDeShine ArtDeKotsos Obsidian

4)FINISH KARE 1000P

 

lub coś innego w podobnej półce cenowej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

który zestaw będzie lepszy i dłużej się utrzyma

BILT HAMBER ZESTAW MICRO FINE +FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX

czy może BILT HAMBER ZESTAW MICRO FINE +Collinite 476

Bilt hamber musi zostać i spełnić role clinera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w dniu wczorajszym kladlem wosk fusso soft. Niestety dzisiaj pogoda nie rozpieszcza i prawdopodobnie nie uda mi sie polozyc drugiej warstwy. Czy jedna warstwa zda egzamin pod katem zblizajacej sie zimy? Ewentualnie polozyc go w jakis inny dzien mimo, ze zaleca sie odstepy 24 godzinne miedzy woskowaniami?

I drugie pytanie, czym najlepiej umyc auto przed nalozeniem drugiej warstwy? Jakby pogoda sie dzisiaj poprawila to niestety nie mam ani QD ani szamponu z neutralnym PH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

który zestaw będzie lepszy i dłużej się utrzyma

BILT HAMBER ZESTAW MICRO FINE +FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX

czy może BILT HAMBER ZESTAW MICRO FINE +Collinite 476

Bilt hamber musi zostać i spełnić role clinera :)

 

nie myślałeś o Bilt Hamber finish wax ? z AIO które posiadasz efekt wizualny na pewno będzie mistrzowski, dodam że posiadam ten wosk i jestem bardzo zadowolony, aplikuje latem oraz zimą, do dyspozycji masz 50 ml i 250 ml

Zapytam przy okazji czy jesteś zadowolony z BH micro fine, bo też planuje zakup tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

672560 nie uda mi sie polozyc drugiej warstwy.

 

 

Jakaś dziwna moda nastała ostatnio :o Każdy chce kłaść dwie warstwy wosku tylko po co? Żeby przy drugiej aplikacji dosmalcować pominięte w pierwszej warstwie miejsca, czy to ma przynieść "pogrubienie" warstwy wosku ? :o Jeśli to pierwsze to nie lepiej dokładniej zrobić to za pierwszym razem, no a co do możliwości pogrubienia warstwy ...miernik wam prawdę powie ale ...szkoda czasu panowie ;)

 

Fusso (jedna warstwa) odpowiednio położony w październiku , dobrze traktowany (mycie odpowiednią chemią) przetrwał do kwietnia i to na 4 autach ...czy 2 warstwy przetrwałyby do czerwca? Tylko po co? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla, jestem dopiero raczkujacy w temacie ale zanim zaczalem czytac rozne opinie na temat woskowania nigdy nie przyszloby mi do glowy podwojne woskowanie. Po prostu duzo osob tutaj na forum pisze o tym stad sam chcialem taki system przyjac. Wydaje mi sie, ze wosk polozylem dokladnie i starannie do tego chyba dosc grubo ale nie mialem wiekszych problemow z polerowaniem. W takim razie nie bede nadgorlowy i pozostane przy jednej warstwie.

Nasuwa mi sie jeszcze jedno szybkie pytanie. W okresie jesiennym niestety nie bede mial juz mozliwosci mycia samochodu na wlasnym ogrodku stad jak cos to zostanie mi myjnia samoobslugowa. Jak najlepiej z uzyciem myjek cisnieniowych na stacjach myc auto z uzyciem detailera? Sama woda, detailer i plukanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.