Skocz do zawartości

Jaki wosk na zimę ?


Big

Rekomendowane odpowiedzi

Soft 99 Fusso a u taty na samochodzie Sonax PNS

 

Ja to mam obok siebie na masce ...testy trwają od 14 listopada i nie mogę się doczekać aż mróz zelży aby umyć auto :-]

 

PS: maska na 4 podzielona więc obok mam Megsa QW (na miejscu martwego po 2 tygodniach Cure) i na końcu niewymyta lecz tylko dotarta menz PP +BSD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy po tak długim czasie kropelkuje quik detailer a nie wosk, nawet jak wosk umiera to jak go pryśniesz odpowiednim qd to zjazd wody jest jak po woskowaniu

 

przez miesiąc nie było qd na nim i wosk nadal siedział :)

 

Dodane po 15 sekundach:

taki waniliowo chemiczny fajny zapach

 

 

Chyba masz coś nie tak z nosem :P Angelwax Body Wax pachnie bananowo, tyle ze faktycznie trochę chemicznie.

 

haha dla mnie wanilia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy po tak długim czasie kropelkuje quik detailer a nie wosk, nawet jak wosk umiera to jak go pryśniesz odpowiednim qd to zjazd wody jest jak po woskowaniu

 

przez miesiąc nie było qd na nim i wosk nadal siedział :)

 

 

 

 

miesiąc to wytrzyma każdy wosk, piszesz że leży od sierpnia więc stad moje zdziwienie. Zeby wysnuć taką teze to trzebaby nie używać qd, bo po czasie to on kropelkuje a nie wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy po tak długim czasie kropelkuje quik detailer a nie wosk, nawet jak wosk umiera to jak go pryśniesz odpowiednim qd to zjazd wody jest jak po woskowaniu

 

przez miesiąc nie było qd na nim i wosk nadal siedział :)

 

 

 

 

miesiąc to wytrzyma każdy wosk, piszesz że leży od sierpnia więc stad moje zdziwienie. Zeby wysnuć taką teze to trzebaby nie używać qd, bo po czasie to on kropelkuje a nie wosk

to jeszcze raz wosk nałożony w sierpniu był wspomagany qd, ostatni raz myłem auto na początku grudnia przez prawie miesiąc auto nie widziałoo QD, nie było myte i stoi na dworze. podczas deszczu widać jak wosk kropkuje i to nawet na "brudnym" aucie nawet parę dni temu była rano mżawka i akurat specjalnie patrzyłem czy wosk dalej się trzyma i kropelkuje NADAL przez miesiąc stoi brudne bez mycia itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wosk nałożony w sierpniu był wspomagany qd, ostatni raz myłem auto na początku grudnia przez prawie miesiąc auto nie widziałoo QD, nie było myte i stoi na dworze. podczas deszczu widać jak wosk kropkuje i to nawet na "brudnym" aucie nawet parę dni temu była rano mżawka i akurat specjalnie patrzyłem czy wosk dalej się trzyma i kropelkuje NADAL

 

jaki Qd stosujesz ?

 

soft99 fukupika,AF finiale, Sg morning dew

 

jeśli używałeś fukupika lub tym bardziej SG MD, to nie jestem taki pewien co tam Ci kropelkuje na aucie ;) Co to jest miesiąc dla SG MD ? ;)

 

O kropelkowaniu czy tam lepiej nazywając ochronie lakieru danego wosku można mówić tylko i wyłącznie wtedy gdy nie użyjemy na niego żadnego QD, bo inaczej nigdy nie wiesz czy to wosk , czy już nałożony QD leży na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i oto mi chodziło, jak sie pryska qd to po długim czasie nie wiadomo co kropelkuje. Można co tydzień pryskać i po roku będzie nadal zjazd wody, tyle że po samym qd bo pod nim wosku już nie ma. Ale jeśli wytrzymał całą zime to jestem pod wrażeniem. Czy clenaer DJ lime plus będzie ok pod niego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i oto mi chodziło, jak sie pryska qd to po długim czasie nie wiadomo co kropelkuje. Można co tydzień pryskać i po roku będzie nadal zjazd wody, tyle że po samym qd bo pod nim wosku już nie ma. Ale jeśli wytrzymał całą zime to jestem pod wrażeniem. Czy clenaer DJ lime plus będzie ok pod niego ?

 

ja mam na DJ lime, tak jak kolega wyżej wosk na pewno mniej niż 3 miesiące nie leży :) producent podaje od 3-6 miesięcy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli wytrzymał całą zime to jestem pod wrażeniem.

Świetny wosk i będę go bronić wszystkimi kończynami, mimo że przeszedłem już na droższą półkę, bardzo niedoceniana u nas perełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że producent podaje to wiesz :) Dodo juice też podaje róznie a woski trzymają krótko (mówie o letnich woskach naturalnych). Tak czy inaczej Angelwax na lato byłby super z tego co piszecie. Miałem inne produkty rej marki i były bardzo dobre więc chyba spróbuje wosku, szczególnie jesli aplikacja jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelwax jest u nas w ogóle mało docenianą marka jeśli chodzi o woski, a moim zdaniem niesłusznie bo miałem desirable i mam bodywaxa i są naprawdę bardzo dobre.

Ja miałem Body i Dark Angel na razie, a Desirable czeka na wiosnę dopiero. Dark Angel jest trochę bardziej kapryśny przy nakładaniu/docieraniu, za to wynagradza to wyglądem, natomiast Body się tak przyjemnie używa, że nie da się go chyba zepsuć/źle położyć. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.