Skocz do zawartości

Jaki wosk na zimę ?


Big

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Powoli zbliża się kolejna zima, więc temat wraca jak bumerang :) poszukuję jakiegoś wosku/sealantu na zimę (ma leżeć od września do końca zimy) i cleanera pod niego. Lakier korektę przejdzie dopiero po zimie, na razie od 15 lat nie miał takich luksusów. Zostanie oczywiście dokładnie oczyszczony i wyglinkowany przed cleanerem.

Chciałbym, żeby cleaner miał właściwości ścierne, ale żeby też swoje przykrył, dobrze odżywił zmęczony już lakier, przedłużył trwałość LSP i się z nim nie gryzł. DJ LP da radę? Czy lepszy będzie Colli Prewax? Na pewno będzie lepiej współgrał z woskiem (rozważam #476), ale czy lepiej wypełni niedoskonałości, oczyści i odżywi lakier niż Dodo?

Co do wosku/sealantu - przede wszystkim musi być trwały (ma przetrwać te 7-8 miesięcy w tym mycie na myjkach, przez ten czas pewnie ani razu nie będzie umyty ręcznie), łatwy w czyszczeniu i żeby nie brudził się łatwo (szutrowy parking mocno się tam kurzy :thumbdown: ). Fajnie by było, gdyby był warstwowalny lub żebym mógł na niego położyć Nattys Blue (bo mi go jeszcze trochę zostało a chcę wykorzystać przed zimą :D ), ale to nie są to warunki koniecznye Łatwość aplikacji oraz efekt wizualny będą dodatkowymi atutami :good: myślałem o Colli 476. Po obszernej lekturze wiem, że nie należy do LSP najłatwiejszych w aplikacji, że ładnie wygląda na lakierze jak na maratończyka i że jest wytrzymały, ale czy spełnia pozostałe warunki? Co z myciem tylko na myjkach przez ten czas? Wytrzyma? Czy trudno się brudzi a łatwo czyści czy też odwrotnie? Czy DJ LP (lub Colli Prewax) + Colli 476 (ewentualnie 2 warstwy) (+ewentualnie PB Nattys Blue) to dobra kombinacja na moje potrzeby? Czy znacie może jakiś lepszy zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 miesięcy to ci żadne wosk nie wytrzyma i to zimą. Collinite sie nie lubi z cleanerami DJ, sprawdzałem osobiście. Po za tym temat był wałkowany i collinite najlepiej sie trzyma na lakierzy jałowym (mozna dać cleaner + IPA). Myśle że zima i tak nie bedzie widac jakiś lekkich swirli więc look i maskowanie to drugorzędna sprawa. osobiście bym poszedł w wosk Fusso 12 months

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na fusso, zresztą wrzucałem go na zimę na swoje auto w zeszłym roku i teraz również wjedzie. Wytrzyma ile wytrzyma, optymistycznie zimę ma szansę przeleżeć zależnie od pogody i przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którejś z tysięcy stron pośród setek tematów ktoś pisał o trwałości Colli prawie 9 miesięcy u siebie. Żeby pod 476 dać DJLP też przeczytałem tutaj :o Myślałem też właśnie nad Fusso, ale mało tu o nim informacji, każdy jara się i poleca Colli. Jaki proponujecie dać cleaner pod tego Softa? A może wrzucić na Fusso jeszcze jakiegoś naturala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którejś z tysięcy stron pośród setek tematów ktoś pisał o trwałości Colli prawie 9 miesięcy u siebie. Żeby pod 476 dać DJLP też przeczytałem tutaj :o Myślałem też właśnie nad Fusso, ale mało tu o nim informacji, każdy jara się i poleca Colli. Jaki proponujecie dać cleaner pod tego Softa? A może wrzucić na Fusso jeszcze jakiegoś naturala?

 

 

nie ma sensu nakładac jeden wosk na drugi, bo ten z wierzchu spłynie i tak błyskawicznie. Pamiętam ten post gdzie ktoś pisał że colli mu wytrzymał 9 miesięcy ale to bzdury, albo gość psikał po każdym myciu woskiem albo QD i myslał że mu wosk tak kropelkuje. żeby nie mieszać wyjścia są dwa albo collinite na jałowy lakier albo Fusso, wątek jest o nim wiec coś słabo szukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Próbowałem przebrnąć przez cały ten wątek ale powiem szczerze wymiękłem na 34 stronie. Potrzebuję konkretnej porady. Chcę zabezpieczyć Alfę siostry na zimę. Oczywiście wcześniej glinkowanie, odtłuszczanie auta itd. I teraz co dalej ... Moja styczność z woskami nie jest dużo bo jak jakiś kupię to starcza mi na 3 - 4 lata a wiadomo, nie kupuję po to żeby mi to leżało. Na pewno Wasze doświadczenia dużo dużo większe. Do tej pory używałem wosku Collinite No 476. Nie powiem, ze wszystkich wosków jakie miałem do tej pory, ten był najlepszy. Ale to nie znaczy że np nie ma czegoś jeszcze lepszego. Tylko właśnie ... co ... Możecie coś konkretnego polecić? Chyba że ciężko będzie znaleźć coś lepszego od Collinite. Samochód jest koloru czarnego więc zależało by mi na wyciągnięciu głębi lakieru no i oczywiście na skutecznym i możliwie jak najdłuższym zabezpieczeniu auta. Lakier nie wymaga póki co korekty, jest to dość świeże auto bo z 2014r. Czy radzicie zastosować dla lepszego efektu i zabezpieczenia coś jeszcze przed woskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat jest o wosku na zime, wiec pytanie czy chcesz coś uniwersalnego półke wyżej od collinite czy coś co da maksymalne zabezpieczenie zimą kosztem wyglądu. Możesz kupić super wosk pachnący dając lepszy wyglad ale nie oczekuj że on wytrzyma zimą tyle co collinite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu nakładac jeden wosk na drugi, bo ten z wierzchu spłynie i tak błyskawicznie. Pamiętam ten post gdzie ktoś pisał że colli mu wytrzymał 9 miesięcy ale to bzdury, albo gość psikał po każdym myciu woskiem albo QD i myslał że mu wosk tak kropelkuje. żeby nie mieszać wyjścia są dwa albo collinite na jałowy lakier albo Fusso, wątek jest o nim wiec coś słabo szukasz

Fakt, już znalazłem :) chyba zdecyduję się na Fusso położony na DG Squeaky Clean.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660466 położony na DG Squeaky Clean

 

 

Jest jeszcze gdzieś w sprzedaży? Niedawno szukałem i wszędzie "oczekuje na dostawę" ;)

 

Wiem że temat nie ten ale chciałbym zapytać czy wiadomo coś o problemach z produktami DG? Jakaś plajta, wycofanie z rynku etc? W wielu sklepach ich produkty są już niedostępne chwilowo, czyli na przykład od 3 miesięcy :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.